Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
5
Рейтинг
5


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
0

Олена Iванiвна Шовгенiв-Телiга

Львів'янка | 21.07.2009 10:43
21 липня 2009-го року виповниться 102 роки з дня народження славетної киянки, видатної української поетеси та громадської дiячки Олени Телiги.
Коментарі
Львів'янка   | 21.07.2009 10:55
Партачі життя.
"Під час бурі, під час боротьби, під час гострого напруження двох сторін, коли невідомо, кого чекає перемога, вони (партачі життя – О. К.) плутаються між одними й другими, готові стати кожної хвилини при боці все одно якого переможця, помагаючи йому лише в останньому ударі, щоб цим дешевим коштом купити собі право бути пізніше в перших рядах коло нього". Брак мужності в суспільстві, "цивільної відваги" призводить до того, що партачі життя для всіх завжди його партачать, бо залишаються "елітою".
Львів'янка   | 21.07.2009 10:55
Чи можна після читання подібних рядків не сказати, що відчуття присутності Олени Теліги нині нам потрібне особливо? Її душа – на сторожі наших здобутків у розбудові національної державності навічно. Її лірична героїня – новий тип українки-аристократки духу, який органічно поєднує палку закоханість у життя з громадянською відвагою, - залишається окрасою української літератури й понині.
Никита   | 21.07.2009 11:33
ДІЛО
Не треба слів. Хай буде тільки діло.
Його роби – спокійний і суворий,
Душі не плутай у горіння тіла,
Сховай свій біль. Стримай раптовий порив".

Але для мене – у святім союзі
Душа і тіло, щастя з гострим болем.
Мій біль бринить. Зате, коли сміюся,
І сміх мій рветься джерелом на волю.

Не лічу слів. Даю без міри ніжність.
А може в цьому й є моя сміливість:
Палити серце – в хуртовині сніжній,
Купати душу – у холодній зливі.

Вітрами й сонцем Бог мій шлях намітив,
Та там, де треба, я тверда й сувора:
О краю мій, моїх ясних привітів
Не діставав від мене жодний ворог.

Олена Теліга
Львів'янка   | 21.07.2009 11:38
Никито.
Дякую Вам.
Із смерті повернулись до життя.
(Це Стусове. "І в смерть із рідним краєм поріднюсь".
Повертаються НАШІ поети і ми починаємо усвідомлювати всю суть життя і біль втрат.
Вас-иль   | 21.07.2009 12:01
Так, на одному із зібрань, де були присутні російські емігранти-монархісти, пролунали образливі випади проти української мови. Олена відреагувала блискавично і жорстко: "Ви хами! Та собача мова – моя мова! Мова мого батька і моєї матері. І я вас більше не хочу знати". З того часу Олена більше не розмовляла російською, а українська назавжди увійшла в її гаряче і справедливе серце.
Львів'янка   | 21.07.2009 12:09
Вас-иль:
Так, на одному із зібрань, де були присутні російські емігранти-монархісти, пролунали образливі випади проти української мови. Олена відреагувала блискавично і жорстко: "Ви хами! Та собача мова – моя мова! Мова мого батька і моєї матері. І я вас більше не хочу знати". З того часу Олена більше не розмовляла російською, а українська назавжди увійшла в її гаряче і справедливе серце.
Відчуття гордості за свій рід. За дух.
Ми сьогоднішні повинні засвоїти-що ми нація, народ, ми можемо.
Саме можемо маючи свою історію, своїх величів духу, і свою землю нашу рідну.
Никита   | 21.07.2009 14:20
Вас-иль:
пролунали образливі випади проти української мови. Олена відреагувала блискавично і жорстко: "Ви хами! Та собача мова – моя мова! Мова мого батька і моєї матері. І я вас більше не хочу знати".
Блискуча відповідь! НМД – зразкова. Олена дала хамам відсіч, але жодним словом не образила у відповідь російську мову, не опустилась до відповіді "сам дурак".