Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Кулиш
-12
Рейтинг
-12


Голосів "за"
11

Голосів "проти"
23

Коментарі
Олекса Косар   | 25.12.2007 10:49
Хандусенко:
Олекса Косар:
Не знаю, що то є галицьке обласне наріччя, але, здається, Котляревський і Шевченко не з Галичини...
Ну вот, наконец-то Вы определились – галичане и украинцы разного происхождения.
Не пересмикуйте. Я мав на увазі, що сучасна укр. мова проросла з мови з полтавсько-подніпровського населення. Галичина була під поляками, тож і не дивно, що в мові тамтешнього населення є полонізми. Та це загальносвітове явище, коли мова проникає в мову, особливо в прикордонних територіях.
Хандусенко   | 25.12.2007 11:16
Олекса Косар:
Мені не потрібне нічиє наслєдіє, у мене своє є – українське.
Вы так и не смогли ответить, откуда оно взялось – украинское? Ведь ещё сто лет назад ничего украинского не было, было или малоросское, или русинское.
Хандусенко   | 25.12.2007 11:25
Олекса Косар:
Я мав на увазі, що сучасна укр. мова проросла з мови з полтавсько-подніпровського населення.
Современная – как раз нет. Полтавский диалект был испорчен галичанами на рубеже 19-го – 20-го веков. Я много раз давал ссылку на Нечуя-Левицкого. Дам ещё раз, мне не жалко:
http://www.edrus.org/content/view/330/63
http://www.russian.kiev.ua/books/karevin/rusnorus/rusnorus.shtml
Олекса Косар   | 25.12.2007 12:40
Хандусенко: Вы так и не смогли ответить, откуда оно взялось – украинское? Ведь ещё сто лет назад ничего украинского не было, было или малоросское, или русинское.

Справа не в назві.Справа в культурі,традиціях,звичаях,обрядах,піснях,мові і т. д.І якщо вони колись називалися русинськими чи малоросійськими,то це не значить,що вони були іншими,аніж тепер,що живуть під назвою українське.В силу історичних обставин нас називали русичі,русина,малороси,але назва не міняла культури,традицій і т. п.Колядки й щедрівки,наприклад,одні й ті самі.Ця земля здавна називається українська.А на ній були різні державні утворення.Київська Русь, Гетьманщина, Малоросія.Але народ був один і той же
Хандусенко   | 25.12.2007 12:46
Олекса Косар:
Справа не в назві.Справа в культурі,традиціях,звичаях,обрядах,піснях,мові і т. д.І якщо вони колись називалися русинськими чи малоросійськими,то це не значить,що вони були іншими,аніж тепер,що живуть під назвою українське.
Вы в самом деле уверены, что традиции, обычаи, песни были одинаковы по всей территории нынешней Украины?

В силу історичних обставин нас називали русичі,русина,малороси,але назва не міняла культури,традицій і т. п.
Дело не в том, как вас называли, а в самоназвании народа. А народ себя украинским назвал только при большевиках, после мощной этнической чистки.
Хандусенко   | 25.12.2007 12:51
Олекса Косар:
Ця земля здавна називається українська.
Нет. Она называлась Русь, потом Малая Русь, Галицкая Русь, Подкарпатская Русь, Новороссия. И только при большевиках появилась Украина.

А на ній були різні державні утворення.Київська Русь
Не было такого государства.

Гетьманщина
Не было такого государства.

Малоросія.
Не было такого государства.

Але народ був один і той же
Тогда ответьте, почему львовяне не поддержали Богдана Хмельницкого в войне против поляков?
Олекса Косар   | 25.12.2007 13:02
Хандусенко:

Она называлась Русь, потом Малая Русь, Галицкая Русь, Подкарпатская Русь, Новороссия. И только при большевиках появилась Украина.

Тогда ответьте, почему львовяне не поддержали Богдана Хмельницкого в войне против поляков?
Русь – держава. А земля – українська.
А хіба не може бути в о дному народі різних поглядів на одну й ту саму проблему?
Олекса Косар   | 25.12.2007 13:11
Хандусенко:
Вы в самом деле уверены, что традиции, обычаи, песни были одинаковы по всей территории нынешней Украины?

Звичайно – ні. Вони й нині не однакові. Але всі визнають Україну своєю державою. І це головне.

Дело не в том, как вас называли, а в самоназвании народа. А народ себя украинским назвал только при большевиках.

А малоруським при кому нас стали називати?

Дозвольте запитати: а Ви хто за національністю? І чому так опікуєтеся даними проблемами?
Олекса Косар   | 25.12.2007 15:26
Олекса Косар:

ОТЖЕ: МАЄМО ТЕ,Щ О МОАЄМО...
і ЖИВЕМО.
.неЗАЛЕЖНО ВІД ТОГО, ШО ДУМАЮТЬ хандусенки.....................
Хандусенко   | 25.12.2007 17:46
Олекса Косар:
Русь – держава. А земля – українська.
Ваше изобретение? Срочно патентуйте.
На самом деле достаточно прочитать хотя бы одну страницу ипатьевской летописи, чтобы убедиться, что и земля была русской. Про украинскую землю там – ни слова.

А хіба не може бути в о дному народі різних поглядів на одну й ту саму проблему?
Это смотря какая проблема. Если решать, с какой стороны разбивать яйцо – это одно, а если проблема в имени предков, то тут двух мнений быть не может. Или сохранение, или предательство.
Хандусенко   | 25.12.2007 17:50
Олекса Косар:
Звичайно – ні. Вони й нині не однакові. Але всі визнають Україну своєю державою. І це головне.
Не все.

А малоруським при кому нас стали називати?
Ещё в 14 веке.

Дозвольте запитати: а Ви хто за національністю? І чому так опікуєтеся даними проблемами?
Считайте меня малороссом.
Олекса Косар   | 26.12.2007 11:24
Хандусенко:
Олекса Косар:
Русь – держава. А земля – українська.
Ваше изобретение? Срочно патентуйте.

Російська Федерація – держава. А землі вона об"єднує різні. Землі якутів, бурятів...
Олекса Косар   | 26.12.2007 11:27
Хандусенко:
Олекса Косар:
Звичайно – ні. Вони й нині не однакові. Але всі визнають Україну своєю державою. І це головне.
Не все.

Дозвольте запитати: а Ви хто за національністю? І чому так опікуєтеся даними проблемами?

Считайте меня малороссом.

Малоросс – це не національність. Це приналежність до певного місця проживання. Хіба є така національність – великорсс?
Хандусенко   | 26.12.2007 16:17
Олекса Косар:
Російська Федерація – держава. А землі вона об"єднує різні. Землі якутів, бурятів...
Вот только давайте не будем устраивать скачки во времени. Мы говорили о 10-11 веках, Вы начинаете приводить в пример 20-21 век. Это ненормально.
Хандусенко   | 26.12.2007 16:19
Олекса Косар:
Малоросс – це не національність. Це приналежність до певного місця проживання. Хіба є така національність – великорсс?
Меня вопрос национальности волнует меньше всего.