Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

На пошану Бандері

Бунтар | 2.12.2007 13:08

7
Рейтинг
7


Голосів "за"
13

Голосів "проти"
6

На Прикарпатті розпочали підготовку до 100-річчя Провідника ОУН Степана Бандери. За ініціативою громадськості й при підтримці місцевої влади в Івано-Франківській області створено оргкомітет, який активно діє.

1січня 2008р. виповниться 99 років з дня народження Провідника ОУН- людини, що стала символом українського націоналістичного руху – Степана Бандери, уродженця с.Старий Угринів Калуського району.

Обласною радою затверджена програма "проведення ремонтно-реставраційних робіт історико-меморіального музею Степана Бандери та благоустрою його території", на реалізацію якої у 2007-2008рр. передбачено майже півтора мільйона грн. Зокрема планується реекспозиція музею, відновлення родинної хати Бандерів, яка була майже повністю знищена за часів СРСР.

Також має бути активізовано науково-пошукова діяльність задля вивчення і популяризації біографії С.Бандери, висвітлення серед широкого українського загалу жертовної і трагічної долі його рідних. Вже видано книжку з історії рідного села національного героя "Батьківщина Бандери", готується путівник місцевими пам"ятними місцями.

Планується скоординувати діяльність оргкомітету з керівництвом сусідніх Львівської та Тернопільської областей, залучити українську діаспору та громадські об"єднання.

За ініціативою громадської організації "Бандерівське земляцтво", силами місцевої влади (Калуської райдержадміністрації та Староугринівської сільської ради) нещодавно оновлено Меморіал родини Бандерів на сільському цвинтарі, а 11 грудня, до 125-річчя з дня народження буде встановлено барельєф о. Андрія Бандери на церкві В"їзду Господа в Єрусалим, де він був священиком з 1906 по 1933рр.

Хоча зроблено вже немало, є свіжі ідеї: наукові конференції, ювілейна марка, підвищення статусу історико-меморіального комплексу до національного, та з огляду на обмеженість часу який залишився (близько року), у співставленні із поставленими завданнями: повернути українській нації цю визначну історичну постать, очистивши пам"ять про Бандеру від пропагандистських штампів – темпи видаються недостатніми.

Шанувальники Бандери сподіваються, що ювілей стане приводом для багатьох співвітчизників зацікавитись непростою долею цієї легендарної постаті, спонукає людей, які досі оцінювали його за комуно-більшовицьми фальшивками переосмислити історичну місію всієї ОУН-УПА через призму нових фактів і документів, що стали доступними останніми роками. Успіх у цій справі набагото важливіший за помпезний офіціоз.

Українцям слід повчитись шанувати своїх героїв у народів-сусідів. Адже це наша історична пам"ять, наше минуле, уявлення про яке в більшості громадян України поки що, м"яко кажучи дещо недостовірне.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua