Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/foreign/4defce22d19dd/

Юлій Хвещук: Полювання на Гітлера

jurko | 8.06.2011 22:31

Мабуть, нещодавня витівка Ларса фон Трієра на Канському кінофестивалі (той жартома зізнався в "розумінні" Гітлера і назвався нацистом), насторожила доброчесних європейців.

Юлій Хвещук: Полювання на Гітлера
Мабуть, нещодавня витівка Ларса фон Трієра на Канському кінофестивалі (той жартома зізнався в "розумінні" Гітлера і назвався нацистом), насторожила доброчесних європейців. Стільки років намагань максимально демонізувати цього обер-злочинця ХХ століття – а тут собі дозволялять кепкувати, послуговуючись його ім'ям та ідеологією! Кожному варто озирнутися, придивися, чи поряд не збереглося чогось такого, що може послужити для обвинувачення у тому чи іншому.

Звичайно, найпильніше роззирнулися довкіл себе досвідчені і пильні австрійці, аби знову якісь виплати чи компенсації не змусили платити праправнуків тих, що були не правильними. І, звичайно ж, знайшли.

Так, влада міста Амштеттен на півночі Австрії з жахом дізналася, що в 1939 році Адольфу Гітлеру було надано звання почесного громадянина цього добропорядного, європейського міста. Гітлер був в Амштеттені в 1938 році і через рік місто визнало його почесним громадянином.

Представники Партії зелених одразу звернулися до міської ради з вимогою позбавити його цього звання (посмертно). Двоє членів правої Партії Свободи відмовилися від голосування, мотивуючи тим, що звання втратило силу і актуальність після смерті Гітлера в 1945 році. Проте більшістю голосів було вирішено виключити ім'я фюрера з почесного списку – про всяк випадок.

До речі, багато австрійських міст визнали Гітлера почесним громадянином після того, як Німеччина анексувала Австрію в 1938 році. Так от мер іншого австрійського міста Клагенфурт довідався, і в його населеному пункті до сих пір збереглося таке ж саме неподобство. І поспіхом, не чекаючи голосування, викреслив ім'я Гітлера із списку почесних осіб. Адже ж ніхто не буде проти.

Ще два австрійські міста очистилися...

Юлій Хвещук


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua