Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/foreign/4be081a969c8b/

Генеральна прокуратура Польщі знає, хто розстріляв пасажирів Ту-154

jurko | 4.05.2010 23:20

Генеральний прокурор Республіки Польща Андрій Шеремет визнав справжність аматорського відео про розстріл російським спецназом пасажирів авіалайнера Ту-154, які вижили 10 квітня 2010 в катастрофі під Смоленськом...

Генеральна прокуратура Польщі знає, хто розстріляв пасажирів Ту-154
Генеральний прокурор Республіки Польща Андрій Шеремет назвав попередні результати розслідування того, що трапилося, з польського боку незадовільними і зажадав негайної відставки міністра оборони Богдана Кліха. Про це повідомляє польсько-німецьке інформаційне агентство Polska Web News і телеканал CNN.

"Після одного тижня незрозумілоъ тиші в поточному ході розслідування авіакатастрофи в Смоленську, у вівторок на громадськість вилився буквально цілий потік інформації після того, як увечері в понеділок польський генпрокурор Анджей Шеремет зажадав відставки міністра оборони Богдана Кліха", – повідомило агентство.

Також були отримані перші офіційні заяви Генпрокуратури Республіки Польща про відомі аматорські фільми, зроблені на місці аварії, тобто про фільм із пострілами, і про фільм, на якому видно незвичайне збільшення туману в смоленському аеропорту безпосередньо перед катастрофою.

Кримінально-технічна експертиза, згідно із заявою, виявила, що у фільмі можна розрізнити чоловічі й жіночі голоси, "можливо, росіян", які, проте, "вимовляють слова польською мовою".

"Проте наданий в розпорядження слідчих матеріал через сильні фонові шуми не може бути оптимально оцінений, він потребує подальших досліджень", – заявив Анджей Шеремет.

На відео з погодою видно, що на місці падіння туман екстремально згущувався "з хвилини на хвилину", говориться в заяві. Загальне нерозуміння викликає у зв'язку з цим той факт, що, незважаючи на фатальну погоду, аеропорт не був закритий.

Польська військова прокуратура оголосила справжнім відео, зняте через кілька хвилин після аварії польського президентського літака близько російського міста Смоленська, повідомляє інформаційне агентство АРА по посиланням на телеканал CNN Turk.

На відео зняті три рухомі фігури, пістолети, людина, яка вистрибує з літака, чути сміх і голос пілота, який кличе на допомогу.

Не виключено, що серед загиблих від рук невстановлених осіб був і президент Республіки Польща Лех Качинський.

Військова прокуратура Польщі заявила, що документи, пов'язані з польотом, зараз вивчаються, було взято 60 показань свідків, але не можна визначити точний час аварії.

"Як раніше повідомлялося, автором відео є журналіст Андрій Мендерей. Його зарізали ножем через кілька днів після того, як відео було викладено в Інтернеті. Коли Андрій Мендерей перебував у лікарні, невідома особа відключила його від апарату штучного дихання, нагадує агентство", – сказано в повідомленні.

На відеосервісі YouTube викладений любительський запис авіалайнера Ту-154 президента Республіки Польща Леха Качинського, що розбився, зроблений за кілька хвилин до прибуття пожежників. Не виключено, що автором відео є хто-небудь із співробітників російських правоохоронних органів або системи обслуговування військового аеродрому "Північний".

Зі звукового супроводу зйомки можна розрізнити важке дихання того, хто знімає, його лихослів'я, а також кілька ударів, які нагадують постріли. Відео поки що не вилучено.

Раніше YouTube з невстановлених причин стер 2-х серійний фільм англійською мовою "Польський президент Лех Качинський убитий ФСБ".

Хтось з ніком ThePOISONws залив відео Polish president plane crash. 10 April 2010, Smolensk, Russia? на відеосервіс YouTube 14 квітня 2010.

Американський конгресмен Рон Пол називає цю людину українським журналістом з нібито справжнім ім'ям "Андрій Мендерей".

Оригінал тут: http://politiko.com.ua/blogpost30834

Переклад мій.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua