Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/economics/4d166ac7c47bd/

Роздуми над причинами нашої кризи...

Микола Горбатюк | 26.12.2010 00:05

Криза, роздуми, висновки...

Диспозиція або, іншими словами, картина маслом така: Ви – приватний підприємець. Для прикладу, шиєте костюми. В одній кімнаті п'ятеро робітниць займаються розкроєм, в іншій п'ятеро швачок шиють. Майстри шиють по два костюми за день. Новенька недосвідчена швачка шиє за день один костюм й не такої якості, як майстри, отож й отримує менше. Здаєте одяг у магазини. Знаєте: у Вас є конкурент не нашої крові, у котрого теж працюють 10 робітниць й платить він їм аналогічно. Та попри все те Ви тим не переймаєтесь – на ринку успішно реалізується як Ваша так і його продукція. Ваш бізнес приносить добрий прибуток отож сміливо берете великий кредит в банку на розкішну хатинку в престижному районі, круту іномарку та інші понти. Все йде ідеально: бізнес процвітає, хатинка будується, "мафинка" бігає. Ще й до того Ви накупили престижного одягу, суперову мобілу, "плазму", фото та кінокамеру та таке інше. Поїхали із сім'єю відпочивати в Туреччину, двічі із коханкою в Єгипет. Життя в кайф.

Якось на гуртовні тканин зустріли свого конкурента. Розговорилися. Дивак той іноземець: при таких прибутках одягнений як пересічні громадяни, їздить на старенькому авто, мобіла у нього звичайна. Кредитів не набрав, "хатинку" не будує, "мафинку" не купує, коханки не має. Їздить раз в рік із сім'єю відпочивати в Крим. Щось патякає про необхідність йти в ногу із часом, вкладати фінанси у модернізацію обладнання та виховання спеціалістів...

І ось після чергової подорожі до Єгипту Ви застаєте дома таку картину маслом: на вашому підприємстві працюють... новоприйняті швачки тому, що ваші досвідчені працівниці знайшли іншого роботодавця. Вашу продукцію не беруть магазини – інший виробник постачає їм вдосталь високоякісних костюмів! Банк за невиплату грошей відбирає будинок та авто.

Ви в нокауті. Підозрюєте, що у всьому винен конкурент. Просите ліпшого друга навідатись до нього під виглядом оптового покупця й прояснити ситуацію. Невдовзі той малює Вам картину маслом: "Чоловік не нашого способу мислення взяв із собою швачок й повіз у Францію на швейну фабрику. Ті там побачили світу, набралися досвіду, заробили. Конкурент привіз із-за кордону суперсучасні швейні машинки, верстат із програмним управлінням для розкрою тканин. Подав в газету оголошення про набір швачок й таким чином твої швачки тепер там. Розкрійників звільнив – верстат по заданій програмі розкроює рулони тканини так, що відходів майже не залишається. Швачки, працюючи на сучасних машинках, шиють по чотири костюми за зміну й отримують зарплату відповідно. В цеху на вікнах цвітуть та пахнуть квіти, в акваріумі плавають рибки, кенар в клітці співає. Швачки шиють із навушниками – хто музику слухає, хто повчальну лекцію, хто іноземну мову вивчає. Із кухні чути приємний запах – обіди готуються за рахунок фірми. І конкурент твій це може собі дозволити – є попит отож купує тканини великими партіями безпосередньо у виробника".

А тут ще одна новина: Ваш заставний будинок та авто викупив у банку конкурент. Сумно але Ви не можете йому нічого пред'явити – швачок він не переманював й не знав, що банк продає саме Ваше майно...

Для чого я навів цю повчальну історію? А щоб на прикладі показати одну із причин нашої кризи. Ми не вкладали виручку у модернізацію, перенавчання інженерів а витрачали їх на "хатинки", "мафинки" та "потреблядство". От і маємо те, що маємо – обладнання наших колись передових підприємств вивозиться за кордон як металобрухт! Ми вже навіть м'ясо та цукор купуємо за кордоном! Висновок: ми дебільні совки! І заперечити то нічим! Все так і є. Ну і як будемо жити далі? Га?


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua