Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Проект Конституції   комплекси меншовартості   усвідомлення себе чимось   державна мова

Комплекси меншовартості й проект Конституції

Олекса Косар | 21.10.2009 21:35

6
Рейтинг
6


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
2

Давно пора позбутися рудименту минулого – усвідомлювати себе частиною чогось.

...Чому і навіщо в даній Статті ставиться наголос щодо російської мови?


1. У преамбулі проекту Конституції запропонованої Президентом України на всенародне обговорення написано: "Український народ – громадяни всіх національностей", а далі – "усвідомлюючи себе невід'ємною частиною європейської спільноти...". По-перше, а чи всі національності, що проживають на території України за своїм походженням європейці, і як вони, не будучи європейцями, будуть усвідомлювати себе невід'ємною частиною європейської спільноти... А, можливо, хтось із громадян усвідомлює себе частиною якоїсь іншої спільноти...

Цікаво: невід'ємною частиною чого усвідомлюють себе, наприклад, японці, або канадці? Невже так і пишуть – азіатської спільноти чи північноамериканської...

Давно пора позбутися рудименту минулого – усвідомлювати себе частиною чогось. Тобто, ти не є сам по собі чимось повноцінно цілим, а лише якась частинка чогось... А якщо лише частинка, то звідси і комплекси меншовартості, які є гальмом і путами на шляху розвитку.

2. У Статті 3, де йдеться про систему адміністративно-територіального устрою України зазначено, що міста, містечка, села або об'єднання кількох населених пунктів, райони, області, Автономна Республіка Крим, є невід'ємними складовими частинами України. От мені незрозуміло: навіщо наголошувати на тому, що само по собі є зрозумілим, а саме – кожен сантиметр української землі є її невід'ємною частиною. А то ніби ми чи то боїмось когось, що віднімуть, та нагадуємо і попереджаємо – це ж наше, не забирайте, бо воно ж невід'ємне від нас. Немовби таке застереження зупинить того, хто замислить відняти... Нинішні кордони України визнані всіма державами світу, а отже і будь-яка її територія є невід'ємною. Тож, на мій погляд, отой наголос на "невід'ємних складових частин України" також від комплексу меншовартості.

3. Стаття 13 покликана урегулювати проблему мови. Цитата:

"Державною мовою в Україні є українська мова.

Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин.

Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування.

Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом".


Чому і навіщо в даній Статті ставиться наголос щодо російської мови? Чому вона має привілеї, а решта мов – просто інші мови? Схоже, що це із-за комплексу "не гнівити" колишнього "старшого брата". І якщо вільний розвиток мов це зрозуміло, і він повинен бути, то що таке вільне використання як російської так і інших мов? Тобто, державне діловодство може вестися й іншими мовами, окрім української?

Пропоную такий варіант статті 13:

"Державною мовою в Україні на всій її території є українська мова.

Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування державної мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

Кожний має право на користування рідною мовою, на вільний вибір мови спілкування, виховання, навчання й творчості."Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua