Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Віктор Єрофєєв: ПІВ-РОСІЇ ЛЮБИТЬ СТАЛІНА

Никита | 4.07.2009 01:35

13
Рейтинг
13


Голосів "за"
19

Голосів "проти"
6

Вільний переклад (дещо скорочений) тексту сучасного російського письменника Віктора Єрофєєва, озвучений ним на радіо СВОБОДА 23.07.2008

Віктор Єрофєєв: ПІВ-РОСІЇ ЛЮБИТЬ СТАЛІНА
Сталін дійсно може стати головною фігурою російської історії – і в цьому немає нічого скандального. Ніколи не ображай людину, яка любить Сталіна! Не кричи на неї, не тупоти ногами, не впадай у відчай – не вимагай від неї неможливого. Це важкохвора людина, що страждає на нелюдську хворобу – ДУХОВНИЙ ВИВИХ.

Не треба співчувати цій людині – від твого співчуття вона скаженітиме. Не намагайся переконати її – це неможливо. Вимкни емоції, погаси очі, дивись на неї холодним байдужим поглядом – її хвороба живиться твоїми емоціями, її душа прагне твого гніву. Краще купи їй портрет Сталіна і ласкаво прибий його гвіздками до стіни...

Як добре, що пів-Росії любить Сталіна! Було б значно гірше, якщо б його любила вся країна. Півкраїни не любить Сталіна – хіба це не надія на майбутнє?!

... Довгий час я зневажав тих, хто любить Сталіна. Мені здавалося, що любити Сталіна можуть тільки ідіоти. Але потім я змінив свою думку. Я змінив своє ставлення до ідіотів! Бути ідіотом – в цьому немає нічого ганебного. Російська інтелігенція завжди легковажно перебільшувала значення людини. Любов до Сталіна – це розплата за таку легковажність.

Хто сказав, що Сталін помер? Сталін живе серед нас. Він живе в жалісливих стареньких, що мріють про справедливість. Він живе в зневажених і ображених, що позбавлені права на життя. Він живе в бандитах і злочинцях, які не бояться вбивати. Він живе в міліціонерах і чиновниках, які вірять у свою безкарність. Він живе у бидлоеліті, яка вірить, що вміє керувати країною, він живе у всій владній вертикалі знизу доверху. Він живе в молодих людях, яким невідомо почуття відповідальності. Він живе в тих націоналістах, котрі вважають свою націю кращою за інші. Він живе у фашистах, які довгий час були сталінськими союзниками. Він живе в тих, хто мріє про відродження російської імперії і пихато ставиться до сусідів, а потім влаштовує істерики з приводу того, що сусіди з огидою відвертаються і від них, і від Сталіна.

Сталін живий – він живе в переробленому радянському гімні, в продажних журналістах, в церковнослов"янських комуністах, в ностальгії по візантійським хитрощам. Він живе, тому що ми є жертвами нашої нещасної історії, яку ми ніколи не хотіли знати.

Любити Сталіна – це, насамперед, глумливо мститися над тими, хто не схожий на тебе.

Сталін – це казан, що смердить і булькає нашими пороками.

Виктор Ерофеев: "Полстраны любит Сталина"

Коментарі
Олег Хлебников. Если бы Высоцкий дожил до Путина. 25 января ему могло бы исполниться 70.
24.01.2008


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua