Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/history/467bfe9002209/

Наша кров – на своїй землі

Самійло Дзвін | 22.06.2007 19:53

Наші сусіди, зрештою, протягом багатьох століть – після того, як упала могутня Київська Русь – ніколи не були зацікавлені у відродженні української державности.

Усі права на цю публікацію належать В.Сергійчуку та сайту "Меморіал"

14.02.06
Володимир СЕРГІЙЧУК,
доктор історичних наук

Наші сусіди, зрештою, протягом багатьох століть – після того, як упала могутня Київська Русь – ніколи не були зацікавлені у відродженні української державности. Бо існування незалежної України не тільки докорінно змінює вже призвичаєну для імперіялістичних кіл геополітичну ситуацію в переділеній ними Європі, але й впливає на розвиток усієї світової цивілізації, ламаючи насильно усталені традиції, повертаючи споконвічні загальнолюдські права як українському, так і десяткам інших народів.

Так було, зокрема, в середині XVII ст., а особливо ж на початку XX, коли за мовчазної згоди й відвертого потурання тодішньої "демократії" Заходу, а то й прямого заохочення Антанти до відтворення "єдиної і неділимої" Росії, не змогла утвердитися Українська Самостійна Соборна Держава.

Але український народ ніколи не припиняв боротьби за своє одвічне право бути господарем на власній землі. Навіть тоді, коли большевиками була збройно звойована Українська Народня Республіка, і її законний уряд опинився на чужині, кращі сини нашого народу продовжували національно-визвольні змагання.

Далі на http://memorial.kiev.ua/content/view/153/70/


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua