Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
8
Рейтинг
8


Голосів "за"
16

Голосів "проти"
8

Коментарі
Юрій Самсон   | 9.07.2007 22:39
Вітаю, пане Олеже, з Вашою першою публікацією на Народній правді!
Приємно вражений та щиро радий, що дружню компанію українських авторів повнено ще одним українцем!
До даю Вас до списку вибраних!
Бажаю творчої наснаги, натхнення та успіхів!
З повагою,
Юрій Самсон
  | 9.07.2007 22:43
Рідненькі, не звертайте уваги на росіян, давайте побудуємо Європу в Україні. Невже Вам не хочеться стандартів життя євронародів.Все залежить від нас самих і меньше слухаєм всяких конотопських відьм, соціків, комуняк, русофобів. Разом переможемо на Виборах. Оберемо достойне собі життя, а не тим, хто його вже покращив!
Юрій Самсон   | 9.07.2007 22:50
Вельмишановний авторе!
У своїй статті Ви неодноразово згадуєте таке словосполучення, як "Київська Русь". Але...
Беззаперечно поділяю Ваші погляди в частині неприпустимості будь-яких поступок москалям щодо їх претензій на нашу назву Русь. РУСЬ БУЛА ОДНА. І то була наша Русь. Ніякої іншої Руси ніколи не було! "Московська русь", "новгородська русь" – це ніщо інше, як імперська пропаганда та терміни, які були введені на замовлення царатом в імперський псевдонауковий обіг Росії у ХVIIІ столітті. Тоді, коли класичний період Української держави, відомий світовій історії як РУСЬ, припадає на VII-XIV століття, і саме в той період навіть москалі чітко відмежовували себе від поняття "Русь"
Юрій Самсон   | 9.07.2007 22:51
Отже, негоже нам, українцям, вживати російську ідіому "Київська Русь". Це настільки ж безглуздо, як ввести в науковий обіг ідіоми "Паризька Франція", "Мінська Білорусь" чи "Тбіліська Грузія". Ця російська пастка послуговує їм для виправдання найбільшого харцизства в їхній московській історії – крадіжки нашої самоназви. Комплекс злодія є основним психологічним підґрунтям для їх сучасної агресії та ненависті щодо України. Краще за Євгена Маланюка не поясниш:
Страшніш за радість дня, страшніш за все на світі
Була убійникам Еллада наша – Русь,
Як КРАДЕНЕ ІМ"Я, як знак духовних уз,
Як те, що в їхню тьму співучим світлом світить.
Молонов Сергій   | 9.07.2007 22:54
Глубоко, аналитичнои правильно! Просто здорово читать такие работы!
Я с Вами, Олег!
довіра   | 9.07.2007 22:59
ДОСИТЬ ПРИЄМНО, вітаю Вас, пане Олеже, бажаю творчого натхнення та нових успіхів
Олег Гриць   | 9.07.2007 23:02
Юрій Самсон:
Бачите, словосполучення Київська Русь не російська ідіома. Це наспаравді сучасне творіння. Якщо вже казати відверто, то скоріше радянське ніж власне російське. Але як таке вона вже твердо ввійшло в історичну термінологію не тільки України чи Росії, але майже всіх інших країн світу. Київська Русь – скоріше відзнака періоду історії ніж територіальної приналежності. Отже не бачу причин від неї відмовлятися.
  | 9.07.2007 23:12
Дуже добра стаття
IoannKo   | 9.07.2007 23:23
Нажаль зараз майже все можливе було зроблене для зіпсування стосунків між українцями і росіянами. Виною цьому всьому – націоналізм, як український так і російський.
Зважено. Приєднуюсь.
Ekain   | 9.07.2007 23:58
Вітаю!
Хочу додати, що після завоювання Новгорода Іваном Третім знатні люди міста були примусово переселені в інші міста. Так було покінчено з традицією вічевого правління. Це була перша в історії депортація. Тобто традиція сумнівних винаходів (захоплення заручників, концтабори, душогубка) почалась вже тоді.
Олекса Косар   | 10.07.2007 01:04
Вітаю автора з першою публікацією. Стаття хороша, логічна, переконлива, виважені аргументи, читається легко. Бажаю успіхів!:)
  | 10.07.2007 04:59
Кілька зауважень.Про що говорити,сторінки історії сивої давнини є надзвичайно важливими, але переважно для вузького грона фахівців або тих,що себе ними вважають.Київська Русь чи просто Русь вочевидь є важливою темою для спудеїв!Для широкого загалу є УКРАЇНА!Вони живуть в НІЙ,працюють для НЕЇ і готові боротися для ЇЇ добра.Фатумом є також наше "братерське" сусідство з РФ.Хочемо чи не хочемо,але так мусить бути.Очевидно,що можна вічно жити упованнями,що "Карфаген таки має бути зруйнованим!",однак тверезі думки нашіптують,що краще повернутися до реалій сьогодення.Як не мудруй,а надією нашої безпеки на сьогоднішній день є нагальне членство у НАТО.Ось про це й давайте говорити.Решта-марнота! Кр-к
Юрій Самсон   | 10.07.2007 08:00
IoannKo:
Олег Гриць
Тиражування і розповсюдження псевдонаукових теорій...та домішування до цього всього войовничого православ'я робить налагодження стосунків між двома країнами справді тяжкими і від цього біль РФ тільки поглиблюватиметься.
Причину фантомних болей РФ викладено правильно.Але питання залишилось відкритим-як нам,українцям,убезпечитись від згаданих в статті територіальних зазіхань,принижень,імперської пропаганди і відвертої"братської"ненависті,які за слушним зауваженням автора вже стали державною політикою РФ.Можна було б вважати це питанням за рамками викладеної статті,якби не несправедливо негативна згадка про український націоналізм.
Олег Гриць   | 10.07.2007 09:22
Юрій Самсон:
Чому ж власне несправедлива і неодмінно негативна? Український націоналізм теж річ не зовсім приємна, особливо для росіян. Такі самі теорії угро-фінського походження росіян присутні і в ньому. Різниця тільки в дисбалансі російського і укрїнського націоналізмів. Російський націоналізм набагато впливовіший з огляду на низку факторів, але це не значить, що на цьому тлі український націоналізм чимось миліший чи правдивіший. Націоналізм в розумінні протиставлення одного народа іншому з позиції ворога річ не корисна і неприємна ні для кого.
  | 10.07.2007 09:30
Не погоджуюсь з автором, що нам заважає український націоналізм.
Націоналізму нам бракує, але не того про який віщають клікуші на зразок Вітренчихи чи Симоненка і визначення якого залишилось незмінним з часів Сталіна та є тотожним шовінізму, а здорового націоналізму, який є основою любої держави.