Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
репліка   що є   те є

ЯК ПИЛИП З КОНОПЕЛЬ

paliychuk | 5.11.2009 12:52

10
Рейтинг
10


Голосів "за"
11

Голосів "проти"
1

Декотрим коментаторам треба мати мужність витримувати правду, мовлену представниками їхнього ж народу, а не вдаватися до примітивних інсинуацій.

ЯК ПИЛИП З КОНОПЕЛЬ
МАЙЖЕ РЕПЛІКА

Наклепницький випад особи, що ховається під нікнеймом "Сибіряк", спонукав мене повернутися до попередньої теми, опублікованої під заголовком "Запрошення до подвигів", зокрема дещо поглибити висвітлення абзацу: < Ненормативна топоніміка в Росії має давні традиції. За підрахунками В.Д.Назарова,"Неполное изучение источников XV-XVI веков позволяет выявить для того времени 67 русских топонимических названий (около 0.1 %), производных от обсценной лексики, например, речки: Блядея; Еботенка, Наебуха и Ненаебуха; волость Елда; пустоши Пердилово, Пердухино, Пердунова, Хуярово, Пезделёво-Долгое, Пиздино, Пиздоклеин починок; починки Пердунов и Пердякин; деревни Пердуново (две), Мандино, Пезделка, Пизденково, Пиздюрино, Хуйково, Ебехово, Поиблица; селища Мудищево, Бздунишка; овраги Блядейский отвершек, Пересеря; местности Бздихина поляна и урочище Бздихино.>

Як автор статті, я тут нічого не вигадував. За всіма правилами, цитовані слова взяв у лапки і додав посилання: "7. Назаров В. Д. "Срамословие" в топонимике России XV-XVI вв. // "А се грехи злые, смертные..." М., Ладомир. 1999. С.551-566". Це слова відомого російського вченого-дослідника, повторювані на багатьох російських сайтах. І йдеться в них, як бачить читач, у першу чергу не про якийсь відокремлений фольклорний мат, а про "топонимические названия". Інша справа, що ці назви можна назвати ще "матерными" (див., наприклад, NR2.Ru: Россияне спасаются бегством из "матерных" деревень). Але від цього справа чи проблема не змінюється, якраз о тім і пишемо. Як мовиться, що було, те було, і що є, те є. Прогресивно настроєні росіяни не хочуть миритися з такими назвами і не бояться відверто про них говорити у ЗМІ. А от подекуди знаходяться такі, що вдаються до "відбрикувальних" інсинуацій. Особисто я підтримую перших.

Власну етнокультуру, її історію професійно досліджують багато російських учених. З-поміж них назву хоча б Н.Л. Пушкарьову – доктора історичних наук, провідного наукового співробітника Інституту етнології та антропології РАН. У своїх працях вона, як й інші, теж використовує згадувану працю В.Д.Назарова. Додам: на її особистій сторінці http://www.pushkareva.da.ru/ ви довідаєтеся чимало цікавого про цю симпатичну і розумну жінку, про її визначні наукові досягнення. Вона автор багатьох монографій та статей. За її участю вийшла у світ "первая книга многотомного проекта, посвящена различным аспектам сексуальности в жизни русских на протяжении многовековой истории нашего народа. Собранные вместе малоизвестные тексты, (многие из которых – уникальные свидетельства очевидцев) позволяют по-новому взглянуть на то, как жили и любили наши предки, что считали дозволенным и запретным в отношениях между мужчиной и женщиной, что публично осуждали, а на что попросту не обращали внимания". Читай: "А се грехи злые, смертные...": русская семейная и сексуальная культура глазами историков, этнографов, литераторов, фольклористов, правоведов и богословов XIX- начала XX века/ Сост. Н.Л. Пушкарева, Л.В. Бессмертных.-М.: Ладомир, 2004.-746с. http://www.aonb.astrakhan.net/index.php?option=com_content&task=view&id=146&Itemid=248

Отож перш ніж виплигувати, як Пилип з конопель, декотрим вельми сконфуженим особам краще відкинути запічні лінощі та поцікавитись історією власного народу.

Олекса Палійчук.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua