Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Тимошенко хоче вибори за закритими партійними списками

Ігор Бурдяк | 19.05.2014 18:07

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
2

Вона каже, що це убезпечить нас від корупції. Чи це дійсно так? І чи це забезпечить нам якісний парламент?

Тимошенко хоче вибори за закритими партійними списками
"Для поліпшення виборчої системи Тимошенко пропонує голосування за закритими списками, "попередньо обговоривши та відсіявши кандидатів у депутати, які не відповідають всім необхідним критеріям".

Тимошенко нагадала, що практично 70% депутатів-мажоритарників пройшли в парламент за корупційними схемами. За її словами, на підкуп виборців були витрачені мільйони доларів.

"Це практично та ж мажоритарна система, тільки у профіль. І ми не повинні себе обманювати – Україна має специфіку. Вона полягає в тому, що, на жаль, при цій системі працюють дуже великі, корупційні гроші"
, – вважає Тимошенко

Дивна логіка. Сама ж каже, що кандидати будуть "попередньо обговорені, "полову відсіють", затвердять тих, котрі "відповідають всім необхідним критеріями". Чому ж ці "пропущені через мідні труби" кандидати мають опускатися до "корупційних схем"? А якщо є така недовіра у неї до кандидатів, які пройшли через такі скрупульозні фільтри, то у нас, виборців, тим більше. І дуже доречно було б, якби виборець мав змогу проголосувати не лише за партійні списки, а й за кожного висунутого партіями кандидата зокрема. Це й забезпечують вибори за регіональними партійними списками.

Таку пропозицію вона озвучила 7 Квітня, а 16 квітня у Савіка Шустера повторила. Мене здивувало, що ніхто із присутніх на цьому шоу не домагався у неї звіту за склад фракції ВОБ, особливо щодо кандидатів, обраних за партійними списками, і перекуплених ПР. Адже їх до того не лише "попередньо обговорювали, відсівали, "доводили до кондиції", а й змушували на Біблії клястися. Не допомогло. То де гарантія, що на цей раз партія підбере "добрих кадрів"? Ні, не має права виборець більше довіряти партіям!

Зрештою, щоб утруднити кандидату від партії безпосередній контакт з виборцем, можна ухвалити необхідні зміни до закону і організувати вибори за такими відкритими регіональними партійними списками, де регіоном буде не виборчий округ, а область, чи навіть кілька областей. Голосування тоді відбувається за такою схемою: крім галочки за конкретну партію виборець розташовує прізвища (нумерує) за ступенем значущості. Тоді точно уже кандидат не матиме змоги підкуповувати виборця. Бо долю кожного кандидата вирішуватиме не якийсь один округ, а, наприклад, Галичина, Волинь, Буковина, Поділля, Слобожанщина і т. д.

А лідери партій не матимуть змоги продавати прохідні місця у виборчих партійних списках. Чи не це хвилює пані Тимошенко? Та й очевидно не лише її, бо ніхто чомусь їй не заперечує.

До парламентських виборів ще далеко. Та готуватися до них треба уже.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua