Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
США   Барак Обама   Інаугурація   промова   епоха Буша   прощання.

Стара-нова Америка інаугурувала 44-го Президента Сполучених Штатів Барака Обаму

Гетьман | 22.01.2009 18:00

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
2

Наймогутніша і найвпливовіша на сьогодні держава у Світі обрала Президента, який має вдихнути нове і старий дух в Америку. Чи вирішить це проблеми пов'язані безпосередньо з імперськими амбіціями США, час покаже.

Стара-нова Америка інаугурувала 44-го Президента Сполучених Штатів Барака Обаму
Сотні мільйоні американців покладають свої надії на Обаму, котрий замінив на посту звичного вже Буша. Декілька мільйонів прибуло 20 січня 2009 року на інаугурацію "темношкірої надії Америки"-першого небілого Президента США. Обіцянки кардинально зробити все не "по-бушівськи" дозволили йому викликати симпатію в більшості виборщиків Сполучених Штатів.

Складно сказати наскільки повпливав фактор негритянської раси Обами і недавнє емігранство його батьків до Америки, але свій великий вклад в перемогу на президентських виборах він таки зробив. Без нього перемога Обама виглядає не беззаперечною.

Президент-негр Америки разом з некласичними для "епохи Буша" поглядами змусили весь світ називати спочатку новообраного Президента "Обана!", замісь Обама. Як цей вибір "суто по-американськи" себе покаже пройде ще не один рік. Змін ж очікують вже сьогодні. Наскільки буде розчарування представників негритянської раси, які обрали Обаму за кольором шкіри, а не з розрахунку на програму дій, можливо й не дізнаємось.

На інаугурацію прибуло немало обнадіяних темношкірих американців. Вони з захопленням слухали промову Обами. Їх можна зрозуміти, це дійсно історична мить-від рабства до Президентства. Ще такого не бачив Світ.

Спільна колонізація Північної Америки і колишніми рабовласниками і їх рабами з виживанням корінного індіанського населення поясню реальність та факту Президентства з представників нації привезених колись рабів. Чого не може бути при демократії в Турції, коли б українець став Президентом, чи в Росії, зберігаючи повністю своє українство.

Обама "чорний" у всьому: темна шкіра, протестантська віра, покладання за приклад шлях Мартіна Лютера Кінга. Європейськими залишились краватка і костюми. Та американська мрія Нового Світу, збудована на демократії, принесеної як системи білими людьми.

Комбінація "темношкірого Президента" і "традицій запроваджених білими людьми" перенеслась на церемонію інаугурації Обами. Все пройшло згідно чітко встановленого регламенту. Після представлення Суддею законнообраного Президента Сполучених Штатів Америки, його промови, гімну морської піхоти, слово мав і пастор однієї з протестантських церков. Частково, відповідна манера говорити, проскакувала і у виступі Джеймса Обами.

Що ж говорив Обама, чим обнадіював американців і що обіцяв людям Планети? Промова 44-го Президента містила посилання до Бога та Історії, а також звернена до актуальних проблем американців і загроз людству. Релігійно-історична частина, будучи розкиданою, добре вписувалась в основну, присвячено сподіванням американців.

Періодично повернена голова зі сторони в сторону надавала відчуття всеохопності численній аудиторій перед Білим Домом. Не використання рук при цьому приглушували враження пасторського стилю звернення Обами, і лиш згадки про релігію і поведінка під час виборів наводили на цю думку.

Подякувавши Президенту Бушу за пророблену ним роботу для блага Америки, всіх її громадян, Обама одразу дав зрозуміти про бажання оновити США. Побудову Нової Америки він зібрався основувати на Божій Місії його Країни, правоту якої у всьому забезпечує найбільша її могутність у світі. Історичний досвід виходу з економічної кризи має додати впевненості американцям, вважає Обама. Берегти кожну копійку і витрачати її з розумом пообіцяв 44-го Президент Америки, "бо наше поводження з енергоресурсами додає сили нашим ворогам". Вирішення проблеми екномічної кризи, "коли багато хто втратив житло і роботу в Америці" Обама бачить як пральний розподіл ВВП. Адже "продуктивність робочих американці не знизилась, а товари та послуги й далі затребувані в країні і світі". Що потрібно робити так, щоб "кожен потребуючий отримав свою частку ВВП, не з простої благодійності, а то що так треба для загального блага". Ознакою доброго початку Обама поставив своє обрання як темношкірого і навіть не знавшого чи він буде американцем. Це знак, що в всі в Америці "рівні" і "кожен може приєднатись до ціє великої сім'ї з складеної різних рас і релігій". Зовнішню політику новообраний Президент США пообіцяв поправити і посилити Сполучені Штати у Світі. "Ми й далі боротимемось зі злом" і "нас ніхто не змусить вибачатись". Підтримка демократії і наших цінностей-пріоритети США. Врамках цього "поступово керівництво в Іраку буде передано місцевій владі". Загальні підходи до здійснення зовнішньополітичних кроків Обама представив як "ми допоможемо всім у кожному кутку землі, слабі нації отримають нашу допомогу при загрозі їх демократіям".

Отож останнє висловлене можна сприймати двояко. Як на запитання "Василия Алибабаича" (арт.-Раднер Муратов) про що це "Доцент" (арт.-Євгеній Леонов) говорить в тості на Новий Рік, мовляв "всегда будем помнить друг о друге, где, бы мы небыли" у фільмі "Джентельмени удачі" "Федя" (арт.-Савелій Крамаров) з "Хмирьом" (арт.-Георгій Віцен) пояснили: "что тут понимать, где хош говорит найду-и горло перережу".

Для здійснення об'явленого в інаугураційній промові Обамі буде потрібно щось більше ніж вміння гарно говорити. Він це зрозуміє невдовзі після прощального кофе-пиття в білому Домі Джорджа Буша Молодшого з сім'єю і переїзду до нього сім'ї Обами.

Суворо за традицією Буш покинув із задньої площадки Білий Дім на символічному гелікоптері з назвою "священна корова" і прощальний помах Буша завершив його цілу епоху з війнами і кризами. Виникло непереборне відчуття відходу чогось у минуле з цим відльотом 43-го Президента США, що затьмарило до якоїсь міри вхід нового 44-го Президента Америки в Білий Дім, що у Вашингтоні.

Копія з Українського Питання для НП

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua