Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Про Грузію, ГУАМ і ГУБАМ.


2
Рейтинг
2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
0

про зовнішню політику і не тільки

Про Грузію, ГУАМ і ГУБАМ.
Сьогодні, коли стає зрозумілим, що Янукович та його команда не є проросійськими, як ми гадали до цього, а те, що вони не є проукраїнськими, ми знали давно, стає зрозумілим, що Україна та Росія вступають в нову фазу загострення відносин, причому не ідеологічних, а суто економічних, – одні нувориші не поділили бабло з іншими. Повний "обломов" у газових переговорах з Росією на тлі майбутніх виборів 2012 в Росії та Україні може істотно переформатувати геополітичну мапу Східної Європи і як не дивно доля України (зовнішня політика) зараз перебуває в руках Януковича та його поплічників.

Гадаю, що всім відомий варіант, коли Янукович "ляже" під Росію і стане фактично намісником Росії в Україні і які це буде мати наслідки для України (сьогодні мені не хотілося б вірити, що це вже сталося, останні події доводять протилежне). Але чи вистачить Януковичу політичної волі піти на конфронтацію та тримати удар, себто виступити самостійним гравцем на геополітичній арені, покаже майбутнє. На мапі СРСР такі приклади вже були. Приклад Грузії, тому наочний приклад, коли самостійна гра призвела до відокремлення території Грузії, військових дій та жорсткої інформаційної війни. Або візьмемо приклад Білорусі та Лукашенка, якого російські ЗМІ всіляко "опускають нижче плінтуса".

Янукович та його оточення розуміють, що виступати прямо проти Росії на рівних у них явно не вийде, але і всидіти на двох стільцях, як це робив Кучма, вже не дуже виходить. Росія чітко в ультимативній формі поставила умови, – або Україна повністю капітулює та здає позиції, граючи за новими правилами або отримує економічну і політичну блокаду. Я не йму віри, що команда Януковича зможе протиставити достойну геополітичну війну зо всіма витікаючи. В Європу дорога закрита після арештів та кримінальних справ проти опозиції, тому сподіватись на допомогу, надій жодних немає. Єдиним виходом може бути поновлення роботи ГУАМ через залучення Білорусі та перетворення його на ГУБАМ для Росії і безперечно входження в ШОС в якості спостерігача. Налагодження коаліції з Білоруссю проти старшого брата в форматі ГУБАМ зможе завдати Путіну напередодні виборів в Росії істотного удару та переформатувати геополітичну мапу СРСР (СНД). Україна в такому випадку може стати таким-собі бригадиром у випадку, якщо у команди Януковича стане здорового глузду, розуму та політичної волі реанімувати ГУАМ і відносини з Грузією та включити Білорусь в якості "третьої сторони з самостійними вимогами на предмет спору" на свою сторону, а також отримати статус спостерігача в ШОС та застосувати можливості ОЧЕС, то щось таки може вийти. Не можна применшувати можливості Прибалтійських країн в своїх інтересах. Але Янукович неминуче отримає компромат такого змісту і таку інформаційну війну в свою адресу та своєї команди, що майбутні вибори можуть стати фатальними.

В якості аргументу слід навести результати опитування, проведеного на сайті Політіко по двом питанням:

Перше опитування:

До якої з країн бувшого Радянського Союзу у вас найбільш позитивне ставлення?

Взяло участь в опитуванні: 33 чоловіки. В результаті отримали такий результат:

1. Грузія – 48, 5 %

2. Білорусь – 21, 2 %

3. Латвія – 12, 1 %

4. Литва – 9, 09 %

5. Естонія – 3, 03 %

6. Росія – 3, 03 %

Друге опитування:

Яка з країн бувшого Радянського Союзу ставиться до України найбільш позитивно (оцінюємо по справам)?

Взяло участь в опитуванні: 57 чоловік. В результаті отримали такий результат:

1. Грузія – 70, 1%

2. Білорусь – 10, 5 %

3. Азербайджан – 7, 01 %

4. Казахстан – 3, 5 %

5. Литва – 3, 05 %

6. Естонія – 1, 75 %

7. Латвія – 1, 75%

8. Таджикистан – 1, 75 %

9. Росія – 0 %.

Звичайно, що опитування не є репрезентативним, але тенденції все ж таки прослідковуються. Грузія. Білорусь. Прибалтика. Казахстан. Азербайджан. Ось спіраль зовнішньої політики першого кола для України Януковича ШОС. ОЧЕС і ЄС – це спіраль зовнішньої політики другого кола. Росія поки що повинна стати зоною відчуження (а такою вона зараз і є для України причому завдяки самій Росії).

Що можна констатувати?

Україна повністю "похєріла" дружні відносини з Грузією, ГУАМ, Молдову і Придністров'я, відсунула Білорусь та Прибалтику, відійшла від ЄС, і загалом кинула через коліно всю цю зовнішню політику сподіваючись, що розмовами про російську мову, дружбу та православно – слов*янску спільноту можна задурити мізки старшому брату. Але кому ж займатись зовнішньою політикою? Президент України будує собі "обійстя" і вкрай заклопотаний своїми особистими справами, команда отримала Державний бюджет України, національні багатства і в захопленому оргазмічному захваті гребе все, що попадає під руки. А тут виявляється, що треба керувати цілою країною. Не однією областю, як це було колись, а країною, однією з найбільших в Європі. А з цим у правлячої команди істотні проблеми. То як ви гадаєте, ляже Янукович під Росію?


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua