Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Рік свині закінчився...


10
Рейтинг
10


Голосів "за"
16

Голосів "проти"
6

Перечитав то, що запропонував нам г-н Хандрусенко – "Украинцами ли были украинские казаки?", і,якщо відверто, не думав часу і байтів витрачати на те, щоб відповісти. Але...

Рік свині закінчився...
Історик з Луганська твердить, що є "передержка": "... все казаки без исключения объявляются украинцами", а якщо й були серед козаків українці, то "это не основание зачислять ВСЕХ казаков в украинцы". А хто зачисляє? Було українське козацтво, там служили представники різних національностей. Якщо, наприклад, в австрійській армії служили не всі австрійці, то що – не австрійська то була армія?

А якщо провести ще таку паралель – не всі російські письменники були росіянами, то значить, і літературу російську російською не можна називати? Отже, – Пушкін коренями з Ефіопії, О.Герцен, О.Блок, О. Мюллер, А.Фет, Л. Мей – німці, Ф.Тютчев коренями з Італії, М.Лермонтов – шотландець, М.Гоголь, М.Зощенко, В. Короленко – українці, Б.Пастернак, І. Еденбург – євреї; М.Некрасов – поляк, Ф.Достоєвський – татарин... А тепер перефразуємо історика з Луганська: "Ну, а если попробовать приглядеться повнимательней к "украинскому козацтву" – насколько оно было украинским?" – "Ну, если попробовать приглядеться повнимательней к "российской литературе"- насколько она была российской?".

Наше козацтво зародилося на наший території, тому й називається українським. Чи г-н Хандрусенко зі своїм істориком не дозволять нам так вважати?

Згадую розповідь одного знайомого. Приїхав він у компанії відомих російських вчених у Київ. Ходили, придивлялися до історичних пам"яток нашої столиці, а потім один з гостей і каже: "Когда это хохлы успели все это у нас украсть?". Володимира Великого, Ярослава Мудрого значить, і все інше, що вони досі вважали своїм – русским...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua