Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Екологічна криза в Україні та шляхи подолання цих неприємностей

Юлія Майок | 18.12.2007 23:12

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
7

Аварія, що сталася на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року істотно вплинула на усталений радіаційний фон багатьох країн Європи – про цю жахливу ситуацію, впевнена, знає кожен.

Екологічна криза в Україні та шляхи подолання цих неприємностей
Але не всі задумуються над питаннями: хто взагалі дозволив будувати величезну атомну станцію поблизу столиці – міста-мільйонера, і чи є в цієї людини довідка про адекватність від кваліфікованого спеціаліста?

Займаючи менше 3% території СРСР, Україна виробляла майже п'яту частину суспільного продукту. Думаю, в цей час мало хто задумувався про шкоду, яку все це завдасть – треба ж було переживати за те, щоб вчасно виконати план.

Орієнтація на важку промисловість призвела до забруднення землі, води й повітря України у 10 разів більшого, ніж СРСР загалом. Безграмотне, безконтрольне використання отрутохімікатів у сільському господарстві спричинило зараження й отруєння великих площ, завдало шкоди рікам, озерам, тваринному і рослинному світу.

Особливо критичним був стан повітряного середовища. Адже промислові стаціонарні джерела та автотранспорт щорічно викидали в атмосферу 17,5 млн т шкідливих речовин, або по 336 кг токсичних сполук на одного мешканця республіки. Згаданий показник у Білорусі становив 120 кг викидів на людину, Молдові – ПО, Литві – 70 кг. При цьому рівень вловлювання шкідливих відходів в Україні (75%) далекий від світових стандартів.

Що ж, Радянський союз залишив нам немало "сюрпризів". А уряду вже незалежної країни довелося вже розгрібати цю неприємну ситуацію.

Проживання на радіоактивно забруднених територіях потребує дотримання населенням певних радіаційно-гігієнічних норм щодо ви¬конання сільськогосподарських робіт і ведення домашнього госпо¬дарства, споживання продукції власного виробництва, дарів лісу, м'яса диких звірів і риби. З цією метою для органів виконавчої влади, керівників сільськогосподарських колективів і населення були підготовлені відповідні медичні рекомендації, дотримання яких запобігатиме перевищенню встановлених меж.

Час покажу, чого ми скоро досягнемо раніше: виснаження природних ресурсів або катастрофічного рівня впливу на довкілля, після якого процеси самовідновлення стануть неможливими. А тут вже справа не лише в "описках" радянського союзу – ми, сучасні громадяни незалежної України робимо не менше помилок.

Шляхи подолання...

Україна може забезпечити перехід до стійкого екологічного розвитку тільки в разі ефективного використання всіх видів ресурсів, структурно-технологічної модернізації виробництва, використання творчого потенціалу всіх членів суспільства з метою розбудови і процвітання держави.

Але, думаю, кращий вихід із ситуації – загубити до неї вхід. Тобто не повторювати ті скажені помилки, що було зроблено в СРСР. Залишимо нашим дітям хоч частину здорової й живої планети!

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua