Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Що рік прийдешній нам готує

Олекса Косар | 4.01.2008 10:35

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
5

"Усе буде добре." Це слова із новорічного привітання президента В. Ющенка. Будемо сподіватися, що з його висоти є підстави для такого висновку. Але тут, внизу, відчуття дещо чомусь інші.

Що рік прийдешній нам готує..."Усе буде добре." Це слова із новорічного привітання президента В. Ющенка. Будемо сподіватися, що з його висоти є підстави для такого висновку. Але тут, внизу, відчуття дещо чомусь інші.

Отже – новий рік, нова мітла, тобто – нова влада. І напевно всі, навіть ті, хто на виборах проголосував за конкурентів правлячої коаліції, сподіваються на краще, бо хто ж сам собі ворог. І оте бажане "краще" у виконанні нинішнього Прем'єр-міністра ще з передвиборчих обіцянок названо "Український прорив". А якщо до цього прориву додати ще й президентські соціальні ініціативи, то вже найближче майбутнє повинно вималюватися досить таки привабливо. Можливо воно так і здійсниться – "усе буде добре", якби не одне, але досить таки мульке "але" – реальність, яка змусить уряд однією рукою давати, а іншою забирати. Адже підняття доходів населення, що не збалансовані з економічним розвитком, аж ніяк не розв'язують гордієвих вузлів, а навпаки – ще міцніше зав'язують. За оцінками зарубіжних експертів українці споживають більше, аніж виробляють, а різниця покривається за рахунок іноземних позик. Отож, виявляється живемо ми не по-кишені. І скільки це може тривати? А головне: де брати кошти для повернення боргів?... Як не крути, а там, де й завжди – у гаманці маленького українця.

Уряд Ю. Тимошенко планує втримати річну інфляцію не вище 9,5%. І як кажуть, дай Боже... Але проблема не в утриманні інфляції на визначеному рівні: потрібно знизити її з нинішніх 15% до запланованого показника. Чи вдасться це при зростання вартості енергоносіїв, що потягне за собою підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, а також і на харчі, і на інші товари та послуги? До того ж, повернення заморожених вкладів також підстьобне інфляційний процес.

Було б великою наївністю думати, що ні Президент, ні Прем'єр-міністр не розуміють, що подолання кризи – це, як правило, непопулярні заходи, що зводяться до обмеження росту зарплат та різноманітних соціальних виплат. Але сумнівно, чи хтось із них відважиться на такий крок, адже затягування пасків виборці не пробачать на майбутніх президентських виборах. Проте і простір для маневру в обох невеликий і з непередбачуваними наслідками: для Президента – уряд не справився, отже – відставка кабміну, для Прем'єр-міністра – нам (уряду) не дали попрацювати. Тобто – на ті самі граблі та вдруге. Чи не для того В. Ющенко призначив на посаду секретаря Ради національної безпеки та оборони Р.Богатирьову, яка із задоволенням ті "граблі" підставить під лоба Ю. Тимошенко?...

Тож на цьому невтішному тлі – прихована і відверта політична боротьба, назрілі й перезрілі кризові явища в усіх сферах суспільно-економічного життя держави – президентське "усе буде добре" сприймається не більше, аніж новорічне побажання...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua