Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

ДЛЯ ЗАГАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

APTYP4UK | 24.11.2009 04:15

7
Рейтинг
7


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
1

Допис пана Чуба (джерело:http://portal.lviv.ua)

Для теперішнього росіянина все просто – раз він "руський" то і Русь належить йому. Але це та простота про яку самі "русские" кажуть "ИНАЯ ПРОСТОТА ХУЖЕ ВОРОВСТВА". Це все одно що б румуни у своїй спадщині претендували на спадщину Давнього Риму. А чому ж і ні, коли таке спокусливе співзвуччя "рома-Романія". Ось так і росіяни стають жертвами своєї поверхової віри в цю сумнівну очевидність що Русь і Росія одне і те ж. Свого часу одне з таких непорозумінь сталось щодо однієї з каплиць, що у Любліні, "русские фрески в Польше!" претендуючи на сенсацію оповістив на весь світ ж-л "Искусство". Бо ж хіба не сенсація – в католицькій Польщі розкрили фрески які писав "Андрей русин з собратією".

Але ми знаємо що московські люди ніколи не називали себе русинами, і справді, як спростував у наступній публікації українець Григорій Логвин – Андрей русин виявився з Волині, а до Любліна його запросив король Ягайло, колишній князь Литви, де руська мова – мова русинів була звичною, ОФІЦІЙНОЮ, нею навіть складено "Литовський статут".

Надзвичайно промовисті свідчення щодо національної ідентичності наших предків залишив полум'яний полоніст Іван Вишенський. Згадуючи численні народи, які сповідують православ'я: греків, болгарів, сербів, волохів та інших він так завершує свій перелік "...Москва і наша Русь." – коротко і зрозуміло! Кінець 16 століття.

Згоден з ним і Іван Федоров, який сам себе достойно іменує так: "Іван Федорович друкар москвитин". Так і написано на його надгробку. Показово, що в одному з документів Львівського магістрату за 6 травня 1602 року, де йдеться про спадщину друкаря, його названо і москвитиним і москвою. Це свідчить що це були синонімічні назви тодішніх росіян.

Але може це поодинокий випадок, описка львівського урядника? Заглянемо ще в один тогочасний манускрипт – Острозький Літописець. Його сторінки рясніють саме таким етнонімом "москва". http://litopys.org.ua/ostrog/ostr02.htm

"1514. Поддался Смоленеск Москві. Того же року на Кропивні наші поразили москву на 80000.

Року 1521. Махмет, перекопський цар, взял Казань под Василієм, князем московським, і в Москві больш 300 000 в'язнів набрал

Року 1563. Москва Полоцько взяла.

Того же року деспот стят.

Того же року под Невлем наші побили москви 40 000.

Того же року і Вишневецького в Костантинополю на гак скинено

Року 1570. Август кроль послал до цесаря турецького Андрія Тарановського о спокоєнії примир'я, которий у него все ісправивши, бул у царя перекопського под Астороханєм, в паньстві Московськом.

там з гаушем посельство отправовал у єго же землі, назад їдучи, аби занехал шкод чинити в паньстві кроля єго милості, і от цесеря турецького лист до него бул даний. Там под Астороханієм, которого замку Волга ріка обишла в коло, борзо много турков і татар москва побила, а другії з голоду поздихали

1577. Того же року война гданськая, ізбито гдатчан апріля 17, а юнь 10 кроль под Гданск ся рушил. Татаре под Жаславлем були листопада 2.

Того же року комета була в Кракові скоро по заході солнца. І трясеніє землі було.

Того же року писал Магмут до кроля, віншуючи єму щастя на москвитина.

Москва-Московія-Московщина – так ідентифікував свого північного сусіда наш народ у минулому. Себе ж у ті часи українці продовжували називати русинами, а свою країну Руссю (як це велося здавна, ще з княжої держави за Олега та Ігоря з часів Руської Правди, де етнонім русин виступає, зокрема в договорах Русі з греками як юридично точний термін визначення етнічної приналежності особи).

Русь-русини-руська мова так віками себе називали теперішні українці.

Це слова з фільму, який я викладу для українців, після чого насаджений Москвою комплекс меншовартості прямує з голови на смітник.

Термін Україна існував (саме перша згадка!!! перша) з 1224 року, 1370 на німецьких картах – ще до того як була скаламбурена назва "Россия" і появляється на картах ЗНАЧНО швидше від назви "Малороссия" (що перше постає тільки у 1689 за царювання Пєтра Пєрвава).

Висновок – 4 століття різниці!!! Так стосовно чого, саме за твоїм хворобливим висновком, Україна=Русь була у 1224 році "ОКРАЇНОЮ"???

пс Адекватні коменти вітаються

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua