Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Козацькі військові частини, що діяли у складі Червоної армії під час Другої світової війни

Анатолій Грива | 22.03.2009 12:45

7
Рейтинг
7


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
3

Козацькі військові частини широко використовувалися Росією у всіх війнах, які вона вела раніше чи веде зараз, включно з Другою світовою війною.

Козацькі військові частини, що діяли у складі Червоної армії під час Другої світової війни
Козацькі військові частини широко використовувалися Росією у всіх війнах, які вона вела чи веде зараз, включно з Другою світовою війною.

Формування козацьких кавалерійських дивізій, корпусів і армій розпочалося у 1922 році. Скорочення їх чисельності частково було проведено після закінчення громадянської війни, під час якої відбувався процес формування Української армії, яка повинна була стати Збройними Силами УРСР, але такий хід подій не влаштовував сталінських теоретиків і практиків створення СРСР, і тому в 1937 році військові ті політичні лідери українського руху були знищені, а творенню Української армії був покладений край.

У роки російсько-німецької війни Сталін був вимушений згадати про козаків, про їхню відвагу, любов до Батьківщини і вміння воювати. У Червоній Армії були створені козацькі (Армія Доватора) кавалерійські і пластунські частини, що пройшли героїчний шлях від Волги і Кавказу до Берліна і Праги, заслужили безліч бойових нагород і імен Героїв...

У м. Донецьку була сформована "Шахтарська дивізія" з найбільш патріотично настроєних шахтарів – спадкоємців славнозвісних традицій козацтва. Вони покрили себе нев'янучою славою в боях Великої Вітчизняної Війни на Кавказі, у безкомпромісній боротьбі з елітарною і спеціально навченою для війни в гірських умовах дивізією вермахту "Едельвейс".

Незначні за чисельністю кавалерійські військові частини вступили в бій з німецькою армією вже в перші дні після нападу Німеччини на СРСР. Збільшення чисельності козацьких кавалерійських військових частин почалося шляхом формування нових з'єднань уже восени 1941 року, але ці частини бездумно і бездарно застосовувалися проти моторизованих німецьких військових частин, у результаті чого втрати були величезними. В одному лише бою під Москвою 19 грудня 1941 року кавалерійський козацький корпус, до складу якого входило три дивізії, був знищений за декілька годин.

У листопаді 1942 року – як протидія рішенню Козацької ради в місті Новочеркаську про початок організації козацьких військових частин на Дону для боротьби проти Червоної Армії – у складі Червоної Армії було сформовано 5-й гвардійський Донський козацький кавалерійський корпус, який пройшов бойовий шлях від Кавказу до австрійських Альп.

Є історичні відомості, що у квітні 1944 року кубанські козаки, які входили до складу військової частини Червоної армії генерала Плієва, брали участь у визволенні м. Одеси.

Незважаючи на той факт, що радянське керівництво дотримувалося у ставленні до козаків політики їх цілковитого знищення, козацькі частини проіснували аж до кінця війни як противага основній політиці козацтва – активній антибільшовицькій боротьбі як союзника Німеччини та інших держав.

По закінченню бойових дій в Європі козацькі частини Червоної Армії були розформовані або переформовані в механізовані. Козацтву було запропоновано доживати свій вік у вигляді фольклорних ансамблів (із чітко визначеною тематикою) і у фільмах типу "Кубанські козаки".


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua