Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
2
Рейтинг
2


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
1

Коментарі
Стрілець   | 21.10.2013 14:33
Ігор Бурдяк:
Стрілець:
Тому я й кажу: треба прислуховуватися до того, що каже Бог (природа)
А я ж про що?
Я про те, що СКЛАДНА система – людське суспільство
в жодному разі НЕ може бути добре організована,
якщо буде грунтуватись на принципах,
призначених для систем ПРОСТИХ.
А зграя – система ПРОСТА.
Ринок, "демократія" – це все механізми для зграї, зграй,
для простих систем.
Природно, що у складних системах такі механізми
дають стабільно погані результати.
Абсолютна більшість людства живе погано.
Ігор Бурдяк   | 21.10.2013 14:38
Стрілець:
Читайте УВАЖНО – я ж не говорив про розум бджіл,
я говорив, що їхнє суспільство організоване розумно.
Зрозуміло, що Ви знаєте, що бджоли не мислять. Та я говорив про те, що складається таке враження.
Та якщо тут ми не підпадаємо під його вплив, то у людському суспільстві, на жаль, часто не так. І це дає іноді плачевні результати: обираємо зовні харизматичного політика на високу посаду, а потім лаємо його – він нас зрадив.
А це не він зрадив, самі себе зрадили, бо під час вибору керувалися ложними критеріями.
Бджоли тут справді "розумніші", вони себе не зраджують.
Ігор Бурдяк   | 21.10.2013 15:05
Стрілець:
Ігор Бурдяк:
Ринок, "демократія" – це все механізми для зграї, зграй,
для простих систем.
Природно, що у складних системах такі механізми
дають стабільно погані результати.
Абсолютна більшість людства живе погано.
Взагалі-то саме так і вважали комуністи. Тому ліквідували ринок і запровадили всезнаючий Госплан.
Результати відомі.
Стрілець   | 21.10.2013 15:36
Ігор Бурдяк:
Взагалі-то саме так і вважали комуністи. Тому ліквідували ринок і запровадили всезнаючий Госплан.
Результати відомі.
Комуністи, госплан, результати відомі...
Шаблон-кліше.
Реально НЕ комуністи, а номенклатурний общак,
не госплан, а "стрєлкі і тьоркі",
ринок не ліквідовували, бо ГРОШІ ж нікуди не ділись,
в ринок тільки лізли де не треба, бо дикуни ж.
У Китаї он тепер теж "комуністи", але ж наскільки культурніші!
Взяли та й розібралися толком, де дозволити ринку самому,
а де "не протягуй руки, бо протягнеш ноги" – розстрілюють публічно.
І мають результат, який не снився і США.
Ігор Бурдяк   | 21.10.2013 15:43
Стрілець:
У Китаї он тепер теж "комуністи", але ж наскільки культурніші!
Взяли та й розібралися толком, де дозволити ринку самому,
а де "не протягуй руки, бо протягнеш ноги" – розстрілюють публічно.
І мають результат, який не снився і США.
Китайські "комуністи" стали націонал-соціалістами?
У Вашому коментарі о 14:33 є гарне речення: "Абсолютна більшість людства живе погано."
Значить, є меншість ("золотий мільярд"), який живе добре. Китай туди не входить. А хто входить і чому?
Стрілець   | 21.10.2013 15:43
Який до біса госплан, якщо
розвиток системи ОГАС у свій час був
жорстко загальмований.
І зовсім не тому, що потужності тодішніх комп'ютерів
не вистачало, а саме тому, що забоялась номенклатура,
що раптом якось так обернеться, що її машинами замінять!
Які будуть справді ПЛАНУВАТИ, а не "стрєлкі-тьоркі".
Номенклатурі ж був потрібен аж ніяк не план, а ВЛАДА.
Отож і не було жодної реальної плановості,
був тільки набір задач.
А план і набір задач – зовсім не одне і те ж.
Стрілець   | 21.10.2013 15:49
Ігор Бурдяк:
"Абсолютна більшість людства живе погано."
Значить, є меншість ("золотий мільярд"), який живе добре. Китай туди не входить. А хто входить і чому?
Я на цю тему бачив гарну формулу -
"золотий мільярд" – поняття НЕ географічне.
Уже не географічне і чим далі – тим більше НЕ.
В кожній із країн є якась більша чи менша група людей,
яких можна віднести до "золотого мільярду"
В Китаї ця група швидко росте.
В "розвинутих" країнах ця група навпаки – поступово тане.
А в майбутньому є причини чекати прискорення того танення.
Отож.
Ігор Бурдяк   | 21.10.2013 16:43
Стрілець:
А я на цю тему бачив іншу формулу.
До "золотого мільярда" належать країни, де "працює" демократія. У них політичні партії з чітко визначеною ідеологією. Так грубо і умовно спростимо і виділимо 2 типи: партія капіталістів і партія пролетаріату. За час правління партії капіталістів виробництво пожвавилося, прибутки капіталістів зросли, але гірше стало тим, хто "кормиться" з бюджету, бо це осягнено за рахунок податкових пільг, і відповідно, меншого надходження до бюджету.
Коли погіршення стану пролетаріату досягне критичної межі, суспільство обирає партію пролетаріату. Їхнє становище покращується за рахунок того,
Ігор Бурдяк   | 21.10.2013 16:44
що нова влада ввела більші податки на прибутки капіталістів і в бюджет стало поступати більше коштів. Та через деякий час через податковий тиск виробництво скорочується, і знову в бюджет поступає менше коштів. Гірше стає всім: і капіталістам, і пролетаріату. Після досягнення критичної межі суспільство знову обирає правих...так циклічно праві чергуються з лівими.
Звичайно, це дуже спрощена схема, на практиці значно складніше.
Стрілець   | 21.10.2013 18:51
Ігор Бурдяк:

А я на цю тему бачив іншу формулу.
До "золотого мільярда" належать країни, де "працює" демократія. У них політичні партії з чітко визначеною ідеологією.
Таку формулу я – ну звичайно ж! – теж бачив.
Ну як можна не знати священу корову західної пропаганди,
не знати її абсолютно неможливо, бо гроші в неї вбухали вже шалені,
й зустрічала вона всіх без винятку людей на всіх
без винятку перехрестях і на всіх – не раз.
Але корова ця вже дуже стара й підтоптана,
а про негеографічність поняття золотого мільярду –
молодесенька, народилась із глобалізацією.
Стрілець   | 21.10.2013 18:59
Ігор Бурдяк:

Звичайно, це дуже спрощена схема, на практиці значно складніше.
От це – саме так, це дууууже спрощена схема.
Що й природно для пропаганди,
пропаганда може успішно оперувати тільки простим і доступним усім.
А на практиці, як завжди, буває і складніше, і з точністю до навпаки.
Тобто запросто буває і так, що й податки зменшили і виробництво упало.
І навпаки. А ще буває так, що виробництво збільшилось,
а становище низів навпаки – погіршилось. І ще багато чого буває,
співпадіння з пропагандою буває тільки зрідка.
Ігор Бурдяк   | 21.10.2013 20:21
Стрілець:
Якщо б людство почало розмножуватися до гріхопадіння Адама і Єви, то можливо, можна було б і впровадити "систему Глушкова".
Іпполіт: "Как скучно мы живем! В нас пропал дух авантюризма! Мы перестали лазать в окна к любимым женщинам! Мы перестали делать большие хорошие глупости!" не має рації, мы живем не скучно! Ми все це робимо далі.
Але оскільки люди грішні, егоїстичні, алогічні ірраціональні і веселі, і наші потреби ніяка машина прорахувати нездатна, то "ця вже дуже стара й підтоптана корова" буде служити людству, поки воно існуватиме.
Така моя думка.
Стрілець   | 21.10.2013 20:33
Ігор Бурдяк:

Але оскільки люди грішні, егоїстичні, алогічні ірраціональні і веселі, і наші потреби ніяка машина прорахувати нездатна, то "ця вже дуже стара й підтоптана корова" буде служити людству, поки воно існуватиме.
Така моя думка.
Боюся, що справді буде.
Тільки не людям ВЗАГАЛІ вона буде служити,
людям взагалі вона НІКОЛИ не служила.
Ну і, як уже не раз було, саме ця корова
спокійно витопче іще одне пасовисько
іще одної – нашої! – цивілізації й гавкнеться та цивілізація
точно так, як до неї вже не одна.
І по заслузі – за небажання думати.
Півтора кіло мозку...
Стрілець   | 21.10.2013 20:54
І ще, Ігоре.
ПЕРЕКОНАНИЙ, шо насправді всі ті
"грішні, егоїстичні, алогічні ірраціональні і веселі"
ну ні найменшою мірою НЕ заважають.
Бо вони чудесно можуть компенсувати одна одну
й усереднюватися в масі.
Для цього всього лиш треба таку структуру
суспільства, яка би каналізувала все те
саме в бік взаємокомпенсації.
Тим більше, що люди іще то того
здатні на любов, дружбу, співчуття, взаємовиручку і т.д.
Але поки що півтора кіло мозку НЕ хочуть тратити
на пошук такої структури.
Їх тратять на те, щоб вилізти нагору по головах інших.
Тим більше, що така поведінка проповідується
як ПРАВИЛЬНА.
Ігор Бурдяк   | 22.10.2013 06:06
Стрілець:
Я переконаний, що створити систему автоматизованого управління суспільством неможливо.
Та спробую від противного.
Створили. Скажіть будь-ласка, яке рішення НВД ухвалила б система автоматизованого управління Францією щодо одностатевих шлюбів?