Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Париж вартий меси

Стрілець | 7.11.2009 13:52

6
Рейтинг
6


Голосів "за"
9

Голосів "проти"
3

А Білорусь варта контактів із Лукашенком

Читав недавно статтю драматичного тону. До чого дожились, говорять – Ющенко з Лукашенком зустрічається, ну як же йому не аяяй! То ж останній диктатор Європи і все таке інше...

Та думаю, що варто спочатку подивитись на географічну карту, щоб переконатися, що Білорусь там виглядає своєрідним клином, який відділяє Україну від цілком дружніх нам країн Балтії.

Гірше того, цей клин ще й відділяє нас від більшості території дружньої нам Польщі. І при цьому всьому цей клин знаходиться у надмірно тісних зв'язках із Москвою. Яка до нас, як відомо, зовсім не дружня.

Що ще гірше – та надмірна тіснота зв'язків із Москвою якраз і витікає з того, що Європа взагалі й Україна зокрема не хоче з Білоруссю мати справи.

Бо комусь у Європі захотілося назвати Лукашенка останнім диктатором. І не просто назвати, а зробити з цього дуже жорсткі оргвисновки, організувати майже блокаду тої Білорусі. Давши й Україні зрозуміти, що їй теж не треба з Лукашенком а заодно і з Білоруссю мати справи.

От Україна слухняно й не мала. Хоча диктатор із того Лукашенка якийсь аж надто м'якенький. Нема у нього навіть Гулагу, де б він понищив би хоч мільйончик білорусів. Чи хоч би тисячу вже. Ну хоч би сотеньку якусь у кінці кінців – і того нема! Чи хоч би зробив на кордоні залізну завісу й не впускав-випускав нікого – теж нема!

Я в кінці кінців зробив для себе висновок, що всі ці казки про останнього диктатора були потрібні Європі точно для того ж, для чого їй потрібні казки про особливу корупцію і неринковість в Україні. Найособливіші порівняно зі всім іншим світом. Потрібні вони були Європі для того, щоб не називати реальну причину незближення з Україною й Білоруссю.

А ця реальна причина була і досі є одна – уникання конфлікту з Росією, яка такого зближення категорично не хоче.

Що змінилось на цей час? А змінилось те, що Європа таки дозріла. Бо та Росія кого хочеш дістане своїм прагненням сісти просто на шию. Та не просто сісти, а ще й зробити це демонстративно, щоб усі бачили, щоб принизити!

Дозріла Європа і зрозуміла, що таки нікуди не дінешся, таких не умиротвориш, треба якось від тої Росії таки захищатися. Ну а коли вже хочеш від Росії захищатися, то зразу ж бачиш на карті білоруський клин. Бо його неможливо не побачити.

Дозрівши й побачивши – можеш тільки вирішити те, що й так було ясно всі ті роки, що пора якось покращувати стосунки з Білоруссю. А поскільки ініціаторам блокади воно якось тепер не дуже зручно, то чому би не робити справу трохи чужими руками? Українськими, наприклад? Тим більше, що у тої України й так накопичилося безліч невирішених проблем і проблемок із тою Білоруссю. А тому їм воно якось ну дуже навіть зручно – зустрічатися й вирішувати свої проблеми, а заодно й дробити мури блокади.

Ну так що ж тут поганого, що Ющенко і Лукашенко зустрілися? Та навпаки – це дуже добре!

Бо це – крок до здійснення просто таки мрії, до створення монолітного ареалу країн із дуже багатьма спільними інтересами і спільними розуміннями ситуацій.

Називаю, починаючи від Балтики: країни Балтії, Польща, Білорусь, Україна, Молдова, Грузія. Список іще відкритий для деяких доповнень. Якби така спільнота організувалась, вона була би для своїх членів ну дуже корисною, кориснішою самого ЄС.

Колись Анрі четвертий у відповідь на докори, що він відвідав католицьку месу, відповів: "Париж вартий меси!"

Так і Білорусь – вона аж надто точно варта контактів із Лукашенком.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua