Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
5
Рейтинг
5


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
0

Лариса МАСЕНКО: Законопроект "Про мови в Україні": погляд лінгвіста

Никита | 19.09.2010 14:21
Боротьба двох політичних сил – тієї, що прагне будувати Україну як суверенну національну державу західного цивілізаційного типу, і тією, яка планує лишити її в стані колоніальної залежності в неоімперській зоні євразійської цивілізації – навколо української і російської мов
Коментарі
Улас Золотоноша   | 19.09.2010 16:00
Тут нема чого дивуватися, адже українським народом у нас керує "знавець" української культури і мови Янукович,який не може відрізнити Ахматову від Ахмєтова, а освітою та наукою – вихрест-жид Табачнік
Ігор Бурдяк   | 19.09.2010 19:09
Цікаво, як шановний лінгвіст прокоментувала б цей твір.
Никита   | 19.09.2010 19:59
Ігор Бурдяк:
Я не думаю, що варто не те що коментувати, а й просто читати те, що пише Бузина. Лінгвістам-науковцям добре відомо, що українська мова бере свій початок із VII століття, а завершує своє формування у XVI столітті. А любителям Бузини все'дно нічого не доведеш.
Ігор Бурдяк   | 19.09.2010 20:13
Никита:
Ігор Бурдяк:
Я не думаю, що варто не те що коментувати, а й просто читати те, що пише Бузина. Лінгвістам-науковцям добре відомо, що українська мова бере свій початок із VII століття, а завершує своє формування у XVI столітті. А любителям Бузини все'дно нічого не доведеш.
Лінгвістам-науковцям так, а нелінгвістам далеко не всім. А такі газети читають і ток-шоу дивляться, на яких він те саме говорить і людей баламутить, а йому ніхто не перечить. Тому, думаю, їм те, про що Ви говорите, треба пояснювати.
Ігор Бурдяк   | 19.09.2010 20:39
Тільки-що слухав інтерв"ю на 5-му каналі О. Донія. Він переконаний, що намагання впровадити російську мову, витіснивши українську є справжні, а не передвиборча технологія, як багато-хто помилково вважає. Бо до влади прийшли російські націоналісти. І запропонував план боротьби з цими намаганнями.
А ось що каже Табачник: Теперь можно говорить о галицийском национализме и даже (по аналогии с басками в Испании) об освободительном движении народа Галичины, желающего создать свое, отдельное от Украины, государство. Опасность же шухевизации, бандеризации, мазепизации и ющенковизации Великой Украины пока сохраняется в теории,
Никита   | 19.09.2010 20:40
Ігор Бурдяк:
Треба пояснювати. Треба розказувати людям про українську мову, популяризувати твори українських письменників і поетів – як класиків, так і сучасних митців.
А оці ток-шоу з Бузиною я, дякувати Богу, не дивлюся. Я б не спромігся сперечатися з Бузиною. Думаю, це одна з причин, чому йому ніхто не перечить... просто не можуть, немає таких нахаб і невігласів серед українських лінгвістів, як ото Бузина.
Взагалі я вважаю дуже поганим отаке протиставлення української і російської мов. Кожна з них – прекрасна і досконала сама по собі.
Коли хтось з наших ганьбить російську мову, мені так само боляче.
Никита   | 19.09.2010 20:49
Ігор Бурдяк:
намагання впровадити російську мову, витіснивши українську є справжні, а не передвиборча технологія, як багато-хто помилково вважає. Бо до влади прийшли російські націоналісти
Серед ПР-івців є російські націоналісти, але далеко не всі. Сам Янукович не тягне на російського націоналіста НМД. Не знаю, можливо, я помиляюсь, та вони насамперед "націоналісти" своєї кишені – в широкому сенсі цього слова.
І запропонував план боротьби з цими намаганнями
Ну який може бути план?
Скинути їх і прийти до влади самим, який ще може бути план.
Що б там не казали про новий закон про мови, але українська таки залишається єдиною державною. Отже
Никита   | 19.09.2010 20:53
якщо наші (умовно скажемо – помаранчеві) знову прийдуть до влади, їм не потрібно буде щось суттєве змінювати. А просто – створити належні умови для розвитку української мови, от і все. Зробити те, чого Ющенко і його команда не зробили.
Ігор Бурдяк   | 19.09.2010 22:16
Никита:
Думаю, Ви недооцінюєте справжньої загрози. Якщо буде прийнятий цей закон, то в 12 областях, в Києві і в усіх обласних центрах російська мова матиме право бути присутньою в усіх сферах.
Крім того, в закарпатській угорська мова, в чернівецькій румунська. Але це не є загрозою.
І цей закон буде реально впроваджений. Не так, як закон про державність української мови.
Лише в Галичині українська мова буде збережена в нинішньому стані.
Никита   | 19.09.2010 22:37
Ігор Бурдяк:
Ви недооцінюєте справжньої загрози.
Можливо.
Але, як на мене, справжньою загрозою було призначення російської мови другою державною. На це багато хто з прихильників Януковича сподівався – і в Україні, і в РФ. І саме вони зараз почуваються розчарованими. А ми на що розраховували? Що Янукович продовжить українізацію? Смішно навіть казати таке.
10.02.2010 я озвучив 5 запитань, на які вже практично зараз маємо відповіді. Ось вони:
1. Чи відмінить новий Президент звання Героя, присвоєне Степану Бандері?

2. Чи стане російська мова другою державною?

3. Чи заявить Україна про своє бажання НЕ вступати в НАТО?
Никита   | 19.09.2010 22:38
1. Чи відмінить новий Президент звання Героя, присвоєне Степану Бандері?

2. Чи стане російська мова другою державною?

4. Чи визнає Україна Абхазію і Південну Осетію?

5. Останнє, але головне: чи поступиться Україна (на користь Газпрому) значною частиною своїх газотранспортних активів?

Всього П"ЯТЬ запитань і П"ЯТЬ відповідей!

Решта все – від лукавого...
Ігор Бурдяк   | 20.09.2010 00:44
Никита:
Але, як на мене, справжньою загрозою було призначення російської мови другою державною...Решта все – від лукавого...
Так вони ж відверто кажуть, що від цієї мети не відмовляються.
Регіональні мови – лише перший етап.
Улас Золотоноша   | 20.09.2010 08:00
Хлопці, існує цілий град, злива публікацій проти божевілля бузінового. Ви просто не відстежуєте...:)
Улас Золотоноша   | 20.09.2010 08:07
Але вся біда полягає в тому, що проти нас працюють потужно антиукраїнські сили із-за кордону,ьякі й замовляють за немаленькі гроші такі "околонаучниє опуси" на кшталт бузіни. Нещодавно сам Медвєдєв зізнався, що Росія отримала величезні успіхи в расширєніі русскаго міра завдячуючи ФСБ та других структур...