Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
9
Рейтинг
9


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
1

Коментарі
Стрілець   | 16.07.2009 13:31
Werwоlf:
Саме так, бо ми в "перевиробництво" вкладаємо різні значення. Для мене наприклад "перевиробництво" це товар, що не знайшов свого покупця. І не тому, що непотрвбен, а тому, що на його придбання відсутні кошти.
Щоб правильно розуміти речі – треба спочатку правильно їх називати.
Що значить – не знайшов? Ось вона – квартира, а ось вона людина, якій вона гостро потрібна. Причому людина досі чесно працювала, зайво не тратилась, мала всі надії й усі права. Ан ні – на тобі по всій морді!
Це по вашому – товар не знайшов покупця?!
Я й пропоную чеснішу назву – криза системи розподілу.
І такі розуміння й назва якраз із витікають із даних мисленого експерименту.
Стрілець   | 16.07.2009 13:37
Сіль можна називати цукром, було би бажання.
Але якщо ви будете в цілком ділових рецептах спокійнісінько писати скрізь "сіль", то страви у вас виходитимуть далеко не всі з правильним смаком.
Стрілець   | 16.07.2009 13:49
Werwоlf:
А в комунізм я не вірю. Хоча б тому, що люди ніколи не погодяться працювати за ідею, навіть отримуючі відповідно
Я тут говорив про комунізм?
Чи може я говорив про нього в тій дискусії, що розгорілася під нерозумінням Vladimir-а, яке він так поспішив протиставити моїй статті?
Ні там, ні тут я про комунізм не говорив. По тій простій причині, що ні я, ні хтось інший іще не знає, як можна реалізувати цю мрію. Та й чи можна взагалі її реалізувати.
Тому єдине втішне, що я можу сказати про ідею комунізму:
ще ніхто її не пробував реалізувати й не довів неможливості
Бо те, що було в СССР, я можу назвати тільки свідомою дискредитацією ідеї
Стрілець   | 16.07.2009 14:01
Якщо вже говорити про кризу "перевиробництва",
то я її розумію, як надмірне виробництво непотрібного.
Оскільки ринок працює ну зовсім не на потреби людей, а цілком навпаки – надіючись нав'язати їм вироблене, то це й веде до того, що гроші марнуються, заморожуються у всякому непотрібі, а на речі реально потрібні їх починає різко не вистачати.
В такому розумінні теж нема примітивного "товар не знайшов свого покупця"
Необхідний товар знайшов, дуже навіть добре знайшов,
але маса непотрібу заблокувала роботу системи розподілу.
Криза – все таки в ній.
Николай Лопатка   | 16.07.2009 22:46
Зададимся вопросом: ну возоновится кредитование – и что дальше? Неужели кризис никого и ничему не научил? Опять будут брать кредиты и тратить материальные ресурсы на производство экологически непродуманных товаров с бездумными затратами энергоресурсов? Может кризис – это повод задуматься о том, куда необходимо двигаться обществу в своем развитии,как необходимо переструктурировать экономику, что действительно необходимо человеку? Ответов ввиду мелкого "базарного" мышления у некоторых – просто нет, однако есть видимость "работы" с приступами клептомании.
Николай Лопатка   | 16.07.2009 22:48
1.Мне не удалось в учебниках по либеральной экономике найти сведения о том, какой товар или услуга являются полезными для общества, как должна развиваться экономика, чтобы приносить пользу обществу.Однако там много описывается как получить прибыть тому или иному субъекту.Но экономика то служит основой развития общества и если либеральная экономика ставит получение прибыли выше полезности для общества, то чего удивляться когда все разлазится по швам? Получается:есть инструмент как заработать прибыль, но умалчивается цель ее заработка?
Николай Лопатка   | 16.07.2009 22:49
2.Маркс описывал в 3 томах "Капитала" и ряде работ вопросы относительно ПРОИЗВОДСТВА ТОВАРА,но современный мир ставит на первое место финансы,а уже потом – производство: так что вопросы ФИНАНСОВ в "Капитале" тяжело найти.

Влияние финансов и финансовая система мира есть в других источниках.
Николай Лопатка   | 16.07.2009 22:54
Учитывая, что мне пришлось позаниматься причинами так называемого "кризиса", то хотелось бы сказать что они – больше управленческие и философские, чем экономические.Понимаю, что когда все стоит и все друг другу должны и не могут работать – просто СИСТЕМА не позволяет нормально работать – такие слова вызывают непонимание. Но если есть на чем производить,есть кто может производить и есть у кого есть потребности потреблять – но тем не менее ВСЕ СТОИТ,то с такой точки зрения все дело в целях развития и методах управления.
Николай Лопатка   | 16.07.2009 23:04
Господа,товарищи,панове) Не майтесь дурью).Понимаю, что вопрос всеобщего эквивалента сейчас актуален как никогда и все ищут что же может быть таким эквивалентом,если золото-оно кроме как эквивалент,возможно,мало где полезно и его количество не соответствует его функции в условиях увеличения выпуска товаров,бумажная валюта- есть много вопросов,особенно в связи с так называемым " кризисом".
Николай Лопатка   | 16.07.2009 23:05
Профильная научная мысль в поисках всеобщего эквивалента предлагает разные варианты, но они,на мой взгляд, либо половинчатые,либо при подаче того или иного предложения основываются на следствиях,а не на причинах. На самом деле,есть вариант решения вопроса "по уму", но есть много тех кому это не надо.

Так что – давайте "кризисовать" дальше, раз не хочется мозги включать да знаний нет...
Werwоlf   | 16.07.2009 23:23
Стрілець:
Тому єдине втішне, що я можу сказати про ідею комунізму:
ще ніхто її не пробував реалізувати й не довів неможливості
Бо те, що було в СССР, я можу назвати тільки свідомою дискредитацією ідеї
Ви ж доросла людин, Стрільче. Для реалізації ідеї необхідна наявність високоморального суспільства, з повною відсутністю крімінальних дій. Як там теза: Від кожного по здібностям, кожному по потребі". Тобто всі без виключень віддають всі здібності соціуму і споживають по необхідному мінімуму Це як ідеальна модель існуючого ринку: в ідеалі "мана небесна", в реалі непрацює, через вкраплення елементів відсутніх у ідеальній моделі.
Werwоlf   | 16.07.2009 23:26
Стрілець:
Якщо вже говорити про кризу "перевиробництва",
то я її розумію, як надмірне виробництво непотрібного.
Те, що ви розумієте, в економіці має назву неефективне використання ресурсів. Тобто коли ресурсі (людські, сировина, паливо, тощо) використовується на непотрібне.
Werwоlf   | 16.07.2009 23:35
Стрілець:
Оскільки ринок працює ну зовсім не на потреби людей, а цілком навпаки – надіючись нав'язати їм вироблене, то це й веде до того, що гроші марнуються, заморожуються у всякому непотрібі, а на речі реально потрібні їх починає різко не вистачати.
Знову розбізність у визначенні. Ринок у моєму розумінні, як економіста, це правила стосунків між суб'єктами будь-якого економічного простору й рівня: від міжгалузевого до світового. і правила не можть (не) працювати, вони (не) виконуються. А нав'язує вироблене не Ринок, а ВИРОБНИК (суб'єкт ринку). Це він намагається нав'язати вам/мені свій непотріб. Ви лише (не) піддаєтеся цій спробі.
Werwоlf   | 16.07.2009 23:42
Стрілець:
Що значить – не знайшов? Ось вона – квартира, а ось вона людина, якій вона гостро потрібна. Причому людина досі чесно працювала, зайво не тратилась, мала всі надії й усі права. Ан ні – на тобі по всій морді!
Це по вашому – товар не знайшов покупця?!
По моєму товар не знайшов свого покупця, коли покупця не влаштовує ціна товару. Причини цього "невлаштовує" можуть бути різні. Те, що "людина досі чесно працювала" не означає, що вона обов'язково повинна придбати квартиру, машину, холодильник, і ще багато чого одразу, чи за час сумлінної праці. От те, що людина згодна й "досі чесно рацювати" за мізерну платню – це проблема людини, а не Ринку.
Werwоlf   | 16.07.2009 23:51
Стрілець:
Я й пропоную чеснішу назву – криза системи розподілу.
Не заперечую проти цієї назви. залишилося тільки визначитися з нашим розумінням механізмів цієї системи та її зв'язком з Ринком. Якщо ви вважаєте достанім покласти перерозподіл на будь-яку структуру, то це нічого не дасть.