Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Геополітичне становище України і його вплив на розвиток міжнародних стосунків у світі.

Катя Антонець | 15.01.2010 01:51

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
1

Долаючи труднощі об'єктивного й суб'єктивного порядку, Україна успішно продовжує процес розширення своєї дипломатичної присутності у світі.
Завдяки зробленому в 1991- 1997 рр. вона набуває рис впливової європейської та світової держави, дедалі більше перетворюється на реального та активного суб'єкта міжнародних відносин.


Останнє десятиріччя XX ст. позначилося в історії суттєвими геополітичними змінами. Україна стала соборною державою, тому перед нею постало невідкладне завдання – творення Української незалежної країни з-поміж інших країн пострадянського простору.

Для цього були й відповідні умови: падіння комунізму і переорієнтація низки держав на засади цінностей західної демократії. Внаслідок цих подій світ із двополюсного, чітко розмежованого поступово набирає обрисів багатополюсного, взаємозалежного, зростають взаємовпливи держав і народів.

Поява на політичній карті світу незалежної України започаткувала глобальні трансформації не лише в даному регіоні. Досягнення суверенного статусу Українською державою

є однією з найвідчутніших геополітичних подій XX ст. Виваженість зовнішньої політики України, її миролюбні засади, мирний характер перетворень у суспільстві підвищують рівень безпеки на континенті та сприяють становленню дієвіших відносин України з європейською сім'єю народів.

Віднині Україна після тривалого періоду перебування у складі Російської імперії, а потім СРСР, коли вона могла дивитися на світ лише крізь "московські окуляри", почала активно реалізовувати свій шанс безпосередньо прилучитися до міжнародного співтовариства як його повноправний суб'єкт.

Для України, яка впродовж своєї історії перебувала в центрі геополітичних інтересів кількох наддержав, зовнішньополітичний вибір має не тільки внутрішню, а й міжнародну вагу Стратегічна мета нашої країни полягає в інтеграції до європейських та євроатлантичних структур.

Із здобуттям незалежності Україна прагне увійти до Світового Співтоваристава, як його повноправний член і стати активним учасником міжнародної політики. Сьогодні Україну визнали 150 країн світу. 100 країн встановили з нею дипломатичні відносини. Україна входить до ООН, вона приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, є членом ОБСЄ, Ради Європи (з 1995) МВФ, Світового банку та інших світових та європейських організацій.

На міжнародній арені Україна виступає як миролюбна, без'ядерна держава з чіткою орієнтацією на європейські структури. Активні двосторонні відносини Україна розвиває на Сході, Заході, з країнами Азії, Африки, Латинської Америки. Останнім часом погіршилися відносини з Росією (газовий конфлікт, проблема пов'язана з базуванням Причорноморського флоту в Криму)

Тісні зв'язки України з Польщею, Чехією, Словаччиною, Угорщиною...

Україна отримала статус країни з ринковою економікою, прагне вступити до ЄС і НАТО.

Долаючи труднощі об'єктивного й суб'єктивного порядку, Україна успішно продовжує процес розширення своєї дипломатичної присутності у світі.

Завдяки зробленому в 1991- 1997 рр. вона набуває рис впливової європейської та світової держави, дедалі більше перетворюється на реального та активного суб'єкта міжнародних відносин.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua