Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Хто з'їв моє м'ясо?

Ігор Бурдяк | 20.10.2013 11:14

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
1

Політики та громадські активісти ініціюють всеукраїнський референдум із заборони Комуністичної партії України на чолі з Петром Симоненком.

Хто з'їв моє м'ясо?
Екс-мер Одеси, депутат від УДАРу Едуард Гурвіц зазначив, що осуд та заборона більшовицької ідеології є не стільки питанням ставлення до історії, скільки питанням майбутнього України, тому і виникла ініціатива проведення референдуму. Він сподівається, що наступного тижня у Верховній Раді буде створено міжфракційне об'єднання з проведення референдуму щодо заборони КПУ. Гурвіц вважає, що ця партія сповідує "ворожу і нелюдську ідеологію".

Хоча Гурвіц і каже, що референдум слід проводити насамперед тому, що КПУ заважає Україні реалізувати свій потенціал, тобто до уваги береться практичне значення, без екскурсів в історію не обійтись.

Як на мене, дивним і алогічним з т. з. комуністичної ідеології є несприйняття КПУ євроінтеграції. Адже центральним пунктом її програми є соціальна рівність людей. Те, що абсолютна соціальна рівність неможлива, наглядно продемонстрував провал ініціативи М.С. Хрущова (побудова комунізму до 1980 року). Але те, що децильний коефіцієнт (дохід 10% найбагатших/дохід 10% найбідніших) в Україні на порядок більший, ніж у ЄС – факт. Тобто, з т. з. комуністичної ідеології в ЄС у 10 разів більше соціальної справедливості, ніж в Україні. Чому ж комуністи хочуть у союз з Росією і Білоруссю, де ситуація не краща, ніж в Україні, і в перспективі у такому союзі, де "балом заправлятимуть олігархи", кращою не буде?

Два доводи:

1. Ми слов"яни, у нас спільне коріння – Київська Русь. Як це погоджується з комуністичним інтернаціоналізмом, де значення не має національність, віросповідання, колір шкіри і т. д., незрозуміло...

2. Досвід Радянського Союзу. Тоді жили краще (спекуляція на ностальгійних настроях). І багато сучасників дійсно так вважають. Та як було і є насправді?

Публікація на ЕП СРСР та Україна: де жити краще? доводить: тоді краще не було.

Та й воскресити Радянський Союз неможливо, бо розпався не лише він, розпалася світова система соціалізму, яку він зорганізував, і яка виправдовувала його існування до тих пір, поки доктрина "реального соціалізму" повністю не збанкрутувала. А "валити СРСР" почала не Прибалтика і не Україна, а Угорщина в 1956 році.

У часи горбачовської перестройки (коли дозволили "гласність") стали проводити паралелі між колишньою світовою системою соціалізму і "системою колоніалізму". До речі, деколонізацію після ІІ світової війни вітали і США, і СРСР. У класичній колоніальній системі є колонії і є метрополія, яка їх експлуатує.

Здається, у 1989 році в одній чернігівській газеті у зв'язку з гострою продовольчою кризою була опублікована стаття "Хто з'їв моє м'ясо?" Ця стаття із коментарями була передрукована у багатьох українських і російських виданнях різними мовами. Та пошук винуватця не увінчався успіхом. Кенієць, угандієць, єгиптянин чи афганець точно знали, що їхнє м'ясо з'їдали англійці. За великим рахунком так воно і було. Щоправда, після того, як колоніальна система розпалася, у деяких колоніях стало ще менше м'яса. Та це інша тема.

То ж хто з'їв наше м'ясо?

У наведені вище статті "СРСР та Україна: де жити краще?" доведено, що нині жити краще, ніж було в СРСР. Та з іншої сторони справді, у "найкращі радянські часи" ВВП на душу населення було більше, ніж нині. А жили гірше. Чому так?

Як на мене, причина в тому, що значна частина продукції в часи СРСР виготовлялася для...експорту соціалізму по всій земній кулі. У першу чергу це стосується, звичайно, усім відомому АК. Але не лише. Поставляли і сучасні види озброєння, та й інші товари, в т. ч. і продовольство у ті країни, де комуністичний експеримент доводив населення до голодування. А "братській компартійній бюрократії" (у т. ч. в розвинутих країнах) радянські комуністи виділяли певні суми грошових знаків у твердій валюті для політичної діяльності.

Отже, хто з'їв наше м'ясо? Ненаситний монстр, який зветься "комуністична ідеологія"!?

То може, має рацію Гурвіц і К°? Треба провести акцію по збору підписів за заборону ком. партії ленінсько-сталінсько-симоненківського типу в Україні, хоча б з просвітницькою метою?

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua