Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Чи буде Угода підписана на саміті у Вільнюсі?

Ігор Бурдяк | 22.11.2013 09:19

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

Угода про асоціацію між Україною та ЄС

Чи буде Угода підписана на саміті у Вільнюсі?
Угода про асоціацію – нова планована угода між Україною і Європейським Союзом, що готується на заміну Угоди про партнерство та співробітництво.

Переговори про укладення нової посиленої угоди на заміну Угоди про партнерство та співробітництво розпочато 5 березня 2007. Представники ЄС спочатку наполягали на укладанні стратегічних відносин з Україною як з країною-сусідом.

Протягом 2007-2012 рр. проведено 21 раунд переговорів щодо підготовки Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у рамках 3 робочих груп:

з політичного діалогу, зовнішньої і безпекової політики;

з юстиції, свободи та безпеки;

з економічних, секторальних питань та питань розвитку людського потенціалу.

А також 18 раундів переговорів щодо створення зони вільної торгівлі. Після початку переговорів щодо якої була створена четверта відповідна робоча група. Назва угоди була попередньо узгоджена міністрами закордонних справ Європейського Союзу 22 липня 2008 у Брюсселі на засіданні Ради Євросоюзу. Із пропозицією назвати майбутню угоду із Україною угодою про асоціацію виступила Франція.

Європейський Союз та Україна 9 вересня 2008, у Парижі під час Саміту Україна – ЄС прийняли компромісне рішення щодо назви нової посиленої угоди як Угоди про асоціацію і домовилися укласти її в 2009 році.

У Спільній заяві щодо Угоди про асоціацію Україна – ЄС, схваленій на саміті Україна ЄС у м. Париж 9 вересня 2008 року, Угода про асоціацію має:

оновити спільні інституційні рамки співпраці України та ЄС,

сприяти поглибленню стосунків у всіх сферах

посилити політичну асоціацію й економічну інтеграцію на основі взаємних прав та обов'язків.

Створення всебічної та поглибленої зони вільної торгівлі з масштабним наближенням регуляторного законодавства України до стандартів ЄС сприятиме поступовій інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС.

Для досягнення можливості інтегруватися до внутрішнього ринку ЄС Україна має привести свою систему технічного регулювання у відповідність до європейських вимог, оскільки головними перешкодами торгівлі з ЄС є не імпортні тарифи, а технічні бар'єри у торгівлі – вимоги до безпечності та якості продукції, її характеристик, процедури оцінки відповідності.

Важливою складовою частиною нової угоди з ЄС є Угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Формат та її наповнення передбачає досягнення максимально глибокої економічної інтеграції на основі домовленостей в рамках двосторонніх переговорів з ЄС щодо вступу України до СОТ. Проведено всі раунди переговорів, наступний XVII саміт заплановано на 28 листопада 2013 року.

24 листопада 2009 року набув чинності "Порядок денний асоціації Україна – ЄС", на заміну Плану дій між Україною та ЄС (2005-2008, подовжений на один рік до 2009).

30 березня 2012 року у Брюсселі нарешті парафували Угоду про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, точніше всю її політичну частину (Асоціацію та першу і останню сторінки Зони вільної торгівлі). Саме парафування проходить у 2 етапи. Остаточне було 19 липня 2012 року – тоді Угода про Асоціацію була вся парафована.

Вчора відбулося засідання уряду, на якому ухвалили таке розпорядження:

"Призупинити процес підготовки до укладання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та ЄС, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами – членами, з іншої сторони, і дію рішення Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2013 р. "Про підготовку до підписання проекту Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом і його державами – членами, з іншої сторони."

Це відбулося за тиждень до підписання Угоди на саміті у Вільнюсі.

Чи має повноваження уряд без відповідного рішення парламенту і президента, у порушення закону "Про основи зовнішньої і внутрішньої політики України" безпричинно перекреслити майже шестирічні напрацювання держави "Україна"?

Так, безпричинно. Бо весь текст угоди парафований 19 липня 2012 року. Отже, підготовка завершена. З української сторони треба виконати лише такі дії: приїхати у Вільнюс і підписати Угоду, якщо на це погодиться інша сторона (ЄС).

Чи дійде Президент Янукович до фінішу?

І якщо не дійде, то чому?

Коментарі
Соціолог І.Бекешкіна: у разі непідписання Асоціації – Україну очікує катастрофа

Ми повинні розуміти, що життя в Європі інше. Там неможливо фальсифікувати вибори. Там небезпечно і страшно красти, брати хабарі, адже подібне карається. Україна повинна погодитися провести радикальну трансформацію

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua