Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Черговий маразм від БЮТ

Werwоlf | 30.11.2009 21:33

13
Рейтинг
13


Голосів "за"
20

Голосів "проти"
7

Представником БЮТ нещодавно було зареєстровано (N5381 від 26.11.2009) проект закону "Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо поліпшення умов праці, збереження робочих місць та заробітної плати", за яким передбачається законодавчо встановити 35-годинний робочий тиждень. Тобто зменшити щоденну робочу зміну на 1 годину.

Наведу тіло закону:

І. У Кодексі законів про працю України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971 р., додаток до N50, ст. 375; 1991 р., N23, ст. 267, N30, ст. 382; Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N33, ст. 467; 1996 р., N30, ст. 143; 2000, N8, ст.53):

1) в абзаці першому статті 50 цифру "40" замінити цифрою "35";

2) в пункті 1) абзацу першого статті 51 цифри "36" та "24" замінити цифрами "30" та "20" відповідно.

ІI. В період дії цього Закону забороняється з підстав скорочення тривалості робочого часу коригування виплат працівникам, яке може призвести до зменшення рівня оплати праці.

ІІІ. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня опублікування та діє до 1 січня 2012 року.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Нібито добре, але БЮТ мабуть невідомо, що при погодинній оплаті праці робітник отримує платню за фактично відпрацьований час. (Ремарка щодо ІІ розділу)

Також наведу деякі витяги з пояснювальної записки до цього "закону" – аргументацію законодавця (Яценко А.В.)

1) "Суттєве зростання чисельності незайнятих громадян, що потребуватимуть послуг державної служби зайнятості при одночасному звуженні можливостей працевлаштування призведе до значного зростання витрат Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі – Фонд) на виплату матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. В умовах діючого законодавства та розміру відрахувань до Фонду це призведе до виникнення дефіциту у обсязі понад 1,6 млрд. гривень."

(Тобто скоротити дифецит фонду на наш з вами рахунок)

2) "... часткове безробіття можна і потрібно розглянути як один із засобів боротьби з повним безробіттям при наявності ефективного механізму державно-правового регулювання даного явища.

(Тобто свідомо створити в Україні часткове безробіття)

Цілями законопроекту є:

збереження працівників на їх робочих місцях;

збереження заробітної плати працівників при зменшенні тривалості робочого часу;

призупинення зростання безробіття;

зменшення періодів простою підприємств;

максимально ефективне використання робочого часу працівника;

зменшення витрат на допомогу по безробіттю та частковому безробіттю

(цілі нічого окрім посмішки не виклиикають, а після ознайомлення з усім текстом – навіть посмішки, бо видно неозброєним оком їх недосяжність завдяки цьому закону)

Може я чогось не розумію відпрацювавши провідним економістом з праці й заробітної платні понад 8 років, АЛЕ на мою думку цей "закон" ні до чого, окрім негараздів не призведе у разі прийняття. Тобто: ніяк не вплине на збільшення/зменшення робочих місць; скорочення заробітної платні робітникам з почасовою оплатою труда і, як наслідок, скорочення перерахувань до загальнодержавних страхових фондів, всі робітники будуть змушені виконувати свою 8-годину роботу за 7-годинну зміну і, як наслідок, збільшення травматизму та зниження якості продукції.

Єдиним позитивом (з обмеженнями) цей закон можна вважати на безперервно діючих підприємствах, бо тільки при роботі обладнання цілодобово за умови скорочення місячної тривалості робочого часу знадобляться додаткові працівники у кількості 90 годин на місяць або 0,5 людини на кожне робоче місце.

Дякую за новину "Кореспонденту" http://ua.korrespondent.net/ukraine/1022663

Посилання на закон: http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=36606

Werwolf 30/11/2009

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua