Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Проголошення незалежної Карптської України


-2
Рейтинг
-2


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
2

За часи свого існування Карпатська Україна пережила багато змін. Так само часто, як і влада, у регіоні змінювалася і її назва. Коли після Паризької конференції 1919 року край було передано Чехо-Словаччині, він отримав офіційну назву – Підкарпатська Русь.

Під владою Чехо-Словаччини Закарпаттю не було надано автономії, українську мову було визнано "чужою" для населення Закарпаття, мало того, зкорочувалося викладання рідної мови у школах, що спричиняло мало не більшу половину неписьменного населення регіону.

Та через 19 років, тобто, 1938 року між прем'єр-міністрами Франції та Англії та фашистами Гітлером і Муссоліні була підписана Мюнхенська угода, за умовами якої від Чехо-Словаччини була від'єднана Судетська область і передана Німеччині. Це і посприяло подальшому розвитку незалежності Карпатської України. І вже у жовтні уряд Чехо-Словаччини надав автономію регіонові.

Того ж року назва "Підкарпатська Русь" знову змінилася на "Карпатська Україна"-і вважалася офіційною назвою автономної Української республіки на протязі 1938-1939 років.

8 жовтня 1938 року було утоворено перший уряд автономної республіки, який очолив А. Бродій. Проте республіка нормально розвиватися не змогла через тогочасні міжнародні події.

Пізніше того ж року значну частину регіону передано Угорщині, в результаті чого столицю автономію перенесено до м. Хуст.

В лютому наступного,1939 року відбулись вибори до Сейму Карпатської України, на яких майже стовідсотково було проголосовано за Українське національне об'єднання. Так звана "Карпатська проблема" викликала супереччя

в ОУН між галичанами і мельніківцями. Останні підозрювали про поведінку Гітлера найближчим часом.

І не пройшло й мясяця, як німецька армія вдерлася на територію Чехо-Словаччини 14 березня.

Вже наступного дня, 15 березня 1939 року, Сейм усе ж таки проголосив повну державну самостійність Карпатської України.

Президентом новопроголошеної держави став Августин Волошин.

Але незважаючи на нову хвилю окупації, проголошення незалежності було великою історичною подією, адже за свою незалежну країну боротися хочется вдвічі більше.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua