Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/foreign/4df4e9549b08f/

Росія відмічає свій 20-й рік незалежності

Східний Погляд | 12.06.2011 19:29

У такій ситуації здавалося б найкращим засобом було б зосередження вищих владних структур Росії на своїх внутрішніх економічних та політичних проблемах: проведенні економічних реформ, поліпшенні життя пересічних росіян. Натомість маємо можливість спостерігати спробу реанімувати СРСР...

Щороку 12 червня РФ відзначає одне зі своїх головних державних свят – День Росії.

У цей день в 1991 році перший з'їзд народних депутатів РРФСР прийняв Декларацію про державний суверенітет Росії, що входила тоді до складу СРСР, і тим самим започаткував його руйнування. Тоді ж 12 червня 1991 року в Росії відбулися перші президентські вибори. Першим президентом країни став Борис Єльцин. У 1994 свято отримало свій "державний" статус – День незалежності, а в 2002 – День Росії.

20 років – це непрості роки для сучасної Росії. За ці роки значно збільшилася частка росіян, що бажають емігрувати: з 5 до 21% (за даними соціологівВЦВГД під час опитування 1600 чоловік, яке проходило 4-5 червня 2011 р.).

Найбільший еміграційний потенціал у 18-24-літніх (39%), високоосвічених респондентів (29%), а також активних користувачів Інтернету (33%). Більшість з тих росіян (75%), які не мають бажання покидати батьківщину – це в першу чергу люди похилого (93%) і малоосвічені (85%) співгромадяни, а також ті, хто не користується Інтернетом (87%). Емігрантські настрої росіян можна пояснити посткризовими наслідками: обстановка начебто нормалізувалася, але бажання як і раніше не збігаються з можливостями, і в такій ситуації починають розглядатися різні варіанти, у тому числі і від'їзд з країни. Економічні реформи в країні проводяться спорадично, безсистемно, а то й зовсім не проводяться.

Складна й політична ситуація: люди зневірилися у можливість на зміну ситуації. Зростає кількість незадоволених діями російських високо посадовців, ширяться масові протести. Тільки за два дні 11 і 12 червня було заарештовано декілька десятків учасників несанкціонованих акцій: на Манежній площі в Москві, де поліція готувалася до безладів після вбивства Юрія Буданова, поліція затримує всіх молодих людей, які схожі на футбольних уболівальників і націоналістів, повідомляє кореспондент "Газети.Ru" з місця подій; ще декілька учасників несанкціонованої акції "День гніву" затримали на Театральній площі в Москві в неділю 12 червня.

Складне й міжнародне становище Росії, яка не може змиритися зі втраченим статусом "супердержави", який мав СРСР. Європа "втомилася" від Росії.

У такій ситуації здавалося б найкращим засобом було б зосередження вищих владних структур Росії на своїх внутрішніх економічних та політичних проблемах: проведенні економічних реформ, поліпшенні життя пересічних росіян. Натомість маємо можливість спостерігати спробу реанімувати СРСР якщо не в повному вигляді, то хоча б одну-дві країни затягнути до "союзу", хоча й невідомо якого; втручання у внутрішні справи бувших "братніх" республік тощо.

Дні незалежності (дні народження) країн потрібні хоча б для того, щоб народ і керівництво могли переосмислити свої дії, намітити шляхи подальшого розвитку. Чи зробить якісь висновки Росія після свого чергового 20 дня народження?


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua