Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Урок Ліберії

Стрілець | 21.01.2011 19:52

5
Рейтинг
5


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
3

Свідомість визначає буття.
А не навпаки, як учили ще в рядянській школі.


Пишуча публіка страшно любить шаблонний вираз: "Історія вчить лише тому, що вона нічому не вчить"

Вона справді нічого не вчить тих, хто нічого не хоче вчитися. А живе тільки раз і назавжди засвоєними фразами типу "буття визначає свідомість" Із чого витікає наступна "мудрість" – про безумовний пріоритет економіки, яка визначає все, а інше – то так, антураж.

Так згадаємо пару моментів із історії. Може вона чогось навчить?

Отже момент перший. Завантажились англосакси на кораблі та попливли в нові світи. Де для них не було нічого готового, жодної тобі економічної бази.

Результат відомий, є така країна – США. Буття у ній таке, що всім хочеться. І стала вона вважай зразком для наслідування.

Саме з цього зразка – момент другий. Все скопійовано – починаючи з того, що теж завантажились на кораблі й попливли на нові землі, старанно робили таку ж організацію й кінчаючи навіть такими детальками, як прапор, дуже схожий на прапор США.

Результат теж відомий, але дааалеко не такий популярний – вийшла Ліберія. Буття в ній зовсім не таке, щоб усі заздрили і зразком вона ні для кого не стала. Бідненька така собі країна, відстала. Такий собі убогий шарж на США.

Чому ж так, чому два рази починали однаково, а вийшло все по-різному? Адже така шанована матеріальна база була на одному рівні. І організацію роботи вони теж старанно копіювали зі штатівської. І навчених людей мали ніби не менше на душу населення, ніж Штати на початку їх історії. Чи та ж Австралія на крайній випадок.

Чому ж буття вийшло таке різне?

Чи не тому, що у майбутні США пливли англосакси, а в майбутню Ліберію – зовсім інші люди? І везли вони на своїх кораблях не тільки однакову матеріальну базу, а й дещо різне?

Ну а що у них було різне? Різна була свідомість у їхніх головах. Отож їхня різна свідомість при однакових стартових позиціях і визначила їхнє різне буття. Бо більше нічому.

Отже свідомість визначає буття.

Бо саме свідомість керує нашими руками, які творять економіку. Адже завжди спочатку має йти розум, а тільки потім – руки. Ну а розум – то вже така штука, що на якість його роботи впливає дууууже багато різних факторів. Серед них і етичні та всякі ті, що називають широким словом "духовні". Серед них і такі "химери", як честь, гордість, совість.

От саме із такими неясними речами у ліберійців виявилось погірше, ніж у англосаксів. З чого із неминучістю вийшли і сумні результати для економіки.

Ось як я розумію ВТОРИННІСТЬ економіки.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua