Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/economics/48fcb75d5a222/

БАЛАНС ІНТЕРЕСІВ

Volodymyr | 20.10.2008 19:52

Демократія – це баланс інтересів, і в першу чергу економічних. Співвідношення доходів 20% найбагатших громадян країни до 20% найбідніших її громадян є об'єктивним показником, що характеризує цей баланс.

В Японії це співвідношення становить 4/1. В Європі це співвідношення коливається в межах: 5/1...7/1. А в Україні? Ми на рівні Японії, на рівні Європи, чи на рівні "Дикого Гондурасу"? Настав час запитати у народу, яке співвідношення доходів він вважає оптимальним. Україні потрібен референдум про співвідношення доходів. Після проведення такого референдуму ситуація на наступний день, зрозуміло, не зміниться, але на всіх наступних виборах, чи то президентських, чи то парламентських, політичні сили будуть змушені декларувати не лише своє ставлення до результатів референдуму, але і власне бачення механізмів його реалізації. Або пояснювати, чому саме вважають, що народ на референдумі помилився.

В Україні необхідний баланс економічних інтересів між владою і народом. Сьогодні рівень доходів владоможців не залежить від ситуації в країні. То чи є насправді зацікавленими покращувати життя народу ті, хто має своє за будь-яких умов? Влада свою зарплату повинна заробляти. Президент, як найвища посадова особа в державі, має отримувати найвищу платню з держбюджету, і її розмір слід обчислювати таким чином: десять середніх зарплат по країні помножених на коефіцієнт зайнятості населення. Згідно цього ж принципу повинна нараховуватись зарплата членів Парламенту і Кабінету міністрів. За аналогічним принципом має нараховуватись зарплата обласному керівництву, але показники слід брати не загальнодержавні, а обласні. Достовірність даних статистики про доходи і рівень зайнятості населення повинна контролювати опозиція. Ті від кого залежить економічна ситуація повинні матеріально залежати від економічної ситуації. Кожен на своєму рівні.

Ідея соціальної справедливості і відповідальної влади – це ідея яка може об'єднати Схід і Захід.

Проведення референдуму з вищеозначених питань не відповідає інтересам тих, хто сьогодні є "господарями життя", зате відповідає інтересам переважної більшості народу. Політична сила, яка зможе провести такий референдум, очевидно матиме не найгірше політичне майбутнє.

Володимир Ільків


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua