Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Два марші

Leon | 16.11.2009 02:36

5
Рейтинг
5


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
3

Брати, чи батьки і діти?

Два марші
Ще тоді, коли дерева були великими, по чорно-білому зомбоящику крутили фільми на революційно-пролєтарсько-великовітчизняну тематику. Багато було й пісень, але щоб крутили "Марш авіаторів" – не пригадую! Може він був застарів на той час?

І ось надибав нєхілу відповідь. Виявляється, практично такий самий марш у приблизно той самий час, як і радянський, (1924-1925р.р.) з"явився у Німеччині, на німецькій мові. Цей марш із незначними змінами розповсюджувався по лінії Комінтерну, і у німецькому перекладі саме туди й попав, до марксистів-пролєтаріїв тієї країни. Назва його стала "Lied der roten Luftflotte" ("Пісня червоного повітряного флоту").

Wir sind geboren, Taten zu vollbringen,

zu überwinden Raum und Weltenall,

auf Adlers Flügeln uns empor zu schwingen

beim Herzschlag sausen der Motoren Schall.

Ref.:

Drum höher und höher und höher

wir steigen trotz Haß und Hohn.

Ein jeder Propeller singt surrend [das Lied]:

Wir schützen die Sowjetunion!


Якось дивно – німці співають марш іншої, радянської держави. Ідіотизм! Може тому він не прижився, бо не мав жодної прив"язки до Німеччини, а славив СРСР і його авіацію, що охороняє його, а не німецькі кордони?

Так і сталось – марш іноземної держави помер, разом із комуністичним рухом. Але поява Комінтернівського стала причиною створення іншого маршу,"Herbei zum Kampf..." (пропоную прослухати і порівняти з радянським)

Виявляється, націонал-соціалісти Німеччини, які у 1926 р. перебивались із хліба на воду, не були такими й дурними, а взяли й пристосували "вмираючого марша" до умов Німеччини – вклали в нього свої слова, і "марш" дивним чином "ожив", а з ним – і рух націонал-соціалістів. Капєц...

Хтось скаже – от падлюки – передерли з радянського! Та чого ж передерли? Адаптували той "подарунок", що не прижився до умов Німеччини тих часів (мороз по шкірі йде після почутого у фонограмі викрику "Хайль Гітлер!", бррррр).

Радянський Союз, можливо й не свідомо, але добряче посприяв підйому націонал-соціалізму у Німеччині, зростанню його популярності через такий ось тупізм із "експортом революції", надсиланням СВОЇХ маршів комуністичним рухам Європи. Може через те у цій історії між радянським і німецькими маршами маса неясностей і непорозумінь? Та й "спільне коріння" – вражає...

Більше є тут.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua