Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Росія створює нове "приручене" об'єднання українців

Східний Погляд | 8.02.2011 17:38

5
Рейтинг
5


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
0

24 листопада 2010 року рішенням Верховного суду Росії було задоволено позов Міністерства юстиції РФ, яке вимагало розпуску Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКА УР) у зв'язку з "виявленням порушень у господарській діяльності". Яку ж таку "господарську діяльність" порушувала ФНКА УР?

Як повідомляє "Український тиждень" від 7 лютого 2011 року, в Росії створюють нове об'єднання українців: "Всеросійську громадську організацію українців". Про це повідомив посол України в Росії Володимир Єльченко.

Нагадаємо, що 24 листопада 2010 року рішенням Верховного суду Росії було задоволено позов Міністерства юстиції РФ, яке вимагало розпуску Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКА УР) у зв'язку з "виявленням порушень у господарській діяльності". Крім того, позов Мін'юсту РФ базувався на скарзі активіста фонду "Отчизна" Миколи Журавльова, який заявляв, що ФНКА УР "веде політичну діяльність, прославляє бандерівців і виливає негатив на Росію".

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 27 січня 2011 року на прес-конференції в Москві сказав, що Федеральна національно-культурна автономія українців Росії (ФНКА УР) була закрита за ведення політичної діяльності: "Була закрита діяльність ФНКА УР, оскільки її керівництво вело роботу не щодо розв'язання культурних і освітніх питань та з реалізації відповідних проектів, як про це заявлялося в її статуті, а вело, загалом, політичну діяльність, і діяльність, яку було направлено прямо і неприкрито на підрив наших двосторонніх відносин". За його словами, у діяльності ФНКА УР були також порушення, пов'язані зі статутом організації та її реєстрацією. "Я виходжу з того, що ніхто не заважає українському земляцтву в Російській Федерації сформувати структуру, яка відповідатиме тим завданням, які декларуються, і це питання буде закрите", – сказав Лавров.

"Верховний суд Росії відхилив нашу скаргу і рішення про ліквідацію автономії вступило в законну силу. Наші докази не були сприйняті", – сказав співголова ФНКА УР Валерій Семененко. За його словами, після цього ФНКА УР буде виключено з реєстру громадських організацій Міністерства юстиції Росії, а далі "будуть ігрища по створенню нової організації".

Федеральна національно-культурна автономія українців Росії (ФНКА УР) була зареєстрована 15 травня 1998 як благодійна організація у сфері культури і мистецтва. Діяльність організації не виходила за обумовлені межі. Що ж у діяльності ФНКА УР могло викликати незадоволення активістів фонду "Отчизна"?

У сучасній Росії надзвичайно поширене вороже ставлення до України та використання зневажливих етнонімів стосовно українців не тільки у неформальному спілкуванні, а навіть у друкованій пресі, кіно та на телебаченні, що викликає занепокоєння українців Росії. На ці нездорові явища (українофобію) звертають увагу численні заяви українських громад РФ. Українофобські заяви в Росії лунають від різних впливових осіб держави і навіть від представників законодавчої влади, як наприклад від заступника спікера Державної Думи (парламенту) Росії – Володимира Жириновського: "Ніякої України немає, а в Києві, як і в Мінську, має сидіти російський губернатор (...) Дійсними кордонами Росії є ті, які були у вересні 1917 року (...) Усіх вас ми відправимо до Сибіру, вас не будуть розстрілювати. Українці потрібні як замерзлі музейні експонати".

Занепокоєння багатьох викликає часте і безкарне використання образливих етнонімів стосовно українців не тільки у повсякденному житті, але в пресі і кіно. Українофобські вислови і стереотипи в таких фільмах, як "Брат-2", "72 метри" та інші, не отримали відповідної критичної реакції від органів державної влади Росії.

29 січня 2006 р. національно-культурна автономія українців міста Новосибірська (НКАУ) розповсюдила заяву з пропозицією провести в Росії і в Україні кампанію суспільного осуду журналістів, які розпалюють в ЗМІ національну ворожнечу і ненависть до України. НКАУ м. Новосибірська вважає, що зміст окремих публікацій в ЗМІ РФ принижує національну і людську гідність етнічних українців, що проживають в Російській Федерації. На першому місці стоять статті Георгія Бовта (політолога, канд.іст.наук), опубліковані в gazeta.ru. Судіть самі про тематику і назви його публікацій:

"Накануне крымской войны" 6.12.2004

(Уривок: "Если бы на дворе был хотя бы век 18-й, то можно было бы, конечно, собраться на какой-нибудь всеевропейский конгресс во главе с Россией и Пруссией да и поделить Украину, как в свое время Польшу. Себе, соответственно, Крым с Харьковом. Пруссии, то есть Евросоюзу, – все западэнское. После чего там лет 200 еще выборов не проводить, а назначать президентов из Москвы и Брюсселя при утверждении, к примеру, законодательными собраниями. Но, по всему видно, так просто на сей раз не получится (...) ");

"Хохлы как двигатель прогресса" від 18.04.2005

"Война с хохлами" від 16.01.2006

(Уривок: "В принципе, если уж полностью следовать исторической логике, то, дабы как-то скрасить собственное морально-нравственное банкротство, нынешней российской политической элите, потерявшей в своем мздоимстве уже всякий стыд и срам, следовало бы и дальше вести дело к какой-нибудь "маленькой, но победоносной войне". Хохлы в этом смысле, конечно, противник достойный. Тем более что там восседают во власти по манерам поведения деятели совершенно одного и того же замеса с нашими. Так что они тут же соорудят симметричный нам ответ. Скажем, а не угодно ли "вторую крымскую войну", господа? Так извольте.")

"Война с Украиной" від 17.08.2009

Хіба нормальна мисляча людина може пройти спокійно мимо цього свавілля?

Ви чули про осуд цих і їм подібних публікацій у російських ЗМІ? Та й вітчизняні ЗМІ мовчать. Нотомість ми чуємо і бачимо, як "защитники Отечества" (сайт газети "Одна родина") заявляють: "Мы, представители общественных объединений украинцев в России и российские украинцы, ответственно заявляем, что появившиеся в прессе публикации о том, что якобы имеет место ущемление прав украинской диаспоры со стороны власти Российской Федерации, не имеют под собой никаких оснований и направлены на дестабилизацию отношений между нашими народами и государственными структурами России и Украины."

А далі йдуть прізвища істинних українців, які підписали цей документ:

Бакланов О.Д. – Академик, Председатель Правления Международного союза общественных объединений "Киевская Русь";

Лунев Н.С. – Президент "Землячества Донбассовцев";

Григорович А.А. – 1-й вице-Президент Конгресса национальных объединений России – руководитель Украинской фракции, генеральный секретарь Международного Славянского Комитета (...) та інші з того ж таки Международного союза "Киевская Русь", "Землячества Донбассовцев", "Международного Славянского Комитета".

Яка ж із перерахованих громадських організацій захищає, а може буде захищати права і свободи українців у Росії? Але ми вже не здивуємось, якщо серед співзасновників нового "прирученого" об'єднання українців "Всеросійська громадська організація українців" будуть фігурувати згадані антиукраїнські організації та їхні голови з секретарями.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua