Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

http://politiko.ua/blogpost51484

jurko | 14.01.2011 01:09

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

Від народження не давалися Іванам чотири дії арифметики. Генетично не здатні ці люди додавати і множити – тобто творити. Віднімати і ділити – ось їх спеціалізація. Тобто грабувати.

Пітер Хедрук

Кривава тризна

Wir gehen, aber kommen wieder!

Андреас фон Оссен

Російська arifmetica


Від народження не давалися Іванам чотири дії арифметики. Генетично не здатні ці люди додавати і множити – тобто творити. Віднімати і ділити – ось їх спеціалізація. Тобто грабувати. А який дурень буде грабувати бідного? Ось і поглядали Івани на Європу, на Німеччину та Швецію, на ганзейських купців. І займалися піратством на Балтиці. Навіть ворота шведської столиці Зігтуни стягли в Новгород – полінувалися, напевно, до Москви тягти. Упившись за старою традицією після вдалого грабежу – поки вікінги Америку відкривали. А саму Зігтуну, засновану Одіном, зруйнували дощенту, влаштувавши там криваву трапезу. Руїни її можна відвідати і зараз.

Але скільки мотузочці не витися, а кінець прийде. 11 грудня 1255 Тевтонський орден заснував фортецю Кенігсберг – для захисту балтійських торгових шляхів від новгородського піратства та мирної праці прибалтійських народів від татарських орд "святого" мурзи Олександра Невського. Від кривавих трапез грабіжників і ґвалтівників. Попередньо християнізувати хрестом, вогнем і мечем язичників і людожерів прусів.

І запанував мир і спокій у Європі, гарантований тевтонськими братами-лицарями. Ні Івани, ні татари під загрозою флангових ударів з півночі доріг до Європи більше не шукали. Однак спокою не давав Кенігсберг московським царям, ласим до чужого. Недарма Бісмарк називав його "пістолетом, приставленим до скроні Росії". Не припинялися спроби захопити його – за часів Фрідріха Великого, в Першу Світову війну. Відучили в серпні 1914 полководці Людендорф і Гінденбург генерала Самсонова влаштовувати криваві трапези у сусідів – застрелився, сердега. Тоді биті генерали мемуарів, як Жуков, не писали. Та й сталінський сатрап генерал Черняховський майже в тому ж місці отримав у 1945 за заслугами.

Але до пори до часу Іван не нахабніли, і земля праці та культури – провінція Східна Пруссія – під німецьким управлінням процвітала. Вона мала чорно-білий прапор, герб з орлом і свій гімн. Це була житниця – її сільське господарство годувало всю Німеччину. Акуратні дороги, чисті обори, високі врожаї – усе було живим докором Іванові, якому вічно щось працювати заважає – то погода, то пиятика...

Земля Східної Пруссії повнилася легендами – чого вартий роздвоєний камінь брехні, який за легендою розчавив невірну наречену моряка. Між його половинками не може пройти брехун. Путіна б пропустити там з Медведєвим...

У замку Кенігсберга розташовувався відомий у всій Європі ресторан Blutgericht (Кривава трапеза). Пива було де випити, не те що тепер...

Фатальну помилку зробив Адольф Гітлер. Пакт Молотова-Ріббентропа. Договір з Росією – договір з дияволом. Переваг отримати неможливо, тільки душу згубити. Російська нафта (а нині – і газ), стратегічна сировина, ліс, кольорові метали – здавалися манною небесною для Німеччини, підданої економічній блокаді. Але сказано давно: бійтеся данайців, що дари приносять. І в підсумку непроханий Іван прийшов справляти свою людожерську криваву трапезу. Обороняли Кенігсберг 17-річні хлопчаки, приковували себе ланцюгами до гармат – на знак того, що не відступлять. І не відступили. Китайців і монголів виявилося більше...

Покійний батько розповідав, як уже після капітуляції в кінці травня 1945 на вокзалі Кенігсберга натовп беззбройних Іванів з тюками краденого добра на пероні чекав ешелону для відправки додому в тайгу. І тут на товарняку, що проходив, на платформі на весь зріст встав 15-16-річний хлопець у формі генерала СС (мабуть у когось із старших взяв – молодий був занадто для цього звання), підняв кулемет MG42 і поклав майже весь перон, перш ніж його застрелили. Кращої смерті чоловікові побажати неможливо. Слава героям-землякам!

Потсдамська конференція передала цю землю під тимчасове управління СРСР і Польщі. Не обумовивши, щоправда, термін. Частина її була передана СРСР Литві. Але якщо Литва і Польща – частини єдиної Європи, то приблизно половина Східної Пруссії до цих пір знаходиться під п'ятою анти людської псевдо цивілізації Росії. Внизу на фотографіях рештки цієї кривавої трапези. Все зруйновано. Про будь-яке сільське господарство говорити не доводиться – свині тільки росіяни. Інших всіх поїли.

І навіть на ці руїни лютеранських і католицьких храмів, які ніколи не мали відношення до схизми "православ'я", наклав загребущі лапи московський піп-колонізатор Гундяєв Кіряєв. Грабуй, а там видно буде – ось національна ідея Іванів і перша і єдина заповідь Євангелія від РПЦ МП. Вірю, закличе до покаяння цих "християн" відроджена Свята Інквізиція.

Кажуть, до цих пір напередодні 1 травня та 9 листопада у зруйнованих фортах Кенігсберга ночами чути звуки маршуючих на параді полків. А на стінах підвалів і катакомб під містом, велика частина яких затоплена, занесена піском і не досліджена до цих пір, з'являється напис крейдою: Wir gehen, aber kommen wieder! (Ми йдемо, але повернемося!) Скандал був, коли в 1985 р. до 40-річчя Перемоги у військовій частині наказали в останній вечір зняти поржавілий плакат, на якому був зображений прикордонник із вірним Мухтаром. Його зняли вже потемки. Казарма була ще німецької будови. Вранці 9 травня вражені совки побачили на стіні злегка потьмянілий німецький плакат – солдатів у касці під прапором зі свастикою і девіз Am Ende steht der Sieg – Наприкінці перемога!

Східна Пруссія залишається у 21 столітті однією з останніх окупованих Іванами європейських земель. Нехай вона послужить попередженням усім політикам, хто надіється подружитися з Росією – ось у що в результаті перетворяться ваші країни. Ви цього хочете? Ви хочете повторити помилки Гітлера? Ви хочете стати його послідовниками? Іван із задоволенням влаштує у вас свою криваву трапезу! І не подавиться!

А ми, земляки Східної Пруссії, не перестанемо боротися за повернення землі наших батьків німецькій вітчизні.

ГЕТЬ РОСІЙСЬКИХ ОКУПАНТІВ!

Пітер Хедрук

Геноцид у Східній Пруссії

Макс Гастінгс (Max Hastings) – один із провідних військових істориків Британії. У своїй книзі "Армагеддон: битва за Німеччину, 1944-1945 рр..." ("Armageddon: The Battle For Germany 1944-1945") він на основі багаторічних досліджень та свідчень сотень очевидців – військових і мирних жителів – яскраво і по-новому описує події останніх місяців Другої світової війни. Крім іншого, Гастінгс розкриває невідомі сторінки нещадного наступу радянських військ через східні райони Німеччини.

Як пише Гастінгс, перше вторгнення росіян у східні райони Німеччини відбулося у жовтні 1944 р., коли частини Червоної Армії захопили кілька прикордонних сіл. Через п'ять днів вони були вибиті звідти, і перед очима німецьких солдатів постала невимовна картина.

Двонога звірина

Навряд чи хоч один цивільний уникнув смерті від рук російських солдатів. Жінок розпинали на дверях сараїв і перекинутих возах, або, зґвалтувавши, давили гусеницями танків. Їх дітей теж по-звірячому вбили. Сорок французьких військовополонених, які працювали на навколишніх хуторах, "визволителі" розстріляли. Та ж доля спіткала і відомих німецьких комуністів. Дії червоноармійців не були проявом безглуздої жорстокості – це був методичний садизм, що не мав собі рівних.

"У дворі ферми стояла підвода, до якої, у позі розіп'ятих, були прибиті цвяхами за руки ще кілька голих жінок, – доповідав німецький фольксштурмівець Карл Потрек. – Біля великого заїжджого двору знаходиться сарай; до кожних з двох його дверей була в позі розіпнутої прибита цвяхами гола жінка. У житлових будинках ми виявили в загальній ячисельності 72 жінок і дівчаток, а також одного чоловіка 74 років – всі вони були вбиті звірячим чином; лише у декількох в голові виявлено кульові отвори. Деяким дітям розтрощили голови ".

Навіть у самих росіян ці звірства згодом викликали знічення. Автори підготовленої Москвою офіційної історії так званої "Великої Вітчизняної війни", зазвичай дуже стримані в подібних питаннях, визнають: "Не всі радянські солдати правильно розуміли, як їм слід вести себе в Німеччині. У перші дні боїв у Східній Пруссії мали місце окремі порушення норм правильної поведінки ".

Тут радянські автори, м'яко кажучи, покривили душею. Насправді, як пише у своїй роботі "Плани союзників зі знищення німецького народу" дослідник Клаус Нордбрух, військове командування і політичне керівництво СРСР активно закликали червоноармійців грабувати німецькі міста і ґвалтувати німецьких жінок. Всім відомі людиноненависницькі твори І. Еренбурга, який вимагав вбивати навіть вагітних жінок і грудних дітей. А ось про що розповідали на допитах радянські військовополонені:

"Перед вступом на німецьку землю офіцери дали нам інструкції, згідно з яким майно німецького цивільного населення можна не поважати, а з населенням можна поводитися як з дичиною. Жінок можна ґвалтувати".

"Два тижні тому командир взводу сказав нам, що солдати після вступу на німецьку землю можуть відкрито грабувати і мародерствувати".

"Раніше брати трофеї було заборонено, але зараз, на німецькій землі, це вже не карається. Кожен може брати стільки, скільки зможе забрати".

"Командир роти і командир взводу сказали, що на німецькій території вони можуть безкарно грабувати і зазіхати на німецьких жінок".

Втім, продовжує Гастінгс, те, що сталося в ході цих перших атак, було лише передвісником варварської поведінки Червоної Армії у страшні місяці її стрімкого просування вглиб Третього Рейху. Понад 100 мільйонів чоловік, що знаходилися в межах Німеччини, опинилися в темному лабіринті, де їх чекали жахи, небачені за всю сучасну історію людства.

Твердження про те, що радянські солдати, мовляв, мстилися за "звірства, скоєні нацистами у їх власній країні", не витримують жодної критики. При найближчому розгляді з'ясовується, що випадки "фашистських злодіянь" є вигадками радянської пропагандистської машини, яка працювала в роки Другої світової війни на повну потужність. А багато злочинів, що приписувалися німцям (включаючи розстріл польських офіцерів у Катинському лісі), насправді були вчинені загонами НКВС.

Після превентивного нападу на СРСР у червні 1941 р. німецькі солдати стали свідками небувалих жахів. Про багатьох із них повідано в шокуючому збірнику солдатських листів "Радянський Союз очима німецьких солдатів" під редакцією Вольфганга Діверге. Розповідає Фред Фальнбігль: "Я бачив в'язниці у Львові, і бачив речі, які мене глибоко вразили. Тут були люди з відрізаними вухами і носами і т.п. Вони приковували живих дітей цвяхами до стіни, піддаючи їх тортурам. Кров доходила до кісточок. Не мало великого значення, чи були вони живими чи мертвими. Вони заливали купи тіл бензином і підпалювали. Сморід була жахливий. Я бачив подібні речі в Тернополі і Требовлі ".

Інший солдат, Поль Рубелт, у листі додому пише: "Я був у Львові вчора і бачив криваву лазню. Це було жахливо. З багатьох була знята шкіра, чоловіки були кастровані, їх очі виколоті, руки або ноги відрубані. Деякі були прибиті цвяхами до стіни, 30-40 осіб були замуровані в маленькій кімнаті і задихнулися. Близько 650 людей на цій території загинули подібним чином. Сховатися від смороду можна було, тільки курячи сигарету і тримаючи хустку біля носа... Багато хто вже помер через задушливий сморід. У цьому місті вони (євреї) навіть розкривали могили, щоб зневажити трупи. Це жахливо. Важко навіть повірити, що такі люди існують ".

Лейтенант Лоренц Вахтер пише: "Я дійсно не можу описати те, що ми бачили у Львові. Це набагато, набагато гірше того, що могли описати німецькі газети. Це потрібно було бачити. Навіть смороду від трупів, який можна було відчути на великій відстані від тюремних стін, було достатньо, щоб зробити людину хворою. І сама сцена: сотні убитих чоловіків, жінок і дітей, жахливо понівечених. У чоловіків були виколоті очі, у священика був розпороти живіт, і туди поміщено тіло убитого немовляти. Я міг би розповісти ще страшніші речі, але навіть ці мене вразили. До цього моменту я звик до подібних речей ".

А ось яка картина постала перед очима німецького солдата К. Саффнера у тому ж Львові: "Коли ми прибули, понад Львовом висіла сіра хмара. Сморід було майже нестерпним. Росіяни були витіснені з міста після тяжкої битви. Двома годинами пізніше я виявив джерело цього жахливого запаху. Більшовики і євреї по-звірячому вбили 12 000 німців і українців. Я бачив вагітних жінок, підвішених за ноги у в'язниці ГПУ. Більшовики відрізали носи, вуха, очі, пальці, руки і кисті рук і ніг. У деяких були навіть вирвані серця. 300 сиріт у віці від двох до сімнадцяти років були приколені цвяхами до стіни і безжально вбиті. Після того, як вони закінчили тортури, вони кинули людей, велика частина з яких була ще жива, у підвал глибиною три метри, полили їх бензином і підпалили. Це було жахливо! Ми не могли повірити, що існують такі чудовиська. Наші пропагандисти недостатньо говорять про справжнє обличчя більшовизму. У день, коли ми увійшли до Львова, українці, які вижили, зібрали 2 000 євреїв у в'язниці і здійснили помсту. Євреям довелося винести всіх небіжчиків і повантажити їх на вози. Поліція тримала людей віддалік. Це було жорстоке видовище – дивитися на жінок, які оплакують своїх чоловіків і дітей, і чоловіків, що стискають кулаки, з сумними блідими обличчями. Цю жахливу сцену неможливо передати словами. Це те, що загрожувало би німецькому народу, якби більшовизм досяг нас ".

На жаль, вищенаведені слова виявилися похмурим пророцтвом. У 45-му році жителям Німеччини та країн Східної Європи довелося на собі відчути жахи більшовизму.

Як зазначає Гастінгс, особливо важка ноша випала на долю німецьких військовополонених. Військовий лікар Микола Сенкевич, який працював у польовому госпіталі, розповідає, що група німецьких полонених на допиті нібито відмовилася відповідати: "Ми просто відвели їх в сторону метрів на 100 і там їх розстріляли".

Більшість тих німців, хто здався, так і не побачили таборів для військовополонених. "Ми вбивали полонених просто ось так, – каже капітан Василь Крилов, і клацає пальцями. – Якщо солдатам наказували доставити полонених у тил, найчастіше їх "убивали при спробі втечі ".

Вітольд Кубашевскій згадує, як нестерпно було для нього розстрілювати полонених, і як він намагався не дивитися приреченим людям у очі. Але, як і всі, він стріляв, виконуючи наказ.

"На війні одне правило – ти йдеш у бій, бачиш ворога, і ворог для тебе – не людина, – згадує сержант Микола Тимошенко. – Піднявши руки, ти не врятуєшся".

Сталінським солдатам рекомендували вести "реєстри відплати", записуючи дані про вигадані "німецьких звірства" і фіксуючи особистий внесок у "зведення рахунків" з ворогом. Політруки в тих же цілях проводили "мітинги відплати", закликаючи радянських солдатів до вбивств і мародерства.

Коли ця "спрагла помсти" орда увійшла до Німеччини, вона являла собою грізне видовище. Сталіна зовсім не хвилювало, скільки людей загине, забезпечуючи йому перемогу, і успішні атаки його піхоти і танків ґрунтувалися швидше на самопожертві солдатів (яких перед цим, як правило, споювали горілкою), ніж на хитромудрій тактиці чи завбачливості.

Десяток "тридцатьчетвірок" наступав в одну шеренгу, мало не поруч бортами. Німці підбивали чотири-п'ять штук, але на їх місці незмінно з'являлися нові танки, а за ними хвилями йшла піхота.

Один німецький солдат згадує: "Ви просто не повірите – вони все йшли і йшли, їх піхота буквально кидалася на наші танки, бігом, з криками, навіть коли перед нашими позиціями вже громадилися гори трупів. З'являлася думка: "Хіба таких людей можна зупинити?"

Цифри радянських втрат і до цього дня є для багатьох ветеранів предметом протиприродної гордості. "Звичайно, у Червоній Армії зі зневагою ставилися до людського життя, – зазначає артилерист Володимир Гормін. – Ніхто не знав, скільки людей загинуло, та це нікого і не хвилювало".

Генерали кидали свої "ударні армії" в лобові атаки, незважаючи на небезпеку ворожих контратак або оточення. "Німці їх відрізали, часом вони тижнями залишалися в оточенні, у них закінчувалося продовольство, паливо, боєприпаси, – розповідає один російський офіцер. – Але вони повинні були прориватися з кільця".

Росіяни були нещадні у рукопашній, і особливо грізними супротивниками були в нічному бою. Всі німецькі солдати, що побували на Східному фронті, а потім опинилися на Західному, в один голос відзначали, що під час боїв з американцями і англійцями вони могли вільно пересуватися по ночах, тоді як росіяни ні на хвилину не давали спокою ворогові.

Одним з улюблених трюків радянських развідгруп, діяли вночі, було перерізати горло німецьким вартовим, а потім залишати понівечені трупи для науки їх уцілілим товаришам.

Червоноармійців відрізняла крайня недисциплінованість, підживлювана жахливим пияцтвом: непомірне споживання горілки було єдиним, що хоч якось допомагало витерпіти фронтові будні.

Навіть невтомні зусилля розстрільних команд (Сталін вважав за краще тримати своїх солдатів у вузді саме таким способом) не могли втримати людей від ексцесів, часто смертельно небезпечних.

Коли солдати однієї з бригад захопили цистерну з чистим спиртом, вони відкрили по ній пальбу, а коли алкоголь бризнув зі сотні пробоїн, стали просто підставляти рот під струмінь. Багато напилися до нестями і ледь не поплатилися за це життям, коли німці пішли в контратаку.

Троє солдатів, які спробували виконати той же трюк з величезною бочкою в одному з угорських винних погребів, просто потонули в потоці вина.

Нерозсудливість радянських солдатів за кермом увійшло в легенди. Автотранспортна служба розставляла на дорогах написи "Гальмуй або загинеш!", Але десятки водіїв вантажівок легковажно ігнорували ці застереження – і дійсно гинули. Володимир Гордін одного разу бачив, як три вантажівки з автоколони одна за іншою звалилися у прірву.

Або ось такий випадок: один солдат танкової частини, де служив Валентин Крулік, вирішив пожартувати: надів німецький кітель і каску і увірвався в бліндаж, де відпочивало його відділення, розмахуючи шмайсером і кричачи "Хенде хох!"

Усі присутні визнали, що це було дуже дотепно. Ось тільки один із товаришів встиг застрелити "артиста", перш ніж хто-небудь його впізнав.

Звичайно, не всі радянські солдати були дурнями – або героями. У першому ж бою сімнадцятирічний Анатолій Осмінов посивів, коли по броні його танка градом застукали кулі. Він визнає й те, що наклав у штани від страху – це траплялося з багатьма солдатами на всіх фронтах. "Потім до небезпеки звикаєш, як звикаєш вбивати людей, – розповідає він – Спочатку я думав: "Як я зможу вбити людину? Але потім я зрозумів: або вб'єш ти, або вб'ють тебе".

Навіть сьогодні багато росіян – та й сам уряд – відмовляються визнати справжній розмах звірств, які творила Червона Армія на шляху до Берлiна. Однак у 1945 р. командування Червоної Армії, безсумнівно, вважало, що її бійці здатні вести себе на німецькій землі як дикуни.

Найсильніше постраждала Східна Пруссія – на її розлогих горбистих рівнинах розкинулися маєтки багатьох німецьких аристократів. У перші роки війни це був тихий закуток, що жив майже як у мирні часи. Тепер вона перетворилася на справжнє пекло.

У свідченнях очевидців нестачі немає. "Всі ми знали, що німецьких дівчат можна ґвалтувати і вбивати, – писав Олександр Солженіцин, у роки війни – офіцер-артилерист. – Це сприймалося мало не як відзнака в бою".

Йому вторить і Гавриїл Тьомкін, що служив перекладачем у 78-ї стрілецькій дивізії: "Найпростіший спосіб помститися – це оволодіти жінками ворога".

У Східній Пруссії червоноармійці ґвалтували жінок у такій кількості, що явно йшлося не про суто сексуальне задоволення, а про прагнення вчинити наругу над цілим народом.

Лють завойовників тільки зросла, коли вони вперше побачили своїми очима, наскільки багато живуть німці. "Їх села й містечка у порівнянні з нашими виглядали як рай земний, – каже лейтенант Геннадій Кліменкопут –... Все було так доглянуто. Стільки красивих будівель. Вони були настільки багатшими від нас!"

Те, що побачили солдати, суперечило багаторічнійпропаганді про переваги соціалістичної економіки. Можливо, саме люттю, викликаноюдобробутом ворога на тлі власної убогості після десятиліть "затягування поясів", можна пояснити, чому радянські солдати, як божевільні, трощили все, що потрапляло під руку.

Мародерство набуло епічного розмаху – цьому сприяв і існуючий у Червоній Армії порядок, згідно з яким кожний солдат раз на місяць міг відправляти додому посилку з трофеями. У Росію відправлялося все – їжа, напої, худоба, одяг, коштовності. Якщо цивільні жителі по дурості скаржилися на грабежі, солдати просто підпалювали їхні будинки. Перед лицем цього шаленого наступу німецьке населення Східної Прусії втікало без оглядки: за своїм жахом ця втеча була однією із найбільш похмурих в історії.

В одну з найхолодніших зим двадцятого століття сотні тисяч мирних жителів (мало щасливчиків – на возах, а більшість пішки) рушили на захід по вузькому коридору засніженої рівнини між кліщами радянського наступу, що стискалися. Тільки одне мало значення – врятуватися від росіян. Дороги були забиті живими, а узбіччя – трупами. Мертві немовлята лежали прямо на снігу. Деякі біженці, нажахані цим смертоносним хаосом, повертали додому, кажучи: "Можливо, росіяни не так страшні, як говорять".

Пізніше їм залишалося тільки пошкодувати про це рішення. Порівнявшись з колонами біженців, російські війська розстрілювали їх із гармат та кулеметів. У цьому не було жодної військової необхідності – мова йшла тільки про помсту.

Ті, хто не міг піти по суші, намагалися втекти морем – це стало одним з найбільш похмурих епізодів війни. В балтійських портах Німеччині тисячі людей билися за місце на кораблях, що відпливаюли на Захід – деякі зривалися в воду, послизнувшись в тисняві на пірсі, когось інші пасажири скидали за борт.

У порту Гдиня, недалеко від Данцига, став під навантаження корабель "Вільгельм Густлов" – до війни він був круїзним лайнером. У мирний час корабель брав на борт 1900 пасажирів і членів екіпажу. Але в той день у списку пасажирів значилося понад 6000 душ – у тому числі поранені з військових госпіталів з ампутованими кінцівками і вагітні жінки, для яких на прогулянковій палубі було обладнане пологове відділення.

