Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Привид бродить по Європі. Привид сталінізму

Leon | 1.11.2009 17:24

10
Рейтинг
10


Голосів "за"
17

Голосів "проти"
7

І хто ж його туди пхає?

Привид бродить по Європі. Привид сталінізму
"Вас расстреляют, гражданин,

Нарком приказ уж подписал,

У нас в стране вы не один"

- С улыбкой комиссар сказал.


Автор: Крестоносец

http://forum-nameofrussia.ru/showthread.php?p=17995

Те, що в РФ культ Сталіна процвітає, немає жодної таємниці. Але однієї Росії, на думку його відроджувачів, вже мало. Одже – черга за Європою.

Дослідження, яке провів Ендрю Реттман з EUOBSERVER розкриває те, на що Кремль витрачає нафтодолари. А саме – на спробу неприхованого переписування історії країни, яка нібито "бореться" із її "фальсифікаціями". Хоча, з невеличкою поправкою – з "фальсифікаціями в ущерб". І ось це "в ущерб", як не крути, і є головним, якщо поглянути на те, що відбувається у РФ і про що розповів журналіст із EUOBSERVER. ТОБТО "ВО БЛАГО" НЕ ТІЛЬКИ МОЖНА, АЛЕ Й ПОТРІБНО! І на це виділяються шалені кошти.

Отже – сама стаття:

ANDREW RETTMAN

26.10.2009 @ 09:36 CET 26.10.2009 @ 09:36 CET

EUOBSERVER / BRUSSELS

Російська агенція РИА "Новости" розгортає в Європейському Союзі нову піар-кампанію яка, за словами джерел в галузі PR спрямована на виправдання Росії і її владних великодержавних амбіцій, а також для поліпшення іміджу Йосипа Сталіна. Державні агентства новин об'єдналася з маловідомими Вашингтонськими, Лондонськими і Цюріхськими компаніями у проект під загальною назвою RJI, і намагалися завербувати одну з 10 найкращих фірм PR в Брюселі, щоб запустити проект у дію.

Основний контракт включає в себе організацію на високому рівні конференції з приводу освоєння Арктики і пройде в Москві в кінці листопада. Мета дослідження Арктики дає Росії засади екологічної та енергетичної політики, яку, ймовірно, повинні наслідувати аналогічні конференції на Близькому і Далекому Сході у наступному році. РИА Новости також пропонують інший контракт "в цілому поліпшення іміджу Росії за кордоном", про що повідомлено на їх веб-сторінці. Працівник компаній RJI у вересні в Брюселі повідомив щодо проекту великої ПР-компанії: метою другого контракту є надання допомоги у формуванні образу Росії як великої добропорядної держави, яка має право вести переговори на рівних з такими як США, Китай і ЄС щодо питань глобальної енергетичної безпеки та проблем. Він додав, що в рамках зусиль PR буде подавати позитивне світло на дії Радянського Союзу до і після Другої світової війни з тим, щоб виправдати ідею того, що сучасна Росія повинна нав'язувати свій вплив на сусідні країни на благо світової спільноти.

Виконавчий директор піар-компанії пригадав свій діалог з посланцем компанії RJI. Я запитав його, 'Ви хочете сказати, що Сталін був не такий вже й поганий хлопець? " І він сказав: "Ну, я знаю, що буде важко. ' Я сказав: "Отже, ви хочете зробити так, щоб історію можна було переписати? " І він сказав: "Так, у певному сенсі". "Ті, хто очікує побачити більше статей у європейських газетах говорять, що Сталін мав хороші якості також", сказав виконавчий PR.

Коли EUobserver зв'язалися з RJI, компанія почала заперечувати, і доводити, що другий договір не має нічого спільного зі Сталіним. РИА Новости заперечували, що другий контракт взагалі існує. "Ми не працюємо для підвищення іміджу Росії. Наша справа – подавати новини " – сказав представник компанії Валерій Лєвченко.

За спостереженнями московської газети "Новая газета", російський журналістку якої (Анну Політковську) було вбито, говорить, що Кремлем вже ведеться кампанія з відновлення репутації Сталіна в Росії. Вона вказує на такі події, як видання книги з історії для школи, яка описує Сталіна як "ефективного менеджера", а також повідомляє про таємне вилучення і приховування документів щодо злочинів сталінської епохи, як аспекти цієї тенденції.

Минулого місяця російський прем'єр-міністр Володимир Путін на найвищому політичному рівні в Польщі захищав пакт Молотова-Рібентропа – угоду між СРСР і нацистською Німеччиною щодо поділу Європи. Російські депутати крім того звинуватили своїх колег – польських депутатів, що визнали злочини Сталіна геноцидом, у "наклепах" на Сталіна.

Заступник головного редактора "Новой газети" Валерій Ширяєв заявив, що радянський ревізіонізм пов'язано з марнославством правлячого класу Росії щодо своїх геополітичних амбіцій. "Дуже важливо, що колишні люди КДБ- Путін і його друзі пояснюють, чому вони повторюють політику Радянської Росії"- сказав він. "Вони повинні говорити, що було багато хорошого в колишній Росії, так що вони не бачать себе як людожери. Це важливо для психологічного здоров'я російської еліти".

Тим часом, російські дипломати кажуть, що немає ніякої програми перегляду Кремлем радянської ідеології. "Ніхто в російському уряді не намагається відбілити події, що відбувалося у той час. І, звичайно, Сталін несе відповідальність за численні злочинні дії"- розповів про це на сайті посол Росії в ЄС Володимир Чижов. Посол додав, що "історію треба залишити історикам". Але він продовжував давати менш чорно-біле сприйняття Сталіна, ніж це звичайно робиться на Заході. "Це, звичайно, є непристойним, щоб покласти Гітлера і Сталіна в однаковій площині" – сказав він. "Люди можуть нескінченно сперечатися чи став великою державою Радянський Союз, оскільки завдяки Сталіну або всупереч Сталіну, його жорсткі методи привели до індустріалізації.

Слова і речі

Відповідаючи на запитання EUobserver, "Сталіна, який за оцінками винний у смерті від 9 до 20 мільйонів чоловік, можна було б назвати "масовим вбивцею?", п. Чижов дав своєрідну відповідь.

"Сталін скоїв багато злочинів, і можна впевнено сказати, що це ж зробили інші люди. Погляньте, у битві при Мерс-ель-Кебир в 1940 році, коли британський флот обстріляв французький військово-морський флот, і вони були союзниками, не вороги, число жертв було таким ж, як у американців Перл-Харбора "- сказав він, переходячи до теми двох битв Другої світової війни.

Крім RJI компаній, росіян цікавить також співпраця з фірмами PR GPlus в Брюселі, Берліні та Парижі, Ketchum Pleon в Лондоні і Вашингтоні, Weber Shandwick в Лондоні і Брюсселі та компанії Saylor у Вашингтоні. П. Ширяєв з "Нової газети" повідомляє, що використання Кремлем професіоналів PR було розпочато ще в останні роки президентства Бориса Єльцина в кінці 1990-х. Першою було найнято компанію московського агентства Нікколо М, названу в честь мислителя епохи Ренесансу Ніколо Макіавелі.

Оригінал: http://euobserver.com/9/28883?print=1

---------------------------------------------------

На закінчення – вірш блогера Крестоносец:

Сделка с дьяволом

Однажды Сталину дьявол сказал:

"Продай ты Иосиф мне душу свою"

В замен искуситель монеты достал:

"Я тридцать серебрянников отдаю"

"Не мелочитесь" – Сталин в ответ:

"Иуда был глуп – я умнее его,

Так дёшего Бога продать, ну уж нет,

За тридцать себрянников всего"

"Сколько ты хочешь сапожника сын?

Женщин, богатства, везенья сполна?"

"Власти хочу я" – ответил грузин:

"Только лишь власть мне как воздух нужна"

"Ладно получишь плату свою,

Вместо серебрянников – тридцать лет,

Русскую землю тебе отдаю,

Богаче России страны просто нет"

"Но помни условия сделки с тобой,

Ты семинарию должен предать,

Священников Русских вести на убой,

И храмы Святые ты должен взрывать"

"Понял, о дьявол, я волю твою,

Буду служить тебе" – Сталин кричал:

"И Православие я истреблю,

Спасибо, что власть ты такую мне дал"

Уже в преисподнии дьявол сказал:

"Сделке с Иосифом я очень рад,

Как только он выполнит, что обещал,

Отправится Сталин ко мне прямо в ад"


Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua