Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Україна   політика   економіка   власники   гроші   бізнес   людська жадоба

Політика не може існувати без економіки

Тимофій Бабак | 15.09.2015 14:20

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Усе в світі залежить від економічних інтересів. Всіх цікавить вигода та особиста шкура! Власна справа! "Своя сорочка ближче до тіла" – це приказка про власні вподобання людини як особистості. В своїй більшості індивідууми існують заради власне себе або чогось "свого" (дітей, грошей, влади, мрії, але свого).

Політика не може існувати без економіки
Людська жадібність не має меж. Люди в своїй жадобі можуть дійти до таких крайнощів, що навіть самі від себе не очікують. Держави створюються заради влади окремої особистості або особистостей. Якщо спільнота сильних власників дуже широка, то там створюється демократичне суспільство з громадськими органами на основі представництва. Якщо ж держава створюється на догану феодалам та королям, то таке державне утворення менш демократичне та більш авторитарне, а то і деспотичне, і влада передається на основі спадковості. На сьогоднішній день замість феодалів та королів світом правлять просто заможні олігархічні кола, і влада передається на основі домовленостей.

Різні люди в залежності від своїх інтересів об'єднуються в групи задля задоволення своїх потреб. Просто потреби можуть бути різними, єдине, що об'єднує потреби людини – це засоби досягнення, тобто задоволення потреб. На сьогоднішній день цей засіб єдиний – матеріальні блага. Чи підприємець хоче зниження для себе податків, чи вчитель ставить за мету культурне відродження народу, заради досягнення своєї мети їм потрібна влада чи вплив на владу, а для цього все рівно необхідні кошти. Владу ототожнюють з матеріальними цінностями і навпаки, гроші ототожнюють з владою та впливом. Заможні люди говорять: "Я не розкажу Вам, як я заробив свій перший мільйон, а от мільярд будь-ласка".Чим більше в тебе грошей – тим легше тобі заробити ще більше грошей. Чим більше грошей – тим простіші, з меншим ризиком та досконаліші схеми можна використовувати заради примноження. Коли в людини мало грошей – вона не може стрибнути вище "своєї голови", немає можливості отримати доступ до додаткових ресурсів (фінансових, людських, тощо). Будь-яке починання простої людини з народу ставить її в залежність від тих хто вже заможний, хто має вплив та владу над ресурсами. Гроші йдуть до грошей! Всі тягнуться завжди за сильнішими. Заможні особи використовують свій вплив, владу та статки заради отримання ще більших статків. Заради убезпечення свого майна та збереження свого впливу чи позицій у владі. Ніхто не хоче поступатись своїм становищем. По іншому нічого в світі не робиться. В кожній країні і навіть здавалось, би демократичній країні, існують групи людей, що намагаються не випускати владу з рук.

Різноманітні політичні об'єднання, партії, групи ставлять за мету отримати владу заради наживи або ж заради укріплення своїх позицій в іншій царині – економічній. Політика не може існувати без економіки. Первинною завжди є економічний інтерес певних груп перед політичною доцільністю. Олігархічні групи ладні приводити до влади будь-кого, будь-яку ідеологію, партію аби були враховані їх інтереси. Через таку уніфікованість великих корпорацій та олігархічних груп, ведеться постійна гра за душі людей. Заради підміни понять та справжніх цілей використовується політичні гасла та політичний підтекст. Наприклад великим капіталістам заради обмеження конкуренції (вільного ринку, вільного доступу до ресурсів та інформації) потрібна деспотична влада (ліва чи права – це не має значення). Головне гасла спільні – обмежити волю, обмежити вільну конкуренцію і дані гасла підтримують широкі верстви обездоленого населення, що неминуче призводить до деспотії влади. Ведеться перш за все "політична" гра, все переводиться в лоно політики та "політиканства". Ніхто не вкаже Вам справжніх намірів. Спочатку фінансується одна політична сила, що йде з одними політичними гаслами, а потім тими ж самими людьми фінансується друга політична сила, що йде вже з іншими, протилежними гаслами. Виходить "вибори без вибору" та гра на настроях. Діяльність одних при владі призводить до неминучої реакції незадоволених та приходу до влади інших. І так повторюється постійно, єдине, що і перші і другі служать одному хазяїну. Єдина можливість увірватись комусь новому – це створивши бізнесово-політичний симбіоз, що підвищуючи свій вплив, конкурентно-спроможність та заможність прийде до влади. Нажаль грати проти цих правил немає ніякої можливості, прийдеться грати за даними правилами.

Розвиток фінансових ринків є визначальним для розвитку людини та народу в цілому. Якщо уявити, що фінансових інститутів немає взагалі, то людина не зможе навіть заощаджувати кошти. Якщо не вистачатиме грошей на навчання, то за наявності розвинутих фінансів можна отримати кредит, при відсутності таких людина приречена на низькооплачувану, некваліфіковану працю. Якщо у підприємця є власна справа, але на розвиток не вистачає коштів, то при розвинутих фінансових інститутах він може взяти позику чи отримати фінансування напряму від інвесторів. Фінансові ринки – це система перерозподілу матеріальних благ, коли твій успіх не залежить від статків твоїх батьків, тобто спадок не має великого значення. Розвинуті країни – це перш за все фінансово-розвинуті системи, де головну, визначальну роль грають особисті якості, геній людини. Комерційна та підприємницька діяльність широких верств населення штовхають країни до успіху та процвітання. Розвинуті фінансові інститути – це перш за все громадський контроль за господарською діяльністю підприємств. Громадяни володіючи наприклад акціями (частками в підприємствах), в рамках держави мають в середньому однакові статки. Розвинуті сильні фінансові інститути – це перш за все розвинутий та сильний середній прошарок суспільства.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua