Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
зерно   афера   Агрофонд

Зернова міль


0
Рейтинг
0


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
1

З інсайдерських джерел стало відомо, що 28 вересня СБУ провела обшук в офісі Ігоря Філіпенка та Андрія Малицького, людей, причетних до Агрофонду України. СБУ порушило кримінальну справу і з санкції прокуратури провело слідчі заходи.

Зернова міль
У результаті зі столичних фірм, що належать їм і розташованих за адресами: Ямська, 28, Круглоуніверситетська, 3-5 з сейфів і схованок було вилучено 12 печаток фіктивних офшорних компаній. Також була вилучена іноземна та національна валюта на суму 2,5 мільйона доларів і великий арсенал стрілецької автоматичної зброї.

Як повідомляють компетентні джерела, Ігор Філіпенко та Андрій Малицький контролюють грошові та зернові потоки Агрофонду України. Вже на даному етапі слідчі можуть впевнено заявити, що підприємці відповідальні за "відкати", отримані при закупівлях зерна Агрофонду, за відшкодування ПДВ зерноторгівельним компаніям. Через діяльність злочинного угруповання, яке вони за деякою інформацією очолюють, у портах України дві третіх суден із зерном не можуть вийти в море. Як наслідок, страждають не тільки експортери зерна, а й імідж країни в цілому. Подібне "піратство" ставить Україну на один щабель із Сомалі.

Як повідомили джерела в зернотрейдерських компаніях, Філіпченку і Малицькому пред'являють три групи звинувачень. По-перше, їхня компанія буквально обклала даниною вітчизняних експортерів, змушуючи платити по 12 доларів з кожної проданої тонни зерна.

Друге. За інформацією джерел, Ігор Філіпенко та Андрій Малицький причетні до злочинів, пов'язаних із незаконним відшкодуванням з державного бюджету податку на додану вартість через "залікові" схеми з агрофонду України. "Відкати", які йшли в кишені злочинців, складали до сорока відсотків. Всьому ринку відомо про угоди на сотні мільйонів гривень компаній "Волари" і "Серна" з "сірими кардиналами", які курують зерно і грошові потоки Агрофонду України.

Нагрівалися вони і на простих селянах. Якщо держава встановила ціну на купівлю зерна 1550-1600 за тонну, то "Хліб Інвестбуд" скуповував у них зерно за 1450-1500 гривень. При тому, що "Хліб Інвестбуд" – єдина організація, якою селяни можуть продати свою продукцію.

Характерно, що першими про злочини "Хліб Інвестбуда" заявили до СБУ якраз дрібні фермери. У той час як лідерів ринку зерна – міжнародні компанії "Кернелл", "Вітал Марр", "Топфер-Україна" – такий стан справ до пори до часу влаштовував.

Цікаво, чим після обшуків Ігоря Філіпенка та Андрія Малицького закінчиться ця історія. На її закінчення чекають не тільки десятки тисяч фермерів, їх сімей, а й міжнародна спільнота. Сумно констатувати, що такий серйозний потенціал, який дає наша багата родюча земля, простоює через два "вентилі" в складній системі благоустрою країни.

Ігор Смирнов, ОРД.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua