Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Primum non nocere

Никита | 28.06.2011 00:18

6
Рейтинг
6


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
0

Primum non nocere (Найперше – не зашкодь) – головна заповідь медичної етики і і основоположний принцип невідкладної медичної допомоги у всьому світі.
У широкому сенсі ця сентенція означає, що за певних обставин краще чогось не робити або навіть нічого не робити – якщо дія лікаря несе у собі ризик спричинення радше шкоди, ніж користі.


Primum non nocere
Primum non nocere вказує лікарям та іншим медичним працівникам, що вони повинні враховувати можливу шкоду при плануванні будь-якого втручання в організм людини.

Це принцип належного ставлення до хворого, професійної смиренності і визнання того, що твої дії можуть мати небажані наслідки.

І що характерно: у цивілізованій країні за заподіяну шкоду лікаря можна притягнути до відповідальності. І позбавити його взагалі медицинського диплому (враховуючи обсяги і наслідки шкоди).

Пропоную цей прекрасний принцип перенести в політику! Для політика, особливо для державного діяча принцип Primum non nocere повинен стати головним і найпершим.

Моральність політика полягає саме в тому, щоб не нашкодити своїй державі і людям, які у ній живуть.

Політика слід судити за єдиним критерієм: приніс він своїй державі і своєму народу користь або шкоду. Якщо шкоду – потрібно з"ясувати два моменти:

1. Свідомо шкодив чи несвідомо.

2. Обсяги цієї шкоди.

За свідому шкоду в особливо великих розмірах (я б політика розстрілював - закреслено) покарання могло би бути таким: повна конфіскація майна плюс відповідний термін і заборона обіймати державні посади у майбутньому (пропозиція автора Кр-ка).

Між іншим, цей критерій (Primum non nocere) допоможе й на наступних виборах. Якщо доведеться знов вибирати між більшим і меншим злом, – варто оцінювати те зло саме так: хто з них вже приніс більше шкоди (а не хто гіпотетично може більше принести шкоди в майбутньому).

Тому що добра від тих політиків, що наразі маємо, як від... (продовжіть цей афоризм самі).

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua