Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Працівники ринків можуть повстати?


2
Рейтинг
2


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
2

В останні місяці навколо найбільшого київського ринку "Петрівка" складається не цілком здоровий ажіотаж.

Працівники ринків можуть повстати?
На тлі повідомлень про те, що на місці "Петрівки" незабаром з'явиться найбільший в Києві торговельно-розважальний центр "Petrovka Mall" площею 160 тис. м2., Один за одним почали з'являтися повідомлення то про порушення кримінальних справ проти підприємців за розповсюдження творів з пропагандою насильства і жорстокості, то про міліцейські рейди і вилучення товару більш ніж на 13 млн. грн., то про внесення "Петрівки" до списку глобальних торговців контрафактною аудіо-відео-продукцією за версією представництва США із зовнішньої торгівлі.

Якщо відразу кілька "мін", всупереч солдатській мудрості, потрапляє в одну й ту ж "воронку" – значить, іде серйозна війна і працюють кваліфіковані артилеристи...

Паралельні і практично ідентичні процеси навколо всеукраїнської "Укркоопспілки", одеського "7 кілометра", київської "Троєщини", харківського "Барабашова", маріупольського ТРЦ "Україна" і т.д., змушують замислитися над істинною природою "інвестиційного пожвавлення" і "корпоративних процесів" у сфері торговельної нерухомості. Ті, хто добре знайомий з ситуацією і реальними процесами в цій сфері, говорять про масштабний тіньовий переділ власності, метою якого є консолідація всіх найбільших ринків України в одних міцних "Єєнакіївських" руках.

Підприємців зараз не те, що притискають – їх знищують не гірше, ніж після НЕПу. Проте відмінність у тому, що підприємці, котрі відчули смак свободи, здаватися не мають наміру. Оскільки здатися – означає або померти від голоду, або покинути Україну.

Люди вже не бояться говорити публічно про свавілля ринкових адміністрацій, "наєзжальників" і державної влади, незважаючи на загрозу втратити все – роботу, гроші, свободу. Це фактично народний опір.

Чинити опір важко. З кожним днем все важче. Але... іншого виходу просто немає. Столичні ринки згортаються. Приватні підприємці через часті податкові перевірки і дорогу оренду закривають свої підприємства.

Недавній підприємницький Майдан, спричинений спробами прийняття нової редакції Податкового Кодексу показав, що ринки в Україні – це не тільки місце, де доступний товар зустрічає економного покупця, але й потужний протестний ресурс, що керується загальними інтересами і має джерела самофінансування.

За підсумками акцій протесту проти ухвалення Податкового кодексу протестувальники створили Всеукраїнську профспілка працівників ринків, торгівлі і підприємців, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Відзначається, що профспілка об'єднує працівників ринків та сфери торгівлі, а також підприємців з 20 областей України та Києва.

Зокрема, в ній представлені ринки "Привоз" (Одеса), "Колгоспний" (Кіровоград), "Озерка" (Дніпропетровськ), "Ринок Дикого" (Рівне), "Центральний" (Мелітополь), "Барабашова" (Харків), "Юність" і "Привокзальний" (Київ) та інші.

Своєю метою профспілка ставить захист прав її членів, а також мобілізацію представників малого бізнесу в будь-який час, якщо влада не буде дотримуватися взятих на себе зобов'язань.

Члени профспілки не виключають продовження акцій протесту на Майдані Незалежності, якщо зміни, внесені до Податкового кодексу, будуть і надалі загрожувати існуванню малого і середнього бізнесу в Україні.

Учасники профспілкового руху підкреслюють його статус поза політикою і поза лобіюванням кланових інтересів. Вони сконцентрували зусилля виключно в економічній площині. Але чи можливо розділити політичні та економічні інтереси в реаліях сьогодення?

Консолідуючи економічний і соціальний потенціал найбільших українських ринків, влада отримує контроль над десятками тисяч потенційно неблагонадійних представників т.зв. "середнього класу".

При чому, технології знищення бунтівних ринків стають все більш тонкими, витонченішими і з "демократичним" лицем. Не встигла охолонути від репресивних потрясінь та ж "Петрівка", як її "на верхах" вже охрестили "контрабандною" та затвердили "реконструкцію", яка почнеться вже цього року.

"Ми заклали в план близько 10 тис. кв. м. торгової площі під диски і книги. Ті, хто захоче перейти з ринку в ТРЦ, – ласкаво просимо", – заявив директор ТОВ" Книжковий ринок" Віталій Правдивий, зазначивши при цьому, що оренда збільшиться на 50-70%

"Ми закінчуємо узгоджувати проектну документацію. Будувати новий ТРЦ будемо 1,5-2 роки. Частина книжкового ринку буде знесена, але територія старого ринку по вул. Вербова, 21, з якої починався книжковий в 1997 році, залишиться. Це пам'ятка Києва, його обов'язково буде збережено".

Тому не варто дивуватися, якщо вже в найближчий час питання боротьби з контрабандою, контрафактом, аморальщиною, ухиленням від сплати податків та архітектурно-естетичним свавіллям на конкретно взятих місцях отримає статус "національного проекту" і будуе оголошено черговою "непопулярної реформою".

На сакраментальне питання ринкових підприємців – "за що?...", тепер є риторичне відповідь – "За море Монако і терикони Донбасу!"...

Артемій Лукашов, http://ord-ua.com/2011/03/02/za-more-monako-i-terrikonyi-donbassa/?lpage=1


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua