Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Крути   Центральна Рада   спартанці   битва   історія.

Битва під Крутами

Kramar Victoria | 12.01.2010 01:23

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
3

Страшна розправа над трьомастами "спартанцями" по-українськи...

Битва під Крутами
29 січня 1918 року – день, коли київські студенти й гімназисти стояли на смерть на станції Крути, захищаючи свободу молодої Української держави. Вони майже не мали бойової підготовки. Для охорони кордонів України з півночі на станції Бахмач з середини грудня 1917 року перебував український гарнізон у складі трьох-чотирьох сотень юнкерів старших курсів 1-ї імені гетьмана Б. Хмельницького Юнацької Військової школи, яким командував Аверкій Гончаренко.

Бій українських бійців під Крутами часто порівнюють з боєм грецьких вояків під Фермопілами. Подібність справді є – обидва загони пішли майже на вірну смерть проти багатократно сильнішого супротивника. 480 р. до н. е. спартанський цар Леонід добровільно визвався із загоном з 300 спартанців захищати Фермопільський прохід, поки решта 6 000 греків рятувалися від варварських військ. Під час героїчної оборони проти персів загинув і сам спартанський цар, і весь його загін, та ще воїни з сусіднього міста Феспій, які сказали, що їм соромно бути гіршими від спартанців та ховатися за чужі спини.

Однак, між обома ситуаціями є принципова відмінність. Від вчинку спартанців подвиг українців відрізняється насамперед тим, що до складу загону спартанців увійшли виключно особисті охоронці царя Леоніда – загартовані в численних сутичках "кращі з кращих" бійців найбільш войовничого царства Греції, та й то лише зрілі воїни – ті, що вже мали синів.

В трагічному українському випадку непідготовлені студенти віддавали задля своєї країни все, що мали. У той час ті, хто зобов'язаний був боронити країну, насамперед політики, маючи значно більше можливостей, ніж прості студенти, не виконали свій прямий обов'язок перед країною. Політики Української Центральної Ради в 1917 р., діючи за соціалістичними гаслами, популярними на той час, перешкоджали спробам тверезих політиків створити українську армію.

Отже, "маємо те, що маємо": українські спартанці загинули за ідею, яку влада Центральної Ради прирекла на завідому смерть. А, отже, жертва юних захисників, на відміну від їхніх грецьких колег, чия загибель була порятунком для всього населення, стала страшною трагедією, що й досі споглядає на нас із чорних сторінок історії.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua