Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

ВІДПОВІДІ НА ТИПОВІ ЗАПИТАННЯ І ПРЕТЕНЗІЇ ДО УКРАЇНИ У РУНЕТІ

Никита | 29.08.2009 03:05

10
Рейтинг
10


Голосів "за"
20

Голосів "проти"
10

Закликаючи ігнорувати хамів і не спілкуватися з тролями, я завжди одночасно підкреслював: не повинно бути заборонених тем. Можна писати все і про все, якщо автор формулює свої думки коректно.
Отже, коректні відповіді на коректно сформульовані запитання і сумніви щодо стосунків України і РФ.


ВІДПОВІДІ НА ТИПОВІ ЗАПИТАННЯ І ПРЕТЕНЗІЇ ДО УКРАЇНИ У РУНЕТІ
1) "Русские и украинцы – братские народы или вообще один народ?"

"В Древней Руси формировалась единая нация, можно назвать её восточно-славянской или древнерусской, это уже не важно. Нашествие Батыя прекратило этот процесс и положило начало разделению на три нации".


Відповідь:

Щодо походження української і російської нації (так само, як української і російської мови), щодо їх спорідненості/неспорідненості існує багато теорій, аж до крайніх. Але: де, коли і як формувалися певні нації і мови – це не важливо для сучасної ситуації українсько-російських відносин. Можна сміливо залишити ці проблеми теоретикам і фахівцям.

Натомість важливо ТЕ, ЩО СФОРМУВАЛОСЬ КІНЕЦЬ-КІНЦЕМ (дві окремі нації і дві окремі повноцінні мови). Важливо вирішувати проблеми за принципами моралі, здорового глузду, доброзичливості, позитивного прагматизму і міжнародного права.

2) "Как можно было лишать Украину независимости, если она никогда и не была независимой?"

Відповідь:

Говорити, що Україна ніколи не була незалежною, некоректно. Галицько-Волинське князівство, потім королевство, існувало більше 100 років. Потім українські землі входили на умовах автономії у Литовську Русь і у Річ Посполиту. Гетьманщина існувала як протекторат Москви також більше 100 років.

А головне, такі аргументи є некоректними самі по собі. Ірландія, наприклад, почала існувати як незалежна країна тільки в 20-му сторіччі. Бельгія взагалі ніколи не існувала, поки не була створена у 1830 році. Так само – допоки вони не з"явилися на мапі – не існували Нідерланди і Румунія. Тощо.

Для того, щоб ставитись до України як до суверенної держави, достатньо:

- факту її незалежності у 1917 році,

– визнання її окремою республікою у складі СРСР,

– факту її членства в ООН з 1945 року та

– визнання її суверенітету у міжнародному масштабі у 1991 році.

Ці факти вичерпно підтверджують незалежність України, яка не потребує більше жодних доказів.

3) "Бедные" украинцы все поголовно были против большевиков и как один поддерживали Скоропадского и Петлюру, так что ли? На самом деле это большевики проводили украинизацию..."

Відповідь:

Так, українці воювали також і на боці більшовиків, – тому ця війна й називається громадянською. Це несуттєво для нашої теми. А політика українізації проводилась тільки у 20-ті роки. Потім Сталін її повністю згорнув і потопив у крові – саме тоді більшовики остаточно і відверто перетворилися на великодержавних шовіністів.

4) "Шухевич и Бандера пошли на союз с Гитлером. Неужели они были правы?"

Відповідь:

Роман Шухевич і Степан Бандера, так само, як лідер антисталінського руху в Росії генерал Андрій Власов, не винні в тому, що опинилися між молотом і ковадлом – між упирем і вурдалаком. Саме в цьому трагедія вибору, перед яким їх поставила Історія. Вони, як і багато хто в СРСР, знали істинну ціну Сталіна, – і не знали, чого вартує Гітлер. От і схилилися в його бік. Як і представники деяких інших народів СРСР – на чолі з росіянами. Жодна країна не має такого високого відсотку колабораціонізму, як Радянська Росія! Жодна нація (окрім самих німців) не дала такої кількості добровільних членів СС, як росіяни. Росіян-есесівців було набагато більше, ніж українців.

Отже, дії Шухевича і Бандери,викликані ненавистю до кремлівського тирана і душогубця, є абсолютно правомірними і виправданими.

5) "Голодомор это этноцид именно украинского народа? Ну-ну..."

Відповідь:

В сталінські часи, окрім масового геноциду всіх народів і всіх верств населення СРСР, проводився свідомо організований з Кремля, цілеспрямований етноцид мільйонів українців і казахів (двох тоді найчисельніших народів після росіян). На жаль, сьогодні росіяни навіть Голодомору не можуть співчувати – так засліплює їх антиукраїнство...

А зараз намагання в РФ реабілітувати Сталіна можуть свідчити про те, що сьогоднішні росіяни у більшості своїй – нащадки сталінських катів і охоронців. Адже нащадки жертв не стали б виправдовувати вурдалака!...

***

...Поки що єдиною формою ставлення РФ до своїх бувших володінь є залякування, брехня, наклеп, чвари. Кремль свариться і чіпляється і до Грузії, і до України – православних братських націй – і при цьому лицемірно б"є себе у груди щодо захисту "православних сербів у Косово" або південних осетин. Розпинає Ічкерію, тероризує і погрожує іншим кавказьким республікам...

РФ бавиться у власну духовність і велич, а насправді не має ні першого, ні другого – тільки чвари. З Грузією вже посварилася – на віки. В прямому сенсі на віки - тепер повинні пройти століття, щоб загоїлись рани грузинського народу, забулись взаємні образи... Взаємні – адже той, хто ображає, починає й себе відчувати ображеним! Агресор починає ненавидіти свою жертву і звинувачувати її.

...Тим часом між Росією і Україною ще не попалено мости. Ще не зроблено необоротних рухів. Надія вмирає останньою – надія зберегти цивілізовані стосунки між нашими країнами ще жива... Політикам до цього, як виявилось, байдуже – а нам з вами?

***

Література

Андрей Анзимиров-Бессмертный

УКРАИНСКИЙ ВОПРОС КАК ПРОДУКТ РУССКОЙ НЕПРАВДЫ

Ответ Андрея Бессмертного на критику в адрес его статьи

Коментарі
boroda:
http://www.sem40.ru/anti/1435/- это на сайте Антисемитизм. Центральный Еврейский Ресурс. Сайт русскоязычных евреев всего мира.
Статья о книге Георгия Пугачева "Еврейский фашизм в России" (М., "Витязь", 2000), которая тут названа "Пособие для желающих бить-спасать".

Чесно, не зрозумів, що Ви хотіли сказати цим посиланням тут... Не бачу зв"язку з темою статті або з дискусією...

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua