Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
СС Галичина   русская дивизия СС   ОУН-УПА

Проект "Отражение" – Русская дивизия "СС"

Білка | 30.09.2009 10:35

7
Рейтинг
7


Голосів "за"
9

Голосів "проти"
2

Режиссер Владимир Луцкий в 2006 году выпустил в мир фильм Русская дивизия "СС". Все желающие посмотреть эту ленту могут ее скачать на torrents.ru.

А я то думаю почему идут нескончаемые нападки на СС "Галичину". Наши враги сами подсказывают пути как с ними бороться. На сайт torrents.ru вышла в процессе работы над проектом "Міст дружби Тернопіль-Луганськ", который реализуется ВО "Свобода" и общественной организацией "Жінки до влади!"

Так вот, в 2004 году был обнародован Отчет рабочей группы историков при Правительственной комиссии по изучению деятельности ОУН и УПА. В работе этой комиссии принимали участие специалисты Национальной академии наук, Института истории Украины. Но для большинства граждан он уже пять лет остается неизвестным и есть еще одним подтверждением низкого уровня информационной политики в государстве.

Да что там для простих граждан. Вот буквально вчера,

"29 вересня 2009 р. на запорізькому телеканалі "Алекс", який фінансує відомий українофоб-регіонал Богуславський, було знято випуск програми "Знак запитання" на тему: "ОУН-УПА – герої чи злочинці?".

До студії було запрошено виключно видатних "спеціалістів" – депутата від КПУ Алєксандра Голуба та місцевого комсомольського діяча Алєксандра Зубчевського. Ані опонентів, ані професійних істориків ніхто не запрошував, надавши комуністам ексклюзивне право "просвіщати маси". (http://narodna.pravda.com.ua/local/4ac28b90c0e3a/)

І того ж дня, 29 вересня 2009 року, у Києві в інформагенції Інтерфакс-Україна відбулася презентація книги "Дивізія "Галичина" у запитаннях і відповідях". У заході взяли участь: Леонід Муха – співавтор книги, вояк дивізії "Галичина", Юрій Ноєвий – політолог, Андрій Іллєнко – заступник голови Київської міської організації ВО "Свобода", політолог.

Метою презентації стало розвіяння міфів про Дивізію, які використовуються як привід для інформаційної війни проти учасників цього військового формування та України.

Голова Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок під час прес-конференції зазначив:

"Всеукраїнське об'єднання "Свобода" неодноразово звинувачували у намаганні використати питання Дивізії "Галичина" чи то для власного піару, чи для пропаганди націоналізму, або ж навпаки, нацизму. Але історія дивізії "Галичина" – це взагалі не питання націоналізму. Це – питання елементарної історичної правди. І політичні дивіденди тут також ні до чого. Народ повинен знати правдиву власну історію, і використовувати цю історичну правду для того, щоб у майбутньому приймати історичні рішення у власних інтересах. Зараз тема української дивізії "Галичина" незаслужено замовчується, або стає об'єктом перебріхувань, спекуляцій, тенденційних узагальнень. Звинувачення з боку українофобських сил лунають з метою відвернути увагу від власних злочинів проти українців. Для нас боротьба за історичну правду – це боротьба не за минуле, а за майбутнє Українського Народу".

Учасник прес-конференції, політолог Юрій Ноєвий під час свого виступу заявив: "Продовження російсько-комуністичної окупації з 9 травня 1945 р. аж до 24 серпня 1991 р. і відповідної політики знищення національної пам'яті сформувало "білі плями" у знанні українців про минуле, а активна діяльність сучасних українофобів та зрадників – прагне сховати від них історичну правду. Це уможливлює ефективні маніпуляції суспільною свідомістю та полегшує Росії справу ведення інформаційної війни проти України. У ній використовуються у першу чергу ті явища минулого, які не вписувалися в імперські рамки "боротьби із фашизмом" та "отєчествєнной войни". Одним із таких явищ є І Українська дивізія УНА, більш знана як Дивізія "Галичина", – яскрава українська сторінка у ІІ Світовій війні: сформована наприкінці війни – дивізія "зброї" "Ваффен СС" – вона стала основою для майбутнього українського війська. Її вояки не зробили жодного пострілу, який би був засуджений Нюрнберзьким чи будь-яким іншим некомуністичним судом.

Національна пам'ять, зокрема знання про діяльність дивізії "Галичина", дозволить Україні захиститися від інформаційної війни, яку проти неї провадить сучасна реваншистська Росія. Президент останньої нещодавно заявив у своєму виступі на Генеральній Асамблеї ООН про недопустимість перегляду історії ІІ Світової війни, маючи на увазі недопустимість саме відродження національної пам'яті українців, з'ясування історичної правди та її поширення".

"Для української молоді подвиг Дивізії "Галичина" має бути прикладом для наслідування. Ми маємо цінувати зусилля українців, які йшли на боротьбу, маючи в серці мрію про побудову української держави. Але це обережне і гидливе ставлення теперішньої влади до вояків Дивізії "Галичина" є ганебним. Тепер наш обов'язок гідно відплатити їм за їхні зусилля та вшанувати їх на рівні держави, за створення якої вони стояли", – зазначив під час свого виступу заступник голови Київської міської організації ВО "Свобода" Андрій Іллєнко.

Ось рядки із Звіту робочої групи істориків при Урядовій комісії з вивчення діяльності ОУН і УПА:

"Західні союзники не видали військовослужбовців дивізії СС "Галичина" Сталіну з формальних причин: вони були громадянами не Радянського Союзу, а Другої Речіпосполитої. Але у повоєнні часи на Заході "бойовий шлях" дивізії ретельно перевірили на предмет встановлення за нею воєнних злочинів. Після перевірки військовослужбовцям дозволили проживання в США.

Слід додати, що дивізія СС "Галичина" з порядковим N14 у військах Waffen – SS нічим не нагадувала елітні есесівські частини, які формувалися з фанатично відданих нацистській доктрині німців і заплямували себе воєнними злочинами. Вона нічим не відрізнялася від інших дивізій СС, укомплектованих уродженцями окупованих гітлерівською Німеччиною країн. Історія дивізії СС "Галичина" висвітлена у багатьох книгах, тоді як про існування двох російських дивізій СС (порядкові номери 29 і ЗО) мало хто здогадується."

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua