Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Алла Шлапак: ВІЛ/СНІД стає загрозою для розвитку економіки України

Ирина Набожняк | 1.12.2011 14:14

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Основний виклик майбутньому, який кидає нинішній стан поширення епідемії ВІЛ/СНІД полягає в тому, що дана проблема з медичної та соціальної площини нестримними темпами переходить в економічну, вважає Алла Шлапак лідер депутатської групи "Соціальна справедливість".

Алла Шлапак: ВІЛ/СНІД стає загрозою для розвитку економіки України
Про це депутат зазначила під час прес-конференції "ВІЛ/СНІД – сучасний стан – виклик майбутньому", яка відбулася 1 грудня у Київській міській раді.

"Сьогодні ми вже не можемо говорити про ВІЛ/СНІД лише як про медичну чи соціальну проблему українського суспільства. Масштаби поширення інфекції стали реальною загрозою національній безпеці України, оскільки уповільнюють оздоровлення економіки. Це пов'язано з тим, що за песимістичним прогнозом Світового банку, через поширення вірусу у найближчі три роки Україна може втратити до 2% робочої сили, а втрати ВВП можуть сягнути до 6%", – підкреслила Алла Шлапак.

За її словами шалені фінансові видатки країни будуть пов'язані не лише з витратами на лікування хворих на ВІЛ/СНІД, але й з ненадходженнями до бюджету податків, оскільки такі особи втратять працездатність, крім того до чверті мільярда можуть складати соціальні виплати, пов'язані з дітьми-сиротами та з непрацездатністю.

Депутат переконана, що допомогти в уповільнені темпів поширення епідемії може перерозподіл фінансових потоків при виділенні бюджетних коштів на цільові програми протидії ВІЛ/СНІД. "На сьогоднішній день більшість коштів витрачається на лікування хворих та утримання структур, які працюють з проблемою ВІЛ/СНІД. Натомість профілактичні заходи практично позбавлені фінансової підтримки з боку влади і майже повністю лягають на плечі неурядових організацій та благодійних фондів. Тому, розробляючи та ухвалюючи нову міську цільову програму з профілактики захворювання населення на ВІЛ-інфекцію та подолання епідемії нам варто буде змістити ці акценти", – зазначила Алла Шлапак.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua