Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
4
Рейтинг
4


Голосів "за"
9

Голосів "проти"
5

Коментарі
Юрій Самсон   | 22.06.2007 21:35
Так то воно так... Але не було Київської Русі. Цю псевдоісторичну теорію на замовлення імператриці Катерини вигадали німці. Адже царату потрібне було виправдання "Московської Русі". Насправді ж Русь була одна!
Розумію, що нам важко позбуватися стереотипів та брехні, що століттями "вживлювалася" та "підживлювалася". Сам інколи буває ляпну "Київська Русь"... Та все ж давайте позбуватися міфів разом!
  | 22.06.2007 22:46
:-))... А кому в голову прийдет "Лондонская Англия", "Парижская Франция" или "Берлинская Германия", а почему тогда есть Киевская Русь? Вопрос становится риторичным.
А в отношении соседей все просто, это называется экспансия
Юрій Самсон   | 22.06.2007 22:55
Незарегистрированный пользователь:
:-))... А кому в голову прийдет "Лондонская Англия", "Парижская Франция" или "Берлинская Германия", а почему тогда есть Киевская Русь? Вопрос становится риторичным.
А в отношении соседей все просто, это называется экспансия
От і я про те ж!
Сергей Ковалёв   | 23.06.2007 00:09
Предлагаю администраторам сайта удалять материалы, которые содержат лишь аннотацию и ссылку на полную версию, а также банить авторов таких материалов.

:)
Самійло Дзвін   | 23.06.2007 01:17
Сергей Ковалёв:
Сергію, все дуже просто. Я припустився якоїсь технічної помилки, намагаючись виставити один лише лінк (без самої статті). Виставити лінк – це була воля народу, яку, будучи переконаним демократом я виконував будь-якою ціною. Так що не гарячкуйте.
А з іншого боку, почитати статті подібного рівня Вам було б зовсім не зайве з двох причин – трохи підучити українську і трохи набратись розуму. Бо з Ваших, хоч і дуже авторських публікацій, практично неможливо почерпнути щось вартісне. З повагою.
Самійло Дзвін   | 23.06.2007 01:19
Юрій Самсон:
Юрію, в зазначеній статті цей термін згадується лише раз. Далі мова йде абсолютно про інші речі (та й не забувайте, що статтю написав не я, а доктор історичних наук). Так що читайте більше, ніж перший рядок, і Вам відкриється новий світ:))
Гетьман   | 23.06.2007 10:02
Юрій Самсон нащо так далеко відходити від загальновідомих речей порпацьованих тисячами людей-істориків. Київська Русь була і це найперший дока, що ми є наслідниками її. Якщо забрати цей термін як ви кажате-то москалі заберуть і Русь собі-тоді вже доказувати щось буде значно тяжче. Доречі ця назва ж з літописів. Причому логічно виправдана. І ніколи не рівнюйте, що у когось було а у нс не так бо тоді і інші ваші деякі своєрідні погляди на історію України стають нічим за таким порядком думання.

З Повагою, Тарас
Юрій Самсон   | 23.06.2007 10:26
Самійло Дзвін:
Я прочитав усе, а не лише перший рядок, як Ви пишете. Саме до всього матеріалу і мають відношення мої слова:"Так то воно так... ":)))
А щодо Ковальова, то нема слів – молодець! (не він, а Ви!:))
Юрій Самсон   | 23.06.2007 10:57
Гетьман:
Вельмишановний Гетьман! Беззаперечно поділяю Ваші погляди в частині неприпустимості будь-яких поступок москалям щодо їх претензій на нашу назву Русь. Прочитайте уважно мій коментар. РУСЬ БУЛА ОДНА. І то була наша Русь. Ніякої іншої Руси ніколи не було! "московська русь", "новгородська русь" – це ніщо інше, як імперська пропаганда та терміни, які були введені, повторююсь, на замовлення царатом в імперський псевдонауковий обіг Росії щойно у 18 столітті. Тоді, коли класичний період Української держави відомий світовій історії як РУСЬ припадає на VII-XIV століття, і саме в той період навіть москалі чітко відмежовували себе від поняття РУСЬ.
Юрій Самсон   | 23.06.2007 11:11
Отже, негоже нам, українцям, вживати російську ідіому "Київська Русь". Це настільки ж безглуздо, як ввести в науковий обіг ідіоми "Паризька Франція", "Мінська Білорусь" чи "Тбіліська Грузія". Ця російська пастка послуговує їм для виправдання найбільшого харцизства в їхній московській історії – крадіжки нашої самоназви. Комплекс злодія є основним психологічним підґрунтям для їх сучасної агресії та ненависті щодо України. Краще за Євгена Маланюка не поясниш:
Страшніш за радість дня, страшніш за все на світі
Була убійникам Еллада наша – Русь,
Як КРАДЕНЕ ІМ"Я, як знак духовних уз,
Як те, що в їхню тьму співучим світлом світить.
Юрій Самсон   | 23.06.2007 11:14
Вельмишановний Гетьмане! Хочу подякувати за те, що своєю відповіддю спонукали мене написати статтю щодо назви Руси, не відкладаючи на довгий час.
Хай щастить!
  | 23.06.2007 11:30
Если посмотреть в историю, то название "Россия" пошло после первых успехов Петра Первого в войне со Шведами, когда о Московии и о ее возможностях влияния на Европейскую политику начали говорить при дворах ведущих монархов того времени. Как только Петр 1 захотел войти в клуб ведущих европейских монархий (как ни крути, а ведь в ходе Северной войны ему удалось обратить на себя внимание в Европе), вот с этого момента зачуханная татарская Московия стала паразитировать на нашей исконно европейской истории, именно поэтому за требованием царя Московского разослали во все европейские дворы письма с просьбой впредь обращаться к нему за титулом "император Российский", "император Российской Империи".
  | 23.06.2007 11:48
Далее. Россия (а не Московское княжество) была рождена в войне, именно в войне (не важно с каким врагом, внутренним или внешним) она получала свои силы...Любое мирное сосуществование с соседями для России гибельно. Элементарно в мирное время оттуда сразу начинали бежать думающие люди. Вся история России (царской, советской или сегодняшней олигархичной) это история непрерывной подготовки к ведению захватнических войн и их ведение с переменным успехом. По теперешнее время в ментальности российской элиты отражена ментальность татаро-монгольской орды и ее ханов. Им легче общаться с азиатами! Отсюда у них свое понимание демократии, прав и свобод человека и т.д...
  | 23.06.2007 14:54
Звекрніть увагу, Київська РУСЬ. Так чому ми століттями знаходились у неволі? Звичайно, Русь з цим змиритись не хоче і не може, тому лише нам, НАРОДУ, слід захищати свою незалежність. Маємо такий шанс на позачергових виборах. Бог прихильний до українців, ми самі не войовничі, маємо лише проблеми, коли в наші справі втручаються сторонні. НЕ ДОЧЕКАЄТЕСЬ знищення УКРАЇНИ!