Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
слава   військо   Україна   воєначальники   гетьмани   полководці   Великі українці   Василь Турчин   Михайло Скибицький   Григорій Перегіняк   Василь Кук

Військова слава українців

Бунтар | 3.12.2007 11:03

5
Рейтинг
5


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
5

Як завжди ми себе недооцонюємо. З нагоди дня ЗСУ проаналізував перелік особистостей пов"язаних із військовою справою за версією проекту "Великі українці". На мою думку, він далеко не повний і свідчить, у черговий раз про наші комплекси меншовартості й дещо однобоке сприйняття минулого свого народу.

Поряд із такими визначиними полководцями-українцями як Богдан Хмельницький, Данило Галицький, Махно, П.Дорошенко, С.Кішка, І.Мазепа, С.Наливайко,І.Сулима, Д.Вітовський, Р.Шухевич... ми чомусь не знаходимо імена Івана Богуна, Максима Кривоноса -славних ватажків-воєначальників часів Визвольної війни під проводом Хмельницького, гетьманів Дмитра Байди-Вишневецького, Петра Конашевича-Сагайдачного – творців козацької слави, Івана Виговського (він заслуговує щирої пошану за одну хоча б Конотопську битву 1659р., коли вщент було розбито 100-тисячне московське військо), князів Святослава Завойовника, Олега, командира УПА ВАсиля Кука...

Сумнівною є доцільність появи у цьому історичному списку таких "діячів" як Ю.Долгорукий (прославився тим, що тимчасово захопив і дощенту спалив Київ), Ярема-Михайло Вишневецький (українського походження польський магнат, який безжалісно вирізав населення Лівобережної України), Щорс, Примаков – радянські воєнні-"генії", які особливо відзначались ненавистю до всього українського, зіграли важливу роль у знищенні українського національно-визвольного руху.

Спірним моментом є правомірність зачислення до великих українців поляка Черняхівського, до України він мав відношення суто територіальне. Дуже далекі від інтересів українців були Троцький, Нахімов, Ворошилов. Дійсно вони походили з України, дослужились до високих постів у арміях іншої держави. За такою логікою ло великих українців має бути причислено короля гунів Аттилу, який завоював пів-світу (центр їхньої держави був на території сучасної України). А якщо головний критерій діїї на території України і відомість імені у світі, без врахування стосунків з українством, то з впевненість можна зачисляти до списку ім. Савіка Шустера Чингісхана, Батия, Карла ХІІ, Наполеона і т.д.

З іншого боку, якщо служба в Червоній Армії – заохочується керівниками проекту, чому тоді обійшли вони увагою українців, які причетні до інших армій світу, і на чиїх руках нема української крові. Для прикладу, варто назвати: "грізного козака" Василя Турчина -героя Громадянської війни у США, друга Президента Лінкольна, бригадного генерала-вихідця з Південно-східної України, Іринея Фендя (Фен Юсян) -який був правою рукою Чан Кай Ши (Китай), Михайла Скибицького (Мігеля Ромі) близького помічника Симона Болівара – визволителя народів латинської Америки...

Однак, незважаючи на недоліки, проект каналу "Інтер" дуже цікавий і потрібний, бо спричинить роздуми багатьох над місцем нашого народу у світовій цивілізації, стане приводом повернути з небуття багато призабутих імен Українців – якими ми можемо гордитись.

Можна хоча б згадати командира Першої сотні УПА на Волині Григорія Перегіняка "Коробки-Довбешки". Хлопчина був зовсім не грамотним односельцем С.Бандери, за замах на польського прислужника потрапив до в"язниці "на довічно", там, завдяки допомозі співв"язнів-співвітчизників, здобув "освіту", потім пройшов вишколи ОУН і став визначним командиром одного з перших загонів УПА, який майже рік вдало діяв проти німців та польських банд. Загинув геройською смертю в лютому 1943р.у бою проти фашистів (коли Червоної Армії на Західній Україні не було ще й близько)... І таких прикладів, повірте, безліч, варто лиш зацікавитись цією тематикою.

Тож шануймо своє минуле, своїх предків, голосуймо за тих Великих Ураїнців, завдяки яким наша нація збереглась і відродилась, жодного голосу катам України різною масті, зокрема і комуно-більшовицьким сатрапам, причетним до масових Голодоморів і репресій. Заради поваги до пам"яті наших дідів і прадідів!

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua