Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Вибори   пропорційна   мажоритарна

Пропорційна мажоритарка

Стрілець | 4.11.2011 20:57

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

100% мажоритарки при 100% пропорційності -
це можна і легко.


Всі 100% мажоритарки і при цьому всі 100% пропорційності – хіба це можливо? Запросто.

Коли у свій час замість суміші пропорції з мажоритаркою наш нелюбий парламент продавив таки чисто пропорційну систему – не плювався мало хто. Відірванішу від народу систему вже мабуть і не придумаєш. Хіба що взагалі здати будівлю парламенту в оренду торгівцям, а всі рішення хай відверто-легально приймають у тих кабінетах (чи в банях) де їх і приймають перед тим, як віддати в комедію кнопкодавства.

Але якщо тепер ідуть розмови про повне чи часткове повернення до мажоритарки, то теж є ризики. Особливо в перехідний період від одного до другого, коли неминуче буде "мутна вода". Тому відразу починаєш думати – а чи не для того воно й затівається, аби лиш намутити? Скоріше всього саме для того, бо в турботу про народ якось надто важко повірити.

Тому цілком природно, що народ, попри весь дебілізм існуючої системи, не горить ентузіазмом щодо повернення мажоритарки.

А між тим є можливість сумістити одне із другим, пропорцію з мажоритаркою. Ні, зовсім не через гігантські відкриті списки.

Система дуже проста:

1. Всі 100%, без винятку, кандидатів обираються в мажоритарних округах. Отже всі без винятку мусять бути відомі й сподобатись виборцям. Всі без винятку повинні працювати у своїх округах зі своїми виборцями. Що це – чиста мажоритарка? Ні, бо:

2. Кожен кандидат мусить ДО ВИБОРІВ подати в ЦВК заяву, що він просить новообраний парламент зарахувати його в таку-то фракцію, зобов'язується дотримуватись фракційної дисципліни, а якщо він її буде порушувати – згоден і доручає фракції позбавити його мандата. Це обов'язкова умова. Інакше він не стане навіть кандидатом. Але членство у відповідних партіях – зовсім НЕ обов'язкове. Після перемоги на виборах він автоматично попадає в ту фракцію і все, покинути її може тільки БЕЗ мандата. А щоб фракція теж думала, встановлюється, що втрачений таким чином мандат уже не належить фракції, а тому:

3. В тому окрузі автоматично призначаються перевибори. Той депутат при цьому має безумовне право бути серед кандидатів, йому дозволене самовисування. І якщо виборці будуть згодні з тим, що фракція, яку він не захотів підтримувати, справді погана, то виборці можуть знову його вибрати. Але вже з вибором іншої фракції. А якщо виборці з його поведінкою не згодяться, то вони виберуть іншого.

Отже вийде, що виборці на виборах будуть вибирати і персонально людину, і партію чи блок. І все – на всі 100%. А для введення такої системи нічого кардинально не треба міняти, все вже було, все знайоме. І жодних додаткових затрат.

Для чого все це пишеться? Зараз іде ворушіння, люди починають протестувати, чогось добиватись. Можна і треба добиватись високих і глобальних цілей. Але якщо одночасно й ЗАЗДАЛЕГІДЬ не подбати про заповнення тих глобальних деталями – в кінці всього неминуче побачимо, що змінились тільки персоналії, а система лишилася точнісінько та сама. І з тими ж наслідками в роботі.

Ми вже таке недавно бачили, знаємо. А тому це – пропозиція одної з таких деталей.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua