Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Прем'єр-міністра Гончарука просять ліквідувати штучну монополію ПК "Україна", яка завдає державі мільярдні збитки

Hach | 18.10.2019 18:24

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Автори листа до Глави Уряду наголошують: "за сприяння цих посадовців було вжито ряд безпрецедентних заходів по знищенню цілого сектору економіки держави з метою виведення за кордон державних коштів у особливо великих розмірах".

Прем'єр-міністра Гончарука просять ліквідувати штучну монополію ПК ''Україна'', яка завдає державі мільярдні збитки
Трудові колективи групи українських компаній Industrial Innovation Group (ТОВ "СП "Голографія", ПрАТ "ОТІ", ТОВ "Поллі-Сервіс" та ТОВ "ЮС-Дизайн") звернулися до прем'єр-міністра України Олексія Гончарука з проханням скасувати монополію у галузі високозахищеного друку, створеної ще за часів Віктора Януковича – Сергієм Арбузовим та Максимом Степановим. Відповідний лист розміщено на сайті IIG 

Підписанти зазначають, що це дозволить суттєво змінити ситуацію на користь держави та громадян України. Зокрема, мова йде про значну економію державних коштів. Адже нині вони втрачаються державою на закупівлю іноземних технологій, більшість із яких значно поступаються українським розробкам, що визнано міжнародними організаціями.На сьогодні "Україна несе збитки від фактичного скасування голографічного захисту документів та закупки всіх голограм у іноземців" – йдеться у листі.

Ініціатори звернення підрахували, що за рахунок скасування голографічного захисту акцизної марки держава втрачає приблизно 9 мільярдів гривень щорічно, а на закупівлю за кордоном захисних голографічних елементів іноземній компанії у  2014-2019 роках було сплачено роялті (винагорода) у сумі близько 20 млн. євро.У листі зазначається, що штучна монополія на випуск документів була створена на базі Поліграфікомбінату "Україна" у 2013 року за ініціативи віце-прем'єр-міністра Сергія Арбузова. Реалізовував її, – за словами підписантів листа, – тодішній керівник Поліграфкомбінату "Україна" Максим Степанов. Зокрема, ПК "Україна" було переведено з підпорядкування Мінфіну до Національного банку Україну, що суперечить його функціям і повноваженням, а потім до Міністерства економіки."Результатом таких дій стало утворення незаконної "золотої монополії" державного підприємства "Поліграфічний комбінат "Україна", було зруйновано профільне державне підприємство "Державний центр персоналізації документів", 100 % акцій якого належало МВС України, а його обладнання було передано в "Поліграфічний комбінат "Україна"", – зазначається у листі.Автори листа до Глави Уряду наголошують: "за сприяння цих посадовців було вжито ряд безпрецедентних заходів по знищенню цілого сектору економіки держави з метою виведення за кордон державних коштів у особливо великих розмірах".Трудовий колектив підприємств інформує прем'єр-міністра, що "колишнім директором Поліграфкомбінату "Україна" М.Степановим, колишнім заступником директора Поліграфкомбінату "Україна", який сьогодні очолює Державну міграційну службу України М.Соколюком та призначеним у 2017 році директором комбінату Ю.Оніщенко розроблена та функціонує злочинна схема виведення грошей шляхом постачання на ДП "Поліграфкомбінат "Україна" захисних елементів, права інтелектуальної власності на які належать іноземній комерційній структурі. Залучення іноземних компаній для виготовлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, порушує закон "Про державну таємницю". Вказані посадовці організували з 2014 року поставки захисних елементів, виробництва компанії SURYS (Франція) через естонську компанію-посередник FEATURE OU, котру пов'язують з Максимом Степановим."Відповідно до законодавства ЄС від виробника цих голографічних захисних елементів – французької компанії SURYS (колишня Hologгam lndustries), ліцензійну винагороду (роялті) за використання останньою зареєстрованих промислових зразків, об'єктом яких є вищевказані захисні елементи, у розмірі від 0,5 до 1 євро за штуку в залежності від типу захисного елемента. Враховуючи, що з 2014 poкy виготовлено 15,75 млн. біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон та з 2015 року 3,85 млн. паспортів громадянина України (ID-картка) FEATURE OU та її кінцеві бенефіціари у 2014~2019 роках отримали роялті у сумі близько 20 млн. євро", – наголошується у листі.


"Інформуємо Вас, що в Україні наявні всі необхідні технічні та технологічні виробничі системи у сфері виробництва та впровадження голографічних захисних елементів, біометричних ідентифікаційних документів, які відповідають найвищим стандартам і підтверджені міжнародними сертифікатами ІСАО, лабораторіями ЄС і досвідом впровадження в інших країнах, марок акцизного збору і системи контролю за переміщенням підакцизних товарів Track & Trace", – стверджують автори листа і просять "відновити історичну справедливість і скасувати штучно створені передумови для роботи іноземних компаній на шкоду національним виробникам".

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua