Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Яке чудо створила прем'єр, щоб наповнити бюджет 2009? (запитання без відповіді)

Werwоlf | 8.01.2010 04:31

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
3

Оце нещодавно переглядав офіційні дані по виконанню бюджету за 11 місяців. Дві неділі тому звіт був один (цілком пристойний, до речі), а 30 грудня з'явився інший (на кшталт уточнений). То бог із ним, можливо так і є. Але мене в останньому звіти Мінфіну зацікавило ось що.

Яке чудо створила прем'єр, щоб наповнити бюджет 2009? (запитання без відповіді)
У первісному варіанті доходи державного бюджету за 11 місяців були приблизно на 20 млрд. грн. менші за уточнені. Теж нібито нічого дивного – надійшли в останній день. АЛЕ я вже зацікавився і от маю діаграму надходжень:Як можна побачити з діаграми, надходження до бюджету в листопаді проти жовтня зросли більше ніж у двічі (34,4 млрд. грн. проти 17,1 млрд. грн.). Також добре видно, за рахунок яких статей стався цей феномен. Ці статті укрупнено – податкові та неподаткові надходження до бюджету. Та річ у тім, що податкові надходження можна зрозуміти посиленням фіскальної політики і це добре ілюструє діаграма – два-три місяці йде зростання надходжень, потім "провал" і знову зростання. А от "неподаткові надходження" показують дещо іншу динаміку, і особливо у листопаді. Отже розгляну їх більш докладніше.

На жаль офіційні джерела (і не офіційні також) не надають розгорнені дані по цій категорії. Отже звернуся до попередніх років.Що ж такого каже наступна діаграма? Майже нічого такого, про що я не писав вище (до першої). Поведінка агрегованих надходжень за цією статтею – дивна, що б не сказати незрозуміла. Вибиваються з загальної картини всього 2 місяці за 3 роки – грудень 2008р. та листопад 2009р. Решта – цілком закономірне явище – помісячні коливання існують, але у "пристойних" розмірах (максимальне коливання не перевищує 1,8). А от грудень 2008р. цей коефіцієнт складає 2,9, листопад 2009р. взагалі 5,9. Якщо порівняти січень 2009р. з груднем 2008р., то очевидно, що після зростання надходжень майже в три рази йде стрімке падіння на майже той самий коефіцієнт – 2,9 зростання та 2,7 зниження. В мене, наприклад, виникає питання: "А які надходження будуть у грудні 2009р.?" До речі, бюджетний розпис передбачає надходження за цією статтею всього у розмірі 57,4 млрд. грн., а за 11 місяців "стягнуто" 60,4 млрд. грн., причому майже третина у грудні.

На завершення в мене залишилося декілька питань, на які я не знайшов відповіді:

1. Як це можливо? (в сенсі "за рахунок чого")

2. Що нас чекає далі з цим (або таким) Урядом.

Всі цифри взяті з сайту "Міністерство фінансів України", решта моє.

Werwolf 6/01/10

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua