Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
молодь   студенти   відстрочки

Молодь збирається узаконити відстрочки в оплаті за навчання

Лебедь Михайло | 3.04.2009 22:21

-6
Рейтинг
-6


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
7

Відстрочки в оплаті за навчання можна отримати і зараз. Проте молодіжні організації запевнюють – після внесення змін до Закону "Про вищу освіту" домовлятися студентам буде легше.

Молодь збирається узаконити відстрочки в оплаті за навчання
Відстрочки в оплаті за навчання можна отримати і зараз, але після внесення змін до Закону "Про вищу освіту" домовлятися студентам буде легше. Про це вчора Неофіційній газеті розповіли представники молодіжних організацій під час Круглого столу в інформаційному агентстві УКРІНФОРМ. Молоді лідери також презентували власну розробку – проект відповідного законопроекту, вже підписаний народними депутатами майже усіх фракцій парламенту.

Як виявилося, за умов фінансово-економічної кризи низка вищих навчальних закладів країни вже практикує відтермінування оплати за навчання студентів-контрактників. Зокрема, подібна практика існує у Азовському регіональному інституті управління Запорізького національного технічного університету, Бердянському університеті менеджменту та бізнесу, Бердянському державному педагогічному університеті, Волинському національному університеті імені Лесі Українки, у харківських та сумських навчальних закладах, філіалах Київского інституту бізнесу і технологій у Луганську та Запоріжжі, у таких київських закладах як Університет туризму, економіки і права та Українсько-американських гуманітарний інститут. Проте, за інформацією молодіжних організацій, відсутність чітких правил надання відстрочок призводить або до кабальних умов відтермінування оплати, або навіть до фінансових махінацій на проблемі. Деякі ректори взагалі відмовляються надавати відстрочки, оскільки не розуміють, що вигідніше не відраховувати тимчасово неплатоспроможного студента. Як наслідок – молоді люди вимушені залишати стіни своїх Alma Mater.

\"В умовах масових звільнень, систематичної затримки заробітної плати, масового відправлення працівників у неоплачувані відпустки та враховуючи розмах негативних соціальних наслідків економічної кризи, що прогнозуються на травень – серпень, очевидно, що сотні тисяч сімей можуть втратити можливість сплатити за навчання молодого покоління,\" – прогнозують молодіжні лідери.

Для того, щоб вирішити проблему, молодіжні організації розробили проект змін до Закону "Про вищу освіту". Зокрема, молодь пропонує, щоб максимальна кількість студентів, що отримають відстрочку, не могла бути меншою 20% від загальної кількості студентів-контрактників вищого навчального закладу. А студентам останнього семестру останнього року навчання відстрочка надавалася за умови укладення додаткового договору.

Нагадуємо, що наприкінці 2008 року подібний проект вже лобіював депутат однієї з політичних сил, проте Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради склало негативний висновок щодо нього. Саме тому молодіжні організації доопрацювали текст законопроекту та запропонували народним депутатам зареєструвати його як альтернативний.

У заході прийняли участь радник Міністра освіти і науки України Дмитро Кулібаба, представники ВМГО "Молода Просвіта", сітки студентських профспілок "Пряма Дія", Громадського експертно-аналітичного центру, ВМГО "Дебатна Академія", Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки, Студентської ради Києва, ВМГО "Спілка Молодих Політологів" та ВМГО "Фундація Регіональних Ініціатив".

Анстасія Івашкіна, Роман Зоц. Неофіційна газета

Фото: Роман Зоц. Фотосесію Круглого толу можна завантажити тут – http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=view&id=2533


Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua