Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
9
Рейтинг
9


Голосів "за"
9

Голосів "проти"
0

Коментарі
Дякую за інформацію
Ігор Бурдяк   | 6.06.2011 08:15
Микола Воротиленко:
+ Дякую Никиті і Вам, що Ви гарно продовжили цю тему.
Східний Погляд   | 6.06.2011 08:26
+! Даёшь фальсификации Всемирной истории в пользу интересам Рассеи!
Ігор Бурдяк   | 6.06.2011 09:06
Патріарх уже і нас ідентифікував:
Православна віра була не чим іншим, як певною лінією самоідентифікації людини. Люди визначали себе руськими саме тому, що вони пов'язували себе з певною вірою.

Напевно, багато хто з вас бачив чудовий фільм "Тарас Бульба". Як Тарас Бульба визначав національну самоідентифікацію? "А ну, перехрестися!" І дивився, як хреститься. Якщо по-православному – наша людина. "А ну, "Вірую" прочитай!" Як читає – по-православному чи ні? Проста була лінія ідентифікації.


Є його виступ і українською мовою.
Vakula   | 6.06.2011 09:20
УКРАИНА или СМЕРТЬ!

НЕ к добру к нам зачастил
Кремлёвский политПоп Кирилл.
Пора дать ему под зад,
Чтоб перестал нас охмурять,!,

СМЕРТЬ врагам Украины,!,
Никита   | 6.06.2011 11:09
Ігор Бурдяк:
Зверніть увагу!
Як перекладено слово "русская" в назві "Русская православная церковь" тут, на офіційному сайті МП.
Русская православная церковь
1. Офіційний сайт цієї церкви українською мовою називається "Руська православна церква".
2. Вікіпедія перекладає як "Російська православна церква (рос. Русская православная церковь, коротко РПЦ; інше офіційне найменування – Московський Патріархат[1], коротко МП).

Як казав свого часу автор Кр-к – "НАПЕРСТОЧНИКИ"!!!
Никита   | 6.06.2011 11:18
Микола Воротиленко:
Класна підбірка! Факти, нічого, окрім фактів.
Даю тут лінк на Вашу статтю, щоб можна було й надалі легко її знайти.

МПЦ – духовна установа чи нове Головне Політичне Управління?
Микола Воротиленко | 6.06.2011 07:50

Тут
Ігор Бурдяк   | 6.06.2011 12:28
Никита:
Ігор Бурдяк:
Як казав свого часу автор Кр-к – "НАПЕРСТОЧНИКИ"!!!
Звичайно, вони знають ці тривіальні речі. Але оскільки свідомо баламутять людей, то треба "до знудження" повторювати:
"Русскімі" називали себе жителі колонізованих Києвом земель (через поширення християнства). Подібно як в часи Наполеона німці, іспанці і т. д. називали себе "французькими", тобто підданими французького імператорами. Ця самоназва залишилася і після того, як їхнім "сюзереном" став татарський хан. Ми і Європа називали їх "московитами", простолюддя – москалями. Після петрівських реформ ми стали називати їх росіянами, вони ж залишили прикметникову форму "русскіє".
Ігор Бурдяк   | 6.06.2011 12:28
Никита:
Що стосується нас, то ми здавен називалися русинами. Найдовше ця самоназва збереглася в Галичині і Закарпатті. Фактично лише після приєднання Західної України до СРСР термін "українці" стали використовувати там повсюдно. На Закарпатті виник прикрий феномен "політичного русинства" і не без допомоги "старшого брата".
Ігор Бурдяк   | 6.06.2011 12:39
Росія ніколи не вела загарбницьких воєн. Ми приростали територіями, але не в результаті цілеспрямованої стратегії, пов'язаної з захопленням цих територій, а тільки внаслідок перемоги над агресором.
Дивна логіка патріарха Гундяєва. І суперечить міжнародній конвенції, яка забороняє окупантам колонізувати не їхні етнічні території. Агресора треба перемогти, можливо накласти контрибуцію та й забратися "восвояси".
Та й чи Сибір був агресором.? Чи Японія в 1945 році напала на Росію (в формі СРСР)?
  | 6.06.2011 12:48
Ігор Бурдяк:
Никита:
Що стосується нас, то ми здавен називалися русинами. Найдовше ця самоназва збереглася в Галичині і Закарпатті. Фактично лише після приєднання Західної України до СРСР термін "українці" стали використовувати там повсюдно. На Закарпатті виник прикрий феномен "політичного русинства" і не без допомоги "старшого брата".
А тут є панове, які радять відректися від нашої руськості і вбеззастережно віддати її московитам. Є такі! А за нашу історію варто боротися і варто переписати історію і зробити її такою, якою вона є насправді.
Ігор Бурдяк   | 6.06.2011 13:27
Кр-к:
Треба враховувати, що Росія не Македонія, а Україна не Греція.
  | 6.06.2011 14:08
Ігор Бурдяк:
Треба. То хай вже так і буде? Хай Гоголь з його Бульбою стають "русскими" і їх героями?
Никита   | 6.06.2011 15:16
Я висловлю свою думку з цього приводу.
Переконаний, що історичні назви залишилися в минулому, і витягти їх звідти НЕМОЖЛИВО.
Московити залишилися у XVII столітті. Сьогодні весь світ знає, що русский (руський) живе в РФ. В Україні живе українець. Хто такий московит – знають лише продвинуті історики, і то не всі.

Кр-к неодноразово переконував нас, що політика – це мистецтво можливого. І це таки правда. Це НЕМОЖЛИВО сьогодні українцям знову повернути собі історичну назву руський чи русин. Неможливо, і варто було б відкинути всі подібні спроби, бо вони ведуть тільки до маніпуляцій.

РПЦ назвалася (самоназвалася!) "руська православна церква"? Прекрасно!
Никита   | 6.06.2011 15:20
Цим воне ще раз підкреслила свою чужинність по відношенню до України. Це чужа церква, неукраїнська.