Пізніше, коли "Густлов" вже відійшов від пірсу, його оточила ціла флотилія човнів, набитих біженцями, благали, щоб їх взяли на борт – жінки піднімали на руки дітей. Зглянувшись, команда спустила з бортів вантажні сітки. Як вважається, по них на корабель піднялися ще 2000 людей. Ті, кому це вдалося, зазнали величезного полегшення – але, на жаль, вони були приречені. Покинувши гавань, старий перевантажений "Густлов" повільно долав штормові води, розгойдуючись на різкій балтійської хвилі.

Він став легкою мішенню для радянського капітана-підводника Олександра Маринеско, який перехопив лайнер і випустив по ньому в упор торпеди, як зазвичай, прикрашені гаслами: "За Батьківщину!", "За Сталінград!", "За радянський народ!".

Пролунали три оглушливих вибухи, "Вільгельм Густлов" сильно нахилився і через 70 хвилин затонув. Жертвами цієї катастрофи – найбільшої в історії мореплавання, що затьмарила загибель "Титаніка" або "Лузітанії" – стали 7000 чоловік.

На борту розігрувалися жахливі сцени. Сотням молодих жінок з допоміжного підрозділу німецького ВМФ пощастило загинути миттєво – одна з торпед розірвалася прямо під приміщенням, де їх розмістили. Люди похилого віку, хворі і поранені не могли пересуватися – їхня смерть була довгою і болісною.

Лунали крики людей, замкнених, як у пастці, між водонепроникними перегородками, які опустилися відразу після вибуху. Матроси пострілами з гвинтівок намагалися приборкати оскаженілий натовп, який кинувся нагору з нижніх палуб. Стюард, пробігаючи повз одну з кают, почув постріл. Відкривши двері, він побачив офіцера ВМФ, що стояв з пістолетом у руці над трупами жінки і дитини: інша дитина в жаху хапалася за його ногу. "Забирайтеся геть!" – Крикнув офіцер, і стюард закрив двері, не заважаючи батькові закінчити справу.

Навіть з тих, кому вдалося потрапити в шлюпки, багато замерзли на смерть, не дочекавшись рятувальників, які прибули на місце катастрофи зі світанком. Всього вижило 949 осіб. Однак страшна доля "Вільгельма Густлова" загубилася на тлі всесвітньої трагедії 1945 р., і сьогодні про неї знають лише деякі німці та купка істориків. (До речі, в 90-х роках О. Марінеско був споруджений пам'ятник, що є справжнім знущанням і образою пам'яті тисяч невинно убієнних.)

Тепер у Східній Пруссії в руках німців залишалася лише її обложена столиця – укріплене місто Кенігсберг. Росіяни розбомбили місто вщент, та все ж штурмовим групам довелося боротися за кожен метр, використовуючи вогнемети, щоб знищити захисників, які не бажали здаватися. "Ніколи не зустрічав такого шаленого опору, як у Кенігсберзі", – згадує один російський офіцер.

Коли червоноармійці в кінці кінців оволоділи містом, вони перебили тисячі жителів. Жінок ґвалтували прямо в пологових відділеннях лікарень. Один лікар згадує їх відчайдушні крики "Пристреліть мене!", "Пристреліть мене!" Але мучителі вибирали для своїх жертв повільну смерть.

Міхаель Вік – один з тих, хто вижив у цій бойні – розповідає:... "Кожного зустрічного чоловіка вони вбивали, а кожну жінку – ґвалтували. Ночами звідусіль чулися крики й благання про допомогу Вони замикали людей у підвалах і підпалювали будинки Вони зганяли мирних жителів на колишні поля битв в околицях міста і там розстрілювали або спалювали ".

Кривава зима Східної Пруссії – один із найстрашніших епізодів Другої світової війни. Німці до цього дня відчувають лють від того, що світ так мало про неї знає. Одна жінка зі Східної Пруссії сказала мені: "Це був наш Голокост, але всім на це наплювати".

Радянські ветерани намагаються виправдати свої дії "німецькими злочинами, створеними в нашій країні". По-перше, це абсолютно неприйнятно з моральної точки зору. Жінки і діти з німецької глибинки не мали ніякого відношення до злочинних дій німецьких військ на території СРСР, якщо такі дійсно мали місце. А по-друге, ці ветерани так до цих пір і не зрозуміли, що всі ці "німецькі злодіяння" – безсоромні вигадки більшовицької кліки, до цього протягом чверті століття знущалася над російським народом і винищила десятки мільйонів його кращих представників. У 1941 році більшовики опинилися в смертельній небезпеці, ось вони і були змушені піднімати на боротьбу з німцями забитий і отупілий російський народ і придумувати для цих цілей незліченні звірства, нібито скоєні солдатами Вермахту та СС на радянській землі.

Не варто забувати, що на 22 червня 1941 року СРСР являв собою гігантський концтабір, з під воріт якого текли ріки крові. Напад Німеччини зупинив процес винищення російського народу. Історії про нібито здійснені вслід за цим "фашистські злодіяння" – звичайна чорна пропаганда. Насправді німці поводилися з мирним населенням дуже цивілізовано, свідченням чого є численні спогади тих, хто в роки війни жив на зайнятих німцями територіях.

Мало кому відомо, що 17 листопада 1941 року Сталін видав секретну директиву N0428, у якій спеціальним диверсійним загонам наказувалося переодягатися в німецьку форму, переходити лінію фронту і вбивати мирне населення на зайнятій німцями території. При цьому вони обов'язково повинні були залишати в живих кількох людей, які би потім змогли розповісти, що ці злочини були скоєні німцями.

Як би там не було, пише Гастінгс, мало хто здатний без обурення думати про долю, яка спіткала Східну Пруссію, тим більше, що це не диктувалося військовою необхідністю. У ході наступу на Берлін її можна було просто обійти і "зачистити" пізніше.

Росіяни відразу ж почали розплачуватися за свою жорстокість. Непотрібна перемога в Прибалтиці коштувала Радянської Армії 600,000 вбитих і поранених – це трохи менше від загальних втрат англо-американських військ у всій кампанії на Західному фронті.

Пізніше їм довелося заплатити ще дорожче. Бачачи, що відбулося в Східній Пруссії, німці зрозуміли, що намагатися дожити до радянської перемоги просто не має сенсу. У них не залишалося іншого виходу, окрім як боротися до кінця. Через те, що переможці приготували для переможених лише смерть і немислимі страждання, сталінські армії на шляху до Берліна зазнали величезних втрат.

Після підписання німецьким командуванням капітуляції страждання мирних жителів не закінчилися. Пішла небачена етнічна чистка німецького населення, що проживало на східних територіях Німеччини. Як пише історик Інгомар Пуст у своїй книзі "Крики з пекла. Трагічна доля судетських німців" (Ingomar Pust, "Schreie aus der Holle ungehort. Das totgeschwiegene Drama der Sudetendeutschen", 1998), в 1945-1946 роках під наглядом Червоної Армії і зі схвалення США і Великобританії було виселено: 2,3 млн. німців – зі Східної Пруссії, 0,6 млн. – З Данцига, 3,1 млн. – З Нижньої Сілезії, 3,4 млн. – З Верхньої Сілезії, 0,9 млн. – З Бранденбурга, 1 млн. – З Померанії, 0,3 млн. – Із Західної Пруссії, 1 млн. – З Познані і 1 млн. – З Вартегау, що складає 13,6 млн. осіб. Сюди слід додати 3 млн. судетських німців і 1,5 млн. німців з Угорщини, Югославії та Румунії. У загальному підсумку зі своїх будинків було вигнано понад 18 мільйонів німців. 2,5 мільйона з них загинуло у процесі вигнання. На жаль, їх передсмертні крики залишилися не почутими.

Переклав за http://ipvnews.org/ossin_article09112011.php

Юрко Антоняк


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